Русија - смена во надворешната политика?

Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Дошол живот за корумпираните?
Сироти корумпирани. :(11 години немаа мир, беа на маргините на праведното општество.
Али сега им светна ѕвездата и на нив.(y)
Има корумпирани и корумпирани, си ги сменија местата само.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Дошол живот за корумпираните?
Сироти корумпирани. :(11 години немаа мир, беа на маргините на праведното општество.
Али сега им светна ѕвездата и на нив.(y)
Прво им дојде пвеводба на корумпираните, па потоа и живот.

За се` си има процедура.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Кога единствен аргумент на кој се вадиш ти е` трендоленд, не треба многу човек да се труди кога ти реплицира на тебе.
Кога ти седнуваш и пишуваш пост со цитат со иста смисла само за да се искурчиш и да ми пишеш "дека не знам историја", шо да ти кажам друго освен дека личиш (и многу веројатно си) на трендоленд.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Кога ти седнуваш и пишуваш пост со цитат со иста смисла само за да се искурчиш и да ми пишеш "дека не знам историја", шо да ти кажам друго освен дека личиш (и многу веројатно си) на трендоленд.
Бог знае на што си ти, насекаде мирисаш заговори.

Прво намириса релативизирање на криминалите на едните и другите криминални банди на власт и во опозиција, потоа намириса прикриено пвеводбеништво, сега намирисуваш трендоленд, Бог знае на што си ти и што ќе намирисаш утре.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Бог знае на што си ти, насекаде мирисаш заговори.

Прво намириса релативизирање на криминалите на едните и другите криминални банди на власт и во опозиција, потоа намириса прикриено пвеводбеништво, сега намирисуваш трендоленд, Бог знае на што си ти и што ќе намирисаш утре.
Само на ПМ честици, ништо друго. Ич не се секирај за мене.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
https://www.mkd.mk/svet/vesti/lukashenko-i-se-zakani-na-rusija-bi-mozhele-da-go-izgubite-edinstveniot-vistinski
Лукашенко ѝ се закани на Русија: Би можеле да го изгубите единствениот вистински сојузник на Запад
Москва и Минск се во енергетски спор коj ги расипа блиските односи на двата соседи и сојузници.

Лукашенко наведе дека руското одбивање на компензација би можело да доведе до „губење на единствениот сојузник на Запад“, пренесе Еј-би-си њуз.

Белорускиот лидер, кој со својата земја владее речиси 25 години, се потпираше на заеми и евтина енергија од Русија.

Белорусија извезуваше евтини производи благодарение на евтината руска нафта, а Минск поради одлуката на Москва да ја зголеми цената на суровата нафта би можел да изгуби милијарди долари приход.

Лукашенко на службениците им нареди да најдат алтернативни извори на приход.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
https://www.mkd.mk/svet/vesti/lukashenko-i-se-zakani-na-rusija-bi-mozhele-da-go-izgubite-edinstveniot-vistinski
Лукашенко ѝ се закани на Русија: Би можеле да го изгубите единствениот вистински сојузник на Запад
Москва и Минск се во енергетски спор коj ги расипа блиските односи на двата соседи и сојузници.

Лукашенко наведе дека руското одбивање на компензација би можело да доведе до „губење на единствениот сојузник на Запад“, пренесе Еј-би-си њуз.

Белорускиот лидер, кој со својата земја владее речиси 25 години, се потпираше на заеми и евтина енергија од Русија.

Белорусија извезуваше евтини производи благодарение на евтината руска нафта, а Минск поради одлуката на Москва да ја зголеми цената на суровата нафта би можел да изгуби милијарди долари приход.

Лукашенко на службениците им нареди да најдат алтернативни извори на приход.
Леле... аман бе... Европа и Сад сигурно го чекаат со раширени раце или?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.957
Леле... аман бе... Европа и Сад сигурно го чекаат со раширени раце или?
Да го чекаат. Раширени раце онолку колку што беа раширени кон Украина или Грузија. Сеа нека си види он. Тешко на земји како споменативе. Угоре високо - удолу длабоко.
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Да го чекаат. Раширени раце онолку колку што беа раширени кон Украина или Грузија. Сеа нека си види он. Тешко на земји како споменативе. Угоре високо - удолу длабоко.
Ако го снајде она што ги снајде земјиве што си ги споменал, нека си седи на г´зето.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Вучиќ му подарил на Путин кученце шарпланинец кое го претставил како „нивна автохтона раса“.

До кога со вакви лаги и фалсификати од нашите „најблиски православни браќа“.

Тоа пак што во српските медиуми има хистерија како Господ да слегнал од небото право во Белград, тоа е посебна тема што треба психолози и социолози подобро да ја анализираат.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Вучиќ му подарил на Путин кученце шарпланинец кое го претставил како „нивна автохтона раса“.

До кога со вакви лаги и фалсификати од нашите „најблиски православни браќа“.

Тоа пак што во српските медиуми има хистерија како Господ да слегнал од небото право во Белград, тоа е посебна тема што треба психолози и социолози подобро да ја анализираат.
Pa taka beshe i kaj nas koga doagjaa Mogerini, Merkel, Han...nebare angeli sletuvaa vo Skopje tema za psiholozi i sociolozi.
A vo megjuvreme neshto so vizite za EU https://mazedonien-nachrichten.blogspot.com/2017/10/neue-regelung-eu-einreisebewilligung.html?m=1&fbclid=IwAR05EcfW20ZJ92n1s1ieHpjiSJoaqa6lUu4sBh27KkgepX5QetX-MKz4b3E
 

Kajgana Shop

На врв Bottom