Риболов

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.043
Поени од реакции
6.651
Има видео бате како го вадат
25ката да, јас велам за оние капиталци шо ги вртат секој нареден ден, ја направија најбогатата вода во европа со капиталци.............а има едни " даскали" махери за сликање.............
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
dajte malce da ja raspalime temata
Koj odi na spin za pastrmka i klen
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Дечки, дали во дворно езерце ќе опстојат речни рибки? Караси на пример. Другар ми понуди да ми донеси и риби од рибник малечки. Или пак златни што се за во кугла да земам?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.633
Поени од реакции
34.891
Дечки, дали во дворно езерце ќе опстојат речни рибки? Караси на пример. Другар ми понуди да ми донеси и риби од рибник малечки. Или пак златни што се за во кугла да земам?
Караси јас имам чувано во вир, дури и се мрестеа два пати, тоа ти е најгадна риба упм, ги уловив на езерце, но беа малечки и решив да ги ставам во вир во моја нива, 4 години живееја таму.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.043
Поени од реакции
6.651
Дечки, дали во дворно езерце ќе опстојат речни рибки? Караси на пример. Другар ми понуди да ми донеси и риби од рибник малечки. Или пак златни што се за во кугла да земам?
по можност крапчиња мали или пак купи КОИ тие опстојуваат во базени и вирови а и растат доста брзо ако се хранат солидно
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
сакам да прашам нешто, а го знам одговорот али сепак, ме интересира дали е дозволено да се ловат риби со лак и стрела, интересни видеа има на јутуб, па ако таму е дозволено не знам зошто и овде не би било и така од брег да уловиш риба шансите се сведени на минимум, за разлика од мрежарите што вршат секој ден па никој не ги казнува
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, ме интересира дали има негде во околината на Скопје (може и Велес, Куманово и сл.) езеро кадешто не ти треба дозвола за рекреативен риболов?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Здраво, ме интересира дали има негде во околината на Скопје (може и Велес, Куманово и сл.) езеро кадешто не ти треба дозвола за рекреативен риболов?
Градски Парк во скопје,100 денара карта,фати пушти.
Езеро Гогомонд(Неколку поста погоре,крапот кај што ми е на слика) околина на Ранковце,50 денара карта исто фати пушти,ама може да се купи риба(карашот е 80 денара кило,крапот 250...)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.043
Поени од реакции
6.651
сакам да прашам нешто, а го знам одговорот али сепак, ме интересира дали е дозволено да се ловат риби со лак и стрела, интересни видеа има на јутуб, па ако таму е дозволено не знам зошто и овде не би било и така од брег да уловиш риба шансите се сведени на минимум, за разлика од мрежарите што вршат секој ден па никој не ги казнува
досега ниеден концесионер нема одредби каде ќе се лови со лак и стрела, туку одредби со колку трски, колку јадичиња, кои мамци и која прихрана
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873

И три сигнализатора стигнаа,со се бузз бар,буцкалки и свингери/хенгери
 
Член од
18 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Одите ли на Риболов....? Колку често...?Колку риба фаќате и дали фаќате?
Каде одите на риболов...?
Јас не одам на риболов некако не сум по тоа...ке одам ке ловам риба..?Не фала:)
Извинете сакам да ве прашам дали знаете колку пати се дава храна на риба борец прв пат чувам ве молам ако знај некој да ми пиши фала
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Извинете сакам да ве прашам дали знаете колку пати се дава храна на риба борец прв пат чувам ве молам ако знај некој да ми пиши фала
Има тема за акваристика.

1-2 пати на ден по малку е доволно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom