Република Илирида патролира во Македонија?

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Треба да се засили малку повеќе регрутацијата на кечиња за нова тура борби во Сирија и Ирак, билет во еден правец и гратис бомбашки елек. Колку поскоро, толку подобро за 72 девици кои којзнае колку долго ги чекаат овие храбри војници.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Јас не се плашам од никаква Илирида се додека ДПМНЕ е на власт.Ќе не бранат и од Чешка ако треба.За Македонија ако треба и 5 евра ќе дадат и ДДВ ќе платат на тие 5 евра,штом избегаат за Чешка.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
da im ebam sveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sto kur sakaat vise poise od nas be sve ijm dadovme drzavni raboti znaminja sto kur sakaat sve da im ebammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
i a kraj za greota bile bile maltrretirani e nezdrava rabota be
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Вака па кога се прават наивни...Немало проблем за контролите ама зошто доаѓале со полна опрема припадници на ЕБР. И еве одма стига одговор од самите нив. Да земеш коли со пајак да дигаш одма следи напад и тоа на полицаец. А камоли да отиде инспектор од УЈП сам во тие дувла и да им пише казна. Истава акција да ја спроведуваа без полиција и да затвореа локали во овие места вчера и завчер акај што имало контроли сигурно ќе имаше минимум 10 претепани, 3-4 киднапирани инепктори од УЈп а може и некој ќе загинеше.
"
06.11.2014
Полицаец бил физички нападнат вчера при обид на пајак службата да подигне возило кое било непрописно паркирано на бул. „Крсте Мисирков“ кај скопски Бит пазар.

МВР информира дека инцидентот се случил синоќа околу 18,00 часот. При обид да биде подигнат автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки настанала вербална расправија меѓу полицаецот и Р.С.(29) и И.С.(31) од село Елово. И.С. притоа физички го нападнал полицаецот удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото.

И.С. и Р.С. се приведени во полициската станица Бит пазар и против нив, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок."
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.056
Поени од реакции
80.932
Вака па кога се прават наивни...Немало проблем за контролите ама зошто доаѓале со полна опрема припадници на ЕБР. И еве одма стига одговор од самите нив. Да земеш коли со пајак да дигаш одма следи напад и тоа на полицаец. А камоли да отиде инспектор од УЈП сам во тие дувла и да им пише казна. Истава акција да ја спроведуваа без полиција и да затвореа локали во овие места вчера и завчер акај што имало контроли сигурно ќе имаше минимум 10 претепани, 3-4 киднапирани инепктори од УЈп а може и некој ќе загинеше.
"
06.11.2014
Полицаец бил физички нападнат вчера при обид на пајак службата да подигне возило кое било непрописно паркирано на бул. „Крсте Мисирков“ кај скопски Бит пазар.

МВР информира дека инцидентот се случил синоќа околу 18,00 часот. При обид да биде подигнат автомобил „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки настанала вербална расправија меѓу полицаецот и Р.С.(29) и И.С.(31) од село Елово. И.С. притоа физички го нападнал полицаецот удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото.

И.С. и Р.С. се приведени во полициската станица Бит пазар и против нив, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок."
Пред два дена му реков на еден во пајак, дека на Јаја Паша може одма да напуни цел буџет, наместо празни да шпартаат по Партизанска и да чекаат некој без врски или педигре, да паркира лошо.
Ми рече - Ааа, страв ми е таму да идам.

Е сега можда намерно ми рече така, пошто нели тоа и очекував да го слушнам. а можда стварно се плаши.

Инаку за инспекцииве, свака част - еднаш у трилион години ќе отидат таму, а ваму секој ебан ден. Но, да не ситничариме, околу ова со инспекцииве по Сарај и сл. ме интересира следново:
- Секогаш кога праат акции (а тоа е многу често во неалбанските средини), даваат извештај по медиуми - толку казнети, толку пари казни пишано, толку за ова, онолку за она.... Баш ме интересира билансот сега кој ќе им биде после овие "акции". Јас секако, верувам во искреноста на оваа најнародна власт, ама има зли јазици кои ќе си помислат дека акцииве се само за мачкање очи. Еден отчет за сумите и видови казни, веројатно би им ги затнал муцките на неверните Томи, пошто ионака стално после акција УЈП даваат отчет. (слично како и МВР по сообраќајните акции за казнување, кои види чудо се дешаваат само во неалбански средини).[DOUBLEPOST=1415364980][/DOUBLEPOST]Инаку можда некој ќе си помисли дека израчувањето на овој од Планинска Бура, акцијава на УЈП и други некои работи кои се случија во периодов, имаат врска со изјавата на Заев, и евентуално ќе им служат како бафер на ефектот што би требало да го предизвика откровението најавено од Заев, а кое ги допира меѓунационалните односи.
 
Последно уредено:
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Пред два дена му реков на еден во пајак, дека на Јаја Паша може одма да напуни цел буџет, наместо празни да шпартаат по Партизанска и да чекаат некој без врски или педигре, да паркира лошо.
Ми рече - Ааа, страв ми е таму да идам.

Е сега можда намерно ми рече така, пошто нели тоа и очекував да го слушнам. а можда стварно се плаши.

Инаку за инспекцииве, свака част - еднаш у трилион години ќе отидат таму, а ваму секој ебан ден. Но, да не ситничариме, околу ова со инспекцииве по Сарај и сл. ме интересира следново:
- Секогаш кога праат акции (а тоа е многу често во неалбанските средини), даваат извештај по медиуми - толку казнети, толку пари казни пишано, толку за ова, онолку за она.... Баш ме интересира билансот сега кој ќе им биде после овие "акции". Јас секако, верувам во искреноста на оваа најнародна власт, ама има зли јазици кои ќе си помислат дека акцииве се само за мачкање очи. Еден отчет за сумите и видови казни, веројатно би им ги затнал муцките на неверните Томи, пошто ионака стално после акција УЈП даваат отчет. (слично како и МВР по сообраќајните акции за казнување, кои види чудо се дешаваат само во неалбански средини).[DOUBLEPOST=1415364980][/DOUBLEPOST]Инаку можда некој ќе си помисли дека израчувањето на овој од Планинска Бура, акцијава на УЈП и други некои работи кои се случија во периодов, имаат врска со изјавата на Заев, и евентуално ќе им служат како бафер на ефектот што би требало да го предизвика откровението најавено од Заев, а кое ги допира меѓунационалните односи.
http://www.press24.mk/ujp-se-oglasi-za-vcherashnite-akcii-vo-29-objekti-utvrdeni-nepravilnosti
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Пред два дена му реков на еден во пајак, дека на Јаја Паша може одма да напуни цел буџет, наместо празни да шпартаат по Партизанска и да чекаат некој без врски или педигре, да паркира лошо.
Ми рече - Ааа, страв ми е таму да идам.

Е сега можда намерно ми рече така, пошто нели тоа и очекував да го слушнам. а можда стварно се плаши.

Инаку за инспекцииве, свака част - еднаш у трилион години ќе отидат таму, а ваму секој ебан ден. Но, да не ситничариме, околу ова со инспекцииве по Сарај и сл. ме интересира следново:
- Секогаш кога праат акции (а тоа е многу често во неалбанските средини), даваат извештај по медиуми - толку казнети, толку пари казни пишано, толку за ова, онолку за она.... Баш ме интересира билансот сега кој ќе им биде после овие "акции". Јас секако, верувам во искреноста на оваа најнародна власт, ама има зли јазици кои ќе си помислат дека акцииве се само за мачкање очи. Еден отчет за сумите и видови казни, веројатно би им ги затнал муцките на неверните Томи, пошто ионака стално после акција УЈП даваат отчет. (слично како и МВР по сообраќајните акции за казнување, кои види чудо се дешаваат само во неалбански средини).[DOUBLEPOST=1415364980][/DOUBLEPOST]Инаку можда некој ќе си помисли дека израчувањето на овој од Планинска Бура, акцијава на УЈП и други некои работи кои се случија во периодов, имаат врска со изјавата на Заев, и евентуално ќе им служат како бафер на ефектот што би требало да го предизвика откровението најавено од Заев, а кое ги допира меѓунационалните односи.
Јас не верувам дека може да се воведе ред во тие средини без употреба на физичка сила. што се однесува до Заев, до сега еднаш употреби бомба па испадна балон сега којзнае што наумил само како и да е, многу се смешни неговите изјави - откако ќе бојавам а три дена паѓа...па што не ја објави завчера? Пак ќе кажам нешто по се изгледа ќе се деси ама само главните играчи го знаат тоа, а наше е да...коментираме на форум.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.056
Поени од реакции
80.932
Одлично што го постираше ова!
Ете, spot the difference!
http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=23832[DOUBLEPOST=1415365323][/DOUBLEPOST]
Јас не верувам дека може да се воведе ред во тие средини без употреба на физичка сила. што се однесува до Заев, до сега еднаш употреби бомба па испадна балон сега којзнае што наумил само како и да е, многу се смешни неговите изјави - откако ќе бојавам а три дена паѓа...па што не ја објави завчера? Пак ќе кажам нешто по се изгледа ќе се деси ама само главните играчи го знаат тоа, а наше е да...коментираме на форум.
Не го коментирам него уопште, нити имам некаква надеж на таа страна, само спомнав што некој би си помислил, во контекст на ситуацијава и настаниве.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
значи ко испадне така како што мислам не сме за тепанје него за утепуванје смееееееееееееееи комплетно јас би се слозил да не нема како народ зошто поголеми овци од нас во целиот свет не се рагаат......
2001 им го дадовме рамнковниот договор
ЕУ не ебеа не влеговме ни во нато ни во ЕУ
2005 пполека ги вработваме Албанците во дрзавната администрација
2008 полека младите во македонија се освестуваат сфакаат дека нема леб тука и бегаат надвор (паметните што им текнало на време)
додека сеусте се вработуваат албанци кои лезат само и им тече дрзавна плата а плус Си рпават и нелегални бизниси дека се слободни им теле дрзавна плата си крадат дрва се занимаваат со лихварство глумат мафијаши ......
2012 тоа им е малку Масакрираат 5 невини деца и сеуште ги толерираме
главните обвинети за случајот монструм сеуште не мозад да се донесат од КОСОВО

2014 почнувааат со тепанје по автобуси со закани и се стремат да земат дел од република македонија и да си ја прогласат илирида ...

2014 Младите се раселуваат и бегаат од тука ......

2014 остануваат некои кои партиски се вработени и зимаат некои си 20000 денари плата и мислат дека го фатиле господ ......

и МАЛКУ НИЕ
14 години ги поиме со дрзавни плати со вработуванја
сега сакаат и дел да земаат и да ја прогласат македонија во илирида

и сеа ние МАКЕДОНИЦИТЕ МОЗЕ ДА КАЗЕМЕ ДЕКА СО ГОРДОС СМЕ НАЈЕБАНИОТ НАРОД ВО ЦЕЛ СВЕТ

БАРАМ ДА БЕВМЕ БАР МАЛКУ ХРАБРИ КО АВГАНИСТАНЦИТЕ ИЛИ КАМИКАЗИТЕ НА ПРИМЕР ДА ИМАВМЕ МАЛКУ ЕБАНА ХРАБРОСТ ДА НАПРАВИМЕ НЕСТО ШТО Е ИСПРАВНО......
КЕ ТРПИ КЕ ТРПИ ПА КЕ ДОТРПИ И ИДЕ НА СЕ ИЛИ НИСТО....

АЛИ АКО ШТОМ СМЕ ТРПЕЛЕ 500 ГОДИНИ ТУРЦИ ДА НЕ ЕБАТ КЕ ТРПИМЕ УШТЕ 500 УШТЕ НЕКОЈ ДА НЕ ЕБЕ ПА КЕ СЕ НАЈДЕ НЕКОЈ ПАМЕТЕН И КЕ НАПРАВИ БУНТ АКО НЕ НЕ ИСТРЕБАТ ДО ТОГАШ
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.197
Поени од реакции
16.574
АЛИ АКО ШТОМ СМЕ ТРПЕЛЕ 500 ГОДИНИ ТУРЦИ ДА НЕ ЕБАТ КЕ ТРПИМЕ УШТЕ 500 УШТЕ НЕКОЈ ДА НЕ ЕБЕ ПА КЕ СЕ НАЈДЕ НЕКОЈ ПАМЕТЕН И КЕ НАПРАВИ БУНТ АКО НЕ НЕ ИСТРЕБАТ ДО ТОГАШ
Mi se sviga tvojot optimizam, 'bes mu mater.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom