Рок музика и рокерски бендови

В

Вори

Гостин
Последно време слушам понови групи...а има доста квалитетни,само ние сме заслепени од постариве рок групи.
Мој предлог:Foo Fighters and The Muse.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Последно време слушам понови групи...а има доста квалитетни,само ние сме заслепени од постариве рок групи.
Мој предлог:Foo Fighters and The Muse.
Има и квалитетни, да, ама докажан квалитет си е докажан квалитет.

Патем, ги ценам многу и Foo Fighters и The Muse. Исклучок се во денешното море од чкарт музика.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Последно време слушам понови групи...а има доста квалитетни,само ние сме заслепени од постариве рок групи.
Мој предлог:Foo Fighters and The Muse.
Има и квалитетни, да, ама докажан квалитет си е докажан квалитет.

Патем, ги ценам многу и Foo Fighters и The Muse. Исклучок се во денешното море од чкарт музика.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Едни од подобрите бендови на денешнината со голем број на фанови според мене се Disturbed, имаат одличен вокал и сите песни им се мелодични и добри за слушање =)

 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Последно време слушам понови групи...а има доста квалитетни,само ние сме заслепени од постариве рок групи.
Мој предлог:Foo Fighters and The Muse.
Да, добри се. Посебно The Muse - мн специвичен звук имаат.




Инаку кога сме кај поновите бендови,лично ми се допаѓаат Breaking Benjamin. Комплетно албумите Phobia и Dear Agony.



Како и новиот од Avenged Sevenfold.

 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Кога сме кај MUSE бенд чиј звук навистина ми се допаѓа да постирам две нивни песни кои ги обожавам
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
Некој ептен нов бенд се тие The Muse. Потсеќаат на Muse, иначе бендот што го постирате... терминологија алоо
 
T

theTinule

Гостин
Некој ептен нов бенд се тие The Muse. Потсеќаат на Muse, иначе бендот што го постирате... терминологија алоо
Кои се The Muse? ^.-
Првпат слушам за The Muse, а ти уште ми викаш дека постојат. Линк.песна.текст.сајт.штоидае.please.
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
ХАх..иронија беше само, пошо погоре беа така наведени :pos2:
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
По корисни би биле да наведете нешто вие, отколку само да пишете нешто.
 
В

Вори

Гостин
ХАх..иронија беше само, пошо погоре беа така наведени :pos2:
Ти си као надлежен за граматичките грешки на форумов,или сакаш да изиграваш главен фраер овде?

Да ти се пљукнам во никот умрен..
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ти си као надлежен за граматичките грешки на форумов,или сакаш да изиграваш главен фраер овде?

Да ти се пљукнам во никот умрен..
ххаххаххахахахаххаха

иначе многу ми се свиѓаат новите албуми од Stone Sour и Avenged Sevenfold,еве и две песни од нив!!



 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
Океј, а што беше работава. грешка беше и појаснив. што се палите одма
ах деца деца..
Иначе. "новите" Muse i Foo Fighters, постојат веројатно уште пред да сте биле родени, уште од 94та.па причитајте малце, па напишете, не е проблем. Доколку не, барем прифатете критика

--- надополнето ---

Ти си као надлежен за граматичките грешки на форумов,или сакаш да изиграваш главен фраер овде?

Да ти се пљукнам во никот умрен..
За тоа дали никот ми е умрен или не, Даворче нека не те боле црвчето,океј.
поздрав,
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Океј, а што беше работава. грешка беше и појаснив. што се палите одма
ах деца деца..
Иначе. "новите" Muse i Foo Fighters, постојат веројатно уште пред да сте биле родени, уште од 94та.па причитајте малце, па напишете, не е проблем. Доколку не, барем прифатете критика
Прифаќаме. Искрено немам погледнено од кога постојат. Работата е што кај нив го има оној денешен Алтернативен Рок звук кој е застапен кај повеќето денешни рок бендови. Затоа не иде да се стават во група на Постари Рок Бендови.

Freddy Krueger и мене баш ми се свиѓаат и двата. Пред некој ден, цела вечер ја преслушав

 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Еден од поновите алтернативни англиски бендови White Lies со најава дека ќе настапуваат на годинешниов Таксират.
Информацијата овде


 

Kajgana Shop

На врв Bottom