Роботски правосмукалки

Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.202
Поени од реакции
13.947
Јас мислам да ја земам да ми чисти, измеќари да не плаќам, на долг рок ќе ми се исплати @Vladimir1984 изгледа ќе леташ од работа
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
За 35 бона има цели 3 години циганка да најдам да ми чисти море има да се отепа чистејки хахаха

Ок шала на страна, за таа цена не е лошо гледајки дема има поскапи роботи усисивачи.


Еве едно интересно видео, ова од Samsung:

Имаат направено мал топка робот кој што што да му кажеш може да контролира, дури и да си надвор некаде излезен. Во овој случај има сцена со куче каде што кучето прави неред дома, и ова роботот автоматски го уклучува робот усисивачот да исчисти. Навистина кул работа :) Само ова кај нас тешко.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
303
Поени од реакции
354
Ама правосмукалка нема никад да ти побара развод и секогаш ќе те пушта на пиво со другарите :D
мирни се тие од пустец не се како овие елитните султанки од инстаграм и пеачките по тикток... :angel:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
Ова еднаш го купуваш и тера со години, не ќе даваш 35,000 денари секој месец или година... Имам 4 години ама Roomba е, не се замараш со ништо освен да го испразниш тек тук, гланц си е станот. Се мести и од колку до колку саат да чисти ако не сакаш да ти смета ама и така не е нешто бучно, нека шпарa, што му е работа :icon_lol:
невесто ја за без пари ќе ти шпарам низ станот само позови ме вечерас
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.353
Поени од реакции
13.641
Не верувам дека просечниот граѓанин ќе фрли 35.000 денари за производ што првпат се појавува на пазарот, без претходно некој од искуство да се пофали, да даде добар ревју и низ добар маркетинг потенцијалните купувачи да знаат што всушност купуваат.

Па тоа постепено да се прошири кај потрошувачите за да може (прво) богатата класа а потоа кај обичниот народ да се нафати и да ја купи автоматизираната правосмукалка.

Надвор од Македонија сум имал искуство со робот - косач на трева, кој работи на сличен принцип ко правосмукалкава. Има вграден ГПС систем и по претходно скенирање на дворот, си работи перфектно, ја коси тревата сегде, избегава пречки и пази на деца. Си има неколку слоен заштитен систем. Чипот стои внатре во куќата и доколку некој го укради - автоматски се гаси и е тотално неупотреблив, а притоа дава сигнал од локацијата каде што се наоѓа. Така да.. никој не се ни обидува да го кради.

Е сега во врска со правосмукалкава, очигледно е добар продукт кој ќе заштеди време кај луѓето што поголем дел од времето се на работа. Батеријата има релативно добар капацитет, а и силата на шмукање е океј.

Единствена негативна карактеристика што ја забележав е формата на роботот. Не верувам дека може да ги фати аглите од собите и другите потешко достапни ќошина - поради кружната форма која ја има...

п.с. Женами дефинитивно би го пробала продуктов, со оглед на фактот што досега има фрлено илјадници евра за секакви правосмукалки од типот на Кирби, Шарк и други (според нас мажите - глупости).. :)
 
Последно уредено:

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.718
Не верувам дека просечниот граѓанин ќе фрли 35.000 денари за производ што првпат се појавува на пазарот, без претходно некој од искуство да се пофали, да даде добар ревју и низ добар маркетинг потенцијалните купувачи да знаат што всушност купуваат.

Па тоа постепено да се прошири кај потрошувачите за да може (прво) богатата класа а потоа кај обичниот народ да се нафати и да ја купи автоматизираната правосмукалка.

Надвор од Македонија сум имал искуство со робот - косач на трева, кој работи на сличен принцип ко правосмукалкава. Има вграден ГПС систем и по претходно скенирање на дворот, си работи перфектно, ја коси тревата сегде, избегава пречки и пази на деца. Си има неколку слоен заштитен систем. Чипот стои внатре во куќата и доколку некој го укради - автоматски се гаси и е тотално неупотреблив, а притоа дава сигнал од локацијата каде што се наоѓа. Така да.. никој не се ни обидува да го кради.

Е сега во врска со правосмукалкава, очигледно е добар продукт кој ќе заштеди време кај луѓето што поголем дел од времето се на работа. Батеријата има релативно добар капацитет, а и силата на шмукање е океј.

Единствена негативна карактеристика што ја забележав е формата на роботот. Не верувам дека може да ги фати аглите од собите и другите потешко достапни ќошина - поради кружната форма која ја има...

п.с. Женами дефинитивно би го пробала продуктов, со оглед на фактот што досега има фрлено илјадници евра за секакви правосмукалки од типот на Кирби, Шарк и други (според нас мажите - глупости).. :)
Па купи и го и пиши рецензија! :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.353
Поени од реакции
13.641
Па купи и го и пиши рецензија! :)
И ти си во право :) Треба само некако да ја изнервирам женами (без јас да настрадам), и во тие моменти почнува неконтролирано да скрола и да купува од веб страните :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
30.732
Поени од реакции
18.940
,,,raboti ko za tri domashni pomoshnichki,,,:icon_mrgr:
IMG-36a85bf61ab2bb9b04e0c261a1890410-V.jpg
Автоматски споено мислење:

Не верувам дека просечниот граѓанин ќе фрли 35.000 денари за производ што првпат се појавува на пазарот, без претходно некој од искуство да се пофали, да даде добар ревју и низ добар маркетинг потенцијалните купувачи да знаат што всушност купуваат.

Па тоа постепено да се прошири кај потрошувачите за да може (прво) богатата класа а потоа кај обичниот народ да се нафати и да ја купи автоматизираната правосмукалка.

Надвор од Македонија сум имал искуство со робот - косач на трева, кој работи на сличен принцип ко правосмукалкава. Има вграден ГПС систем и по претходно скенирање на дворот, си работи перфектно, ја коси тревата сегде, избегава пречки и пази на деца. Си има неколку слоен заштитен систем. Чипот стои внатре во куќата и доколку некој го укради - автоматски се гаси и е тотално неупотреблив, а притоа дава сигнал од локацијата каде што се наоѓа. Така да.. никој не се ни обидува да го кради.

Е сега во врска со правосмукалкава, очигледно е добар продукт кој ќе заштеди време кај луѓето што поголем дел од времето се на работа. Батеријата има релативно добар капацитет, а и силата на шмукање е океј.

Единствена негативна карактеристика што ја забележав е формата на роботот. Не верувам дека може да ги фати аглите од собите и другите потешко достапни ќошина - поради кружната форма која ја има...

п.с. Женами дефинитивно би го пробала продуктов, со оглед на фактот што досега има фрлено илјадници евра за секакви правосмукалки од типот на Кирби, Шарк и други (според нас мажите - глупости).. :)
,,,pa ne e deka e neshto nov proizvod,,, onoj rovusot go imam vekje desetina godini,,,
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
652
Поени од реакции
1.782
Има ли некоја кинеска копија што е квалитетна?
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Има ли некоја кинеска копија што е квалитетна?
€ 178,95 31%OFF | XIAOMI MIJIA Mi Sweeping Mopping Robot Vacuum Cleaner 1C for Home Auto Dust Sterilize 2500PA cyclone Suction Smart Planned WIFI

За околу 12 илјади, со се сензор и се.
31% попуст.

Чудово дури и Wi-Fi има, можеш од телефон да го контролираш.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.323
Поени од реакции
11.078
Све легачи упм, пола саат работа у денот еднаш неделно, требало усисивач на батерија.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.718
Има ли некоја кинеска копија што е квалитетна?
Имаш и поевтини варијанти на @Smartus.mk :)
Автоматски споено мислење:

€ 178,95 31%OFF | XIAOMI MIJIA Mi Sweeping Mopping Robot Vacuum Cleaner 1C for Home Auto Dust Sterilize 2500PA cyclone Suction Smart Planned WIFI

За околу 12 илјади, со се сензор и се.
31% попуст.

Чудово дури и Wi-Fi има, можеш од телефон да го контролираш.
Брат, малку си ги помешал работите или немаш искуство со купување онлајн на нешто поскапо од 5-10 долари. Ако го купиш за 12.000 роботов, јас ќе ти дадам уште 5.000 за услугата :))
209 долари е роботот, плус 230 долари испорака, значи 439 долари или околу 23.000 денари. На ова додај царина, ДДВ и шпедитерски трошоци и ќе ти излезе околу 29.000 денари како од шала. Тука секако е и ризикот дека воопшто нема да ти стигне (особено поради пандемијата), како и тоа дека немаш никаква гаранција во случај да не функционира :)
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
30.732
Поени од реакции
18.940
€ 178,95 31%OFF | XIAOMI MIJIA Mi Sweeping Mopping Robot Vacuum Cleaner 1C for Home Auto Dust Sterilize 2500PA cyclone Suction Smart Planned WIFI

За околу 12 илјади, со се сензор и се.
31% попуст.

Чудово дури и Wi-Fi има, можеш од телефон да го контролираш.
,,,pobaraj na Top Shop,,,studio moderna kaj mlechen restoran,,,
 
Член од
18 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
5
Покрај промотивниот код од Кајгана викендов има дополнителен попуст од 500 денари на белиот и црниот Roborock S5 MAX! Целосниот попуст изнесува 1700 денари + бесплатна достава + 2 години гаранција + сервис во Mакедонија + поддршка за клиенти на македонски јазик + симпатичен персонал :jeeee:
Xiaomi Roborock S5 Max - Бел
Xiaomi Roborock S5 Max - Црн

Xiaomi Roborock S5 Max.jpg
 
На врв Bottom