Римски масив

Член од
8 јануари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
5
Gi slusam Rimiski Masiv (inace se od gjorce) i pesnite im se stvarno ludilo.Sakam vasi mislenja za ovaa grupa edna od retkite so ne se komercijala :)))Se citame poZZ
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
не се ретки
кај нас ретки се тие што се комерцијала, само што се многу популарни па така ви се чини дека повеќе ги има
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
епа братче да ти се стаам и јас на подфорумов... ги слушам РимиСКи масив...мислам се приметува... и дисплеј сликата ми е нивниот графит... ѕверои ... многу добри траки имаат... и сега нешто повеќе да најдеме за нив.... еве информации испишани од нив.. за нив...
Grupata Rimiski Masiv e osnovana 08.07.2006, a inace se zanimava so rap od 2004god. Se sostoi od dva clena Goran(Navigator) i Vlado(Fama) i zaedno davaat se od sebe za da ja prosirat hip-hop kulturata vo Makedonija. Rodeni vo Skopje na 20.04.1987 se zapoznavaat duri vo 2000 god. vo Koco Garden Arena kade sto go iskoristuvaat slobodnoto vreme igrajki basket. Opkruzeni od prijateli-SVP, STR2,KONTRA NAPAD,STRACKA,DEKI O2,DSC,DUDO,EKIPATA od Tetovo, KOPAC, MECE, DESERTFOX,ACE-VUCKO,HRISTIJAN,XIPERIUS,STEF.Pa luge toa e se sto treba da se kaze za RImiski Masiv za sega, ogromna pocit do site luge niz Makedonija! Naskoro albumot:I POSLE SMRTTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
еве едно видео за траката Симпатизери... :smir:
респект за Навигатор и Фама... и ако не сте знаеле .. имаат и кајгана профил... само не пишуваат сенадевам ќе се приклучат нешто да кажат тука хаха :)
:salut:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Тур4ин зошто правиш вакви работи:tapp:хахахаха...
не изненадуваш со темава,фала!
Па здравје до крај на овааа годинаке излезе албумот,се надеваме...
ПОЗДРАВ И ПОЧИТ

братче,комерцијалата не се ретки,секој ден им се зголемува бројот...
а кога ке погледнеш поубаво денес нема некој што не е комерцијала:сите бркааат спонзори(затоа што немаат пари),сите снимаат спотови со разголени цури(затоа што незнаат друг начин како јавноста да ги гледа),освен легијата нивните спотови се најдоброто нешто што излегло на ТВ според мене,и ко за крај 60% сакааат слава,не е како порано кога сите излагаа на сцена да рецитираат од душа и снимаа песни од душа а нив ги има 20 проценти
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
има и комерцијала... али рапери кои одат кај нас .. во комерцијала.. обично веќе искачаат и од рап играта за жал...:toe:
а за групава...чекаме албумот да искочи... :pipi:
за сега...што им знам.. траките кинат.. ќе видиме се надевам и натаму ќе продолжат со сериозна работа и нови траки... хахаа :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Дај бе малку ја заборавате темава:toe:..
пишете нешто... свежо... нека се разпуца некој муабет тука:smir:
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Топ се дечките.Траката симпатизери е стварно лудило.Нема др. со да кажам топ се.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
:eek:ftopic: Гочка Тур4ин ти лиже гс за да му даеш малце да скречне хахаха
се заебавам тур4ин не се љути :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
брат... можда според тебе... не ги бива... па не мора да пишеш тука ... отворено е за оние кои што сакаат да ги слушаат...римиСКи масиф... без навреди .. не е ова лично ништо :wink:
за мене и за уште многумина на форумов... се многу добри ... :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom