Ресторани - генерална дискусија

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Гледам сите што препорачувале, па ќе препорачам еден од најелитните ресторани во Скопје - Камник.

Атмосферата тивка, јадење само дивеч, избор на вино преголем. Цени прескапи, јас бев на 18 род сеа кај другар, потроши 7000 ден за 5ца, онака лајт јадење и пиење, ни претерување ни премалку. Инаку местот и јадењето и се е претоп.

Закажување обавезно, бидејќи владините ручеци и се друго што се одржува такво е таму. На врата ве пречекува обезбедување со калашников и сл. Секој што може да си го дозволи обавезно да го посети. Ресторанот е вреден преку 1 милион евра, целиот мебел е направен од еленски рогови, додека целиот комплекс со хотелот ( значи не е само ресторан, си постои и хотел ), со се приватните куќи на газдата и слично вреди премногу.
 

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Vaka ova ne odgovara na temava ama da prasam ekskluzen restoran vo skopje samo znam deka pocnuva Na Bukvata M ne e memento ni makeodnska kuka, na koj ke mu tekne ke mi pmogne mn :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.015
Едно прашање, има едни два ресторани, пицерии шоидасе, во Капиштец кога се иде накај центар - од Ѓорче - од десна страна. Во близина на католичка, да не знае некој како се викаат?
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
Едната пицерија ти е Балила, другата 511
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Национал ја препорчувам како една од најдобрите ресторани (од услуга, до јадење итн). После неа Македонска куќа. КостаРика или како беше онаа кај парк. Канцона (Тафталиџе), а и до неа има едно мало кафанче и тоа е добро. Тие се тие што ми оставиле впечаток.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Едно прашање, има едни два ресторани, пицерии шоидасе, во Капиштец кога се иде накај центар - од Ѓорче - од десна страна. Во близина на католичка, да не знае некој како се викаат?
Воденица и Интермецо кафичот. И мислам уште едно имаше, ама не ми текнуе името. Воденица е екслузивен ресторан.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Ако сакате многу вкусна и ефтина храна - ресторан Срма Тафтачиџе, идете и пробајте било што во фурна, малце ќе почекате да, али затоа нема да зажалите. Од поскапите Балканика ја обичам доста, кога и да треба нешто важно да се прослави таму идам.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Воденица најубави слатки прават. Еден обичен пудинг е awesome таму.
Иначе бев денес у Фурна, кај Млечен се наоѓа и ме изненади. Не идете таму.
Редовно си дремам во Торос. Имаше пред некоја недела - специјалитет: увијач на шведски начин.
Тоа ти е пилешко, свиткано со сланина и внатре има мед и чили пиперка. Мене ми се свиѓаше бааги, па 2 мавнав :)
 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
DOJRANA e restoran so prekrasen ambient,ubavo prigotvena hrana i dobra usluga...EDNOSTAVNO E NAJDOBAR RESTORAN U SKOPJEVO ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom