Република Илирида патролира во Македонија?

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
recisi cela nedela namav moznost da sledam vesti ,imav nekoi obvrski ...i sega pushtam 24 vesti ...prva vest ;"ONA prezemala odgovornost za ispukanite proektili kon zgradata na vladata...pa dobro ima li neshto normalno vo drzavava ...na vlast se dpmne ,koalicionen partner mu e ALJI ameti ...a toj alji e komandant odnosno VODAC na ONA ...i sega jas shto treba da razberam od vestite na TV 24 vesti ???deka alji Ameti go gadjal Gujo so proektil ????? i posle ovoj skandal nie sme seushte za sozivot ....
ne bre nie nesme ni narod ni drzava ,ni nishto ...treba da ne nema ...i za ova e buanko kriv ????
 
Z

zlaki

Гостин
полека без нервоза..не има многу кои 2001-та го дишевме барутот...веќе и годините на вјаваат..но уште сме прецизни..па подобро е некој од нас да им стави метак отколку млади македонци да одат топовско месо...нека му ја мислат од обете страни..
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
recisi cela nedela namav moznost da sledam vesti ,imav nekoi obvrski ...i sega pushtam 24 vesti ...prva vest ;"ONA prezemala odgovornost za ispukanite proektili kon zgradata na vladata...pa dobro ima li neshto normalno vo drzavava ...na vlast se dpmne ,koalicionen partner mu e ALJI ameti ...a toj alji e komandant odnosno VODAC na ONA ...i sega jas shto treba da razberam od vestite na TV 24 vesti ???deka alji Ameti go gadjal Gujo so proektil ????? i posle ovoj skandal nie sme seushte za sozivot ....
ne bre nie nesme ni narod ni drzava ,ni nishto ...treba da ne nema ...i za ova e buanko kriv ????
Па фрли се од зграда,или под воз.

Почни од себе,дај пример.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Не ми е убаво,најубаво ми е.

Убаво не значи да е совршено.

Ај фрли се.
nishto nepraime ,trebashe da kazesh deka ti e ubavo ,moze nekoj ke ti poveruvashe a ti kaza NAJUBAVO ...nikoj ne ti veruva ,a bogami i jas ,pa zatoa nemoze da ti ja ispolnam zelbata ...ama ti shtom ne ti e sovrsheno ,skokni po SOVRSHENSTVO
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.362
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.362
дарди ај преведи што пишува
Ништо посебно, се вели дека униформата е во чест на Имер Гавази убиен во Бродец пред 7 години.

И оваа група ми се чини е некако поврзана со бившата група од Бродец, не ја исклучувам можноста да се обидат да се одмаздат за нив, како и за групата на Харун Алиу.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Ништо посебно, се вели дека униформата е во чест на Имер Гавази убиен во Бродец пред 7 години.

И оваа група ми се чини е некако поврзана со бившата група од Бродец, не ја исклучувам можноста да се обидат да се одмаздат за нив, како и за групата на Харун Алиу.
а зошто не е црна униформата?
зошто баш оваа униформа?
што мислиш ти, ќе сакаат на полицијата да и се одмаздат или на цивили?
 
V

viktora

Гостин
Изгледот на униформата, несериозно се презентираат (дури досега гледаме само еден човек од наводно 250 припадници)

http://almakos.com/lajme/maqedoni/65143-kjo-eshte-uniforma-e-gardes-se-republikes-se-ilirides-sipas-komandanti-te-saj-foto.html
Башка капата не му одговара со долниот дел од униформата.Дечково повеќе ми личи ко да бара работа во некоја модна куќа.
А и адидасот повеќе му стојат него ли кондуриве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom