Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Poison a koi ste vie?
Луѓето кои критикуваа, се извинувам ако некој се навреди што го ставив во исти кош со мене.:tapp:

За жал наши луѓе скоро да не дојдоа, помалку од 20 беа, а освоивме 57 гласа така да тоа е позитивна работа за мене :)
Тоа младичи, навистна, се цени. :smir:

Добро бе...муабетов го читам секоја година за време на рок фест.Јадење Г...имало секад и ќе има.Очигледно е дека таму доаѓаат и луѓе на коишто не им е битна музиката,туку си глеа нешо симпатија ово она,мужи,женски и сл.Тоа дали ја се бањам или не се бањам,и дали се чешлам за свирки е моја работа,ама еве глеам и дека има луѓе кои се заинтересирани бајаги по тоа прашање.Очигледно е тука дека некој ме посматра цело време коа идам на вакви дешавки(се шалам),иако не бев таа вечер,ова ми е веч познато.Другиов пат ќе ја земам и баба ми,може ќе падне некој глас поише за некое новопечено средно-накај основно школо бендче.Поздраф
I aplaude you! Ја кажа многу кратко и јасно поентата. :pipi:
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Па, тоа нема многу да им помогне. Многу повеќе ќе им помогне конструктивна критика.
А, малку е симптоматично што сите кои ги бранат Next Generation и Фонија (незнам од кај се најдоа они во муабетов) се регистрирани пред кратко време и имаат по 10-тина поста. Не, не е очигледно.


Од поодамна сум на форумов воопшто не сум регистриран да ги бранам или слично.Само знам колку другариве мои свират и живеат за музика, и секој момент го користат за проба.Ако плукањето по нив за тебе друже е конструктивна критика, не знам што сметаш за плукање и ругање на групите.Конструктивна критика е да им укажеш,а тука само се плука.Затоа и пишав на темава, иако гледам дека и нема многу сврха.Секој нека си мисли што сака.Дечките свират, си остваруваат свои соништа, а ако на некои тоа им смета тоа, тогаш нека не се замараат со оваа тема.Нека идат и својот сон и желби нека ги остваруваат.позз
 

Symbolic Art

Метал Џумбушлија!
Член од
28 јануари 2007
Мислења
192
Поени од реакции
23
Е да многу поодамна е Ноември 2007. Дури 3 пати се бричев од тогаш. Ристо Самарџиев гледа, Ристо Самарџиев слуша.....
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Е да многу поодамна е Ноември 2007. Дури 3 пати се бричев од тогаш. Ристо Самарџиев гледа, Ристо Самарџиев слуша.....
e da puknes, me iznasmea :pos2: :pos2: :pos2: ludak ejjj :pos2:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Од поодамна сум на форумов воопшто не сум регистриран да ги бранам или слично.Само знам колку другариве мои свират и живеат за музика, и секој момент го користат за проба.Ако плукањето по нив за тебе друже е конструктивна критика, не знам што сметаш за плукање и ругање на групите.Конструктивна критика е да им укажеш,а тука само се плука.Затоа и пишав на темава, иако гледам дека и нема многу сврха.Секој нека си мисли што сака.Дечките свират, си остваруваат свои соништа, а ако на некои тоа им смета тоа, тогаш нека не се замараат со оваа тема.Нека идат и својот сон и желби нека ги остваруваат.позз
Верувам дека пишуваш од лично искуство.
Да, нема сврха, и да, само се плука. Да го прочиташе мојот пост погоре, ќе ја видеше критиката, ќе сфатеше дека не зборам дека твоите другари кои секој момент го користат за проба не прават така и ќе сфатеше дека низ целава тема, се критикува начинот на победа.

Е да многу поодамна е Ноември 2007. Дури 3 пати се бричев од тогаш. Ристо Самарџиев гледа, Ристо Самарџиев слуша.....
Сфатија тие што треба да сфатат.:)
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Луѓе Некст Џенерејшн и не се така млад бенд, свират од поодамна... А ко шо разбрав Поинт Бленк ги викнаа ко предгрупа, па тоа може значи нешо. Имаа свирки и со Фан Хаус и со Таратур, а свиреа и на роденденов на Ноу Контрол со Џекил значи ипак некој ги вика тие луѓе, сеа ќе свират на креактив фест...А тоа богами не се само 2 свирки ко шо рече некој... А иначе на роденденот на Ноу Контрол собраа више од 200 луѓе, така да овие 137 на рокфест не ме чудат...
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Е да многу поодамна е Ноември 2007. Дури 3 пати се бричев од тогаш. Ристо Самарџиев гледа, Ристо Самарџиев слуша.....
Оф топик:
И Плевнеш, младичу, и Плевнеш.....:vozbud:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Луѓе Некст Џенерејшн и не се така млад бенд, свират од поодамна... А ко шо разбрав Поинт Бленк ги викнаа ко предгрупа, па тоа може значи нешо. Имаа свирки и со Фан Хаус и со Таратур, а свиреа и на роденденов на Ноу Контрол со Џекил значи ипак некој ги вика тие луѓе, сеа ќе свират на креактив фест...А тоа богами не се само 2 свирки ко шо рече некој... А иначе на роденденот на Ноу Контрол собраа више од 200 луѓе, така да овие 137 на рокфест не ме чудат...
abe aman, go zdrvivte vise eee :uvo: samo jadete gomna, a ne ja svakate poentata na muabetot, a poso e taka, zaebete...mislite deka ve kritikuvaat za loso... ajde site se ok, se e ok, kulirajte... Bravo Next, Bravo Fonija, ajm praud vit ju :smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
темава до кај отиде еј, не ни ги читам веќе постовиве, ќе ве молам да смирите страсти :smir:
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Абе не е тоа фората, по Фонија помалце се плука,а сите критики ги прифатив како добронамерни... ама ми е криво за НЏ пошто луѓето се утепуваат од вежбање и се трудат а слушам публикава осим нормално тие што дошле за нив мн лошо се понашала со нив... па уште и на форумов... а иначе Фонија можете колку сакате да ја коментирате и критикувате, уште сме деца и уште учиме ( ги бранам НЏ зошто знам дека се подобри од нас на музичко ниво )
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
темава до кај отиде еј, не ни ги читам веќе постовиве, ќе ве молам да смирите страсти :smir:
jeeee neso pametno :smir: i ti maarko so ke kaes? ke ideme na 20ti i na 21vi? ke bide ludo :vozbud:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
jeeee neso pametno :smir: i ti maarko so ke kaes? ke ideme na 20ti i na 21vi? ke bide ludo :vozbud:
четврток идам сигурно, морам веќе да го видам тале со serpentine, еднаш го имам само слушано ама тоа беше со школски бенд:vozbud::vozbud:ќе фучееееее:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ми се допаѓаат песните на Fonija од мајспејсов што се понудени. Него колку години имаш Sheenter? (пошо да знам дали ти е оформен гласот или сеуште не). Иначе ми се допаѓа стилот како пееш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom