Рибља Чорба во клуб Елдорадо-Гостивар 10.04.2010

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
добро де, ќе се стрпиме :)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Вистина ли е дека на 24 ќе доаѓат во Штип?
 
В

Вори

Гостин
Фантастичен помин на Чорба во Гостивар.
Скоро 3 часа исполнети со прекрасните песни и текстови на Боро,и секако да не ги заборавиме анегдотите и вицовите пред секоја испеана песна.

Со тоа вчера го попилнив мозаикот.Сум бил на концерти на најдобрите екс-ју групи на сите времиња.
Дугме,Казалиште,Чорба и секако нашите Леб и Сол!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
пошо неможам баш многу многу да зборам барем овде да се изнафалам колку феноменално си поминав... се надевам кај да е грлово ќе ме пушти.. одамна толку пеење и скокање на концерт сум немала...
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ете после толку карање со сите дали ке дојде дали нема бидна и тоа...Добро е Давор?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Со душа го чекам денот кога ќе излезе некој и ќе им ке на сите овие млади луѓе дека немаат зошто да се палат на екс-ју песни. Бора, Брега,Бајага, Чола и ред други лајнари шо имале задача да шират сплотувачки пораки во поранешна југославија се главни фаци во нашите клубови. Кога нивните фанови ќе бидат малцинство ќе знаеме дека сме напреднале.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Со душа го чекам денот кога ќе излезе некој и ќе им ке на сите овие млади луѓе дека немаат зошто да се палат на екс-ју песни. Бора, Брега,Бајага, Чола и ред други лајнари шо имале задача да шират сплотувачки пораки во поранешна југославија се главни фаци во нашите клубови. Кога нивните фанови ќе бидат малцинство ќе знаеме дека сме напреднале.
Биди така...ако ти се слуша слушај таква музика ако не не слушај и крај...не си ти никој што може да каже што да прават другите или каква музика да слушаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom