Романтика и романтични гестови

Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Acid напиша:
baby напиша:
Acid напиша:
StormAngel напиша:
baby напиша:
Ako me prasa mu kazuvam deka go sakam,a bez prasanje ne kazuvam :roll:
Ova ti e greska.
Treba ponekogas da mu se kaze na covek deka go sakas, i bez toj/taa da ti go pobara toa. ;)
Pomaga mnogu, veruj mi.
А ако не го сакаш тој човек, ќе правиш како бејби. :roll:
Sto da pravi kako mene?
Daj kazi konkretno na sto mislis?
Нема да му кажуваш дека го сакаш, на тоа мислев.
Aha da,ama ako go zasakam u meguvreme moze i ke mu kazam :wink:
 
Член од
7 јули 2005
Мислења
25
Поени од реакции
1
Na sekoj negov romanticen gest mu kazuvam deka go sakam. A ako me prasuvate mene ne sakam da mi kazuva deka me saka, podobro da mi pokaze deka me saka. povazno e nekoj da ti dokaze deka te saka otkolku kako papagal da povtoruva:TE SAKAM: TE SAKAM: (NA SEKOI 2 MINUTI.)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Малите изненадувања секогаш се добредојдени и секој сака да почувствува нежност и топлина... Секогаш се трудам на личноста која ми значи да и докажам колку ми одговара нејзиното место во мојот живот со дела и пријатни моменти... Доволно е да го однесеш партнерот/партнерката на некое место кај што не сте биле одамна, а сте си поминале многу убаво и да се вратат сеќавањата... Ситница е, но сепак значи ако двајца се сакаат...
Ситните задоволства прават целина :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
SuperGirl напиша:
Не толку битно да се каже Те сакам, побитно е да се покаже. А тоа се чувствува од допирот, од бакнежот, од погледот, од вниманието и жртвата што ја давате еден за друг.
And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way
but I'm a supergirl, and supergirls don't cry...

Браво Супер Грл.. од сите прочитани мислења твоето се совпадна со моето, па лесно ми беше само да го цитирам :D

..ако партнерот сам не го согледа она што се гледа и од авион, џабе е, не те вадат зборови..

Него.. "романтични гестови" не се подаруваат секому.. прескапоцени нешта се тие за да некој си игра со нив
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Не е романтичен гест ама стално му викам: А бе, кај те најдов вакво...
А иначе стално си прашувам дали ме сака и зошто.
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
eve sho pram jas

izvinete za latinicava .. na knoppixov nemam poddrska za kiril.

jas ja vikam devojkata nastrana i vo oci i priznavam deka ja sakam ..
pa sho saka neka bide posle ne se zamaram :)
 
Член од
9 декември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
ROMANTIKA!!!

:love2:abe decki romantika nie poinaku go svakame kako poim.romantika ne se prai so bilo koj, pred da se odlucis za takov gest treba da bides siguren deka imas obostrana ljubov so licnosta na koja sakas da i go priredis i deka taa saka takvi raboti, za da ne se izglupiras ,taka?
Epa sea videte vie so koj ste vo vrska pa posle romantika.
ZAKLUCOK::classic:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Е убо де! Ете пример во врска си и ај ете обострана љубов има, што би било романтично за тебе?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ja mislam deka go iam napraeno najromantichniot gest a u isto vreme i najsladok mislam ja vaka ja sfakam romantikata!! za 17 rodenden na bivshata i se javiv u 2 sabajle i imav 50 crveni baloni vrzani za nejzinata terasa (zivee na prizemje i plus edno gooolemo kartonche so zborovite "za tebe od hm ma znaesh ti od koj te sakam" i normalno utre denta plus ja odnesov u grad da ja pochastam nesho
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Е на вакви гестови мислев кога го поставив прашањето!
dajdo барем ме разбрал!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
FortunE напиша:
Е на вакви гестови мислев кога го поставив прашањето!
dajdo барем ме разбрал!
И јас те разбирам, ама што чаре од романтика?

Незнам, секоја чест на Дајдо, ама јас никогаш не би направил таков гест. Фино е, не е скапо, а навистина изгледа бомбастично. Токму тоа „бившата“ никогаш не би ме натерало на таков гест.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Задоволството од романтичен гест треба да е обострано. Што фајде од тоа, ако само партнерот е задоволен, а ти си го направил тоа само колку да се рече, само колку да бидеш сладок со букет цвеќе, балони или свеќи.
Ако се нема желба за романтика, подобро да не се труди човек:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom