Роботски правосмукалки

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Глупости во боја.
Тоа што обична правосмукалка може да фати, ова чкартоината не може.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.717
Глупости во боја.
Тоа што обична правосмукалка може да фати, ова чкартоината не може.
На што го базираш ова стручно тврдење?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.204
Поени од реакции
13.948
Реално малце е преценет продуктов, у него нема ништо роботско освен неколку сензори за движење. Макс 9000 ден е реална цена. На али проверив, истово чудо е 269$ далеку од тиа 35к
 
Последно уредено:

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.717
Реално малце е преценет продуктов, у него нема ништо роботско освен неколку сензори за движење. Макс 9000 ден е реална цена. На али проверив, истово чудо е 269$ далеку од тиа 35к
Што е робот според тебе, да извади пушкомитралез од рака кога ќе насети опасност како Робокап или да лета на млазен погон како Ајронмен? Има 14 различни сензори кои служат за различни работи, разгледај низ спецификациите и кажи ми што од тоа го имаат обичните правосмукалки :)

А за тоа дека ќе те фати 269 долари ако го нарачаш од чичко Али, пак ќе кажам - донеси ми еден за 269 и ќе ти дадам уште 200 за тебе! :) Стварно почнувам да се сомневам дека сте нарачале нешто поскапо од 15 долари од интернет, зошто споредбиве ви се тотално нереални и пропуштаат неколку битни работи кои ќе ја зголемат повеќе од дупло иницијалната "цена" кои вие мислите дека ја гледате.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.192
Поени од реакции
5.177
Od kaj duplo ? Carina i ddv ti se 33% zaedno ili uste 90 evra povekje na cenata od ali 270 vkupno 360. Pak ogromna razlika e so ovie 600 evra tuka
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.717
Od kaj duplo ? Carina i ddv ti se 33% zaedno ili uste 90 evra povekje na cenata od ali 270 vkupno 360. Pak ogromna razlika e so ovie 600 evra tuka
Не реков дупло, реков повеќе од дупло! Еве, на линкот од претходната страница за роботот што е 203 долари се плаќа испорака 230 долари. Ама битно ќе се вртат муабети "brat na AliExpress ti e 12.000" :pos:
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.057
Поени од реакции
3.194
Имаше на времето слични муабети, дали е потребна машина за садови, или не. Тоа беа муабети у кафана, кога немаше за фудбал што повеќе да се разговара. Првите машини за садови беа прескапи, за наши поими, како и роботов. Верувам дека половина од автомобилите во Македонија не се многу поскапи од него. Мое мислење, сигурно ќе го има речиси во секоја куќа, кога ќе му биде поподнослива цената. Сега, барем за мене, тоа е прескапо помагало
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.202
Поени од реакции
190.232
дали е потребна машина за садови, или не.
И истите муабети беа и во деведесетите - abe braadd stoke ti ma6ina za perenje tanjiri kako sto moze sungerce dapomine ni6to tehnika nemoziiii
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.640
Поени од реакции
6.534
Имаше на времето слични муабети, дали е потребна машина за садови, или не. Тоа беа муабети у кафана, кога немаше за фудбал што повеќе да се разговара. Првите машини за садови беа прескапи, за наши поими, како и роботов. Верувам дека половина од автомобилите во Македонија не се многу поскапи од него. Мое мислење, сигурно ќе го има речиси во секоја куќа, кога ќе му биде поподнослива цената. Сега, барем за мене, тоа е прескапо помагало
Ако можеш да си дозволиш финансиски далеку е од глупост. Баш вие мажите треба да сте присталици на вакви апарати, нели не сакате да ги гледате мајките/жените како се мачат :)
Од женска гледна точка: не дека правосмукалка одзема многу време и труд ама истото тоа време може многу поконстуктивно да се искористи.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.057
Поени од реакции
3.194
Ако можеш да си дозволиш финансиски далеку е од глупост. Баш вие мажите треба да сте присталици на вакви апарати, нели не сакате да ги гледате мајките/жените како се мачат :)
Од женска гледна точка: не дека правосмукалка одзема многу време и труд ама истото тоа време може многу поконстуктивно да се искористи.
Јас не се изјаснив дека е глупост. Се изјаснив дека е моментално прескапа, за мои можности. Ми стигна пред некој ден реклама, за најдобрата и најпаметната четкичка за заби. Мислам дека се спомнуваа 800$. Верувам дека и таа е добра
 
Член од
26 август 2019
Мислења
218
Поени од реакции
494
Со Леново има некој искуство? Има опција и за џогер и за собирање. Имам миленик кој е само навечер дома, преку ден не е и ми треба ова очајно. Ова би било за секојдневно чистење, за генералки Мерсиха се дружи со Кирби еднаш на 2 недели.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.717

Има и кодче за попуст! :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.080
Поени од реакции
38.064
Кога излегоа овие Кирби имаше коментари: 2000 евра за правосмукалка? o_O Робот ќе си купам што ќе чисти по цел ден за тие пари.

Истите се и против робот. :D

Мене око ми ја фати Ромбата има некој искуство?
Вака по спецификации ми одговара. Автоматски оди да ја наполни батеријата и продолжува со работа, се додека чистењето на го заврши до крај.
Препознава кои места се повеќе валкани и таму повеќе се задржува. Има CarpetBoost, работи со поголема моќ кога кога се наоѓа на теписи и нема потреба после дополнително да се чистат.

Обичната правосмукалка може не одзема време, ама некогаш си викаш абе кој ќе усисува сега, а и сите во домот имаме некои места кои се незгодни за чистење, а со ова лесно се чисти под кујна, комода влегува, спална итн
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.202
Поени од реакции
190.232
Мене око ми ја фати Ромбата има некој искуство?
Јас имам, пишав на прва страна :D Што те интересира? Се што си набројал досега точно е. Ќе ти треба само време да се навикнеш дека чудово ти се шета по дома :ROFLMAO:
 
На врв Bottom