Реновирање паркет?

F

Flatter

Гостин
Гледам имам овде тема, да не отворам нова.

Знае некој колку одприлика оде цената од квадрат за комплет местење, стругање и лакирање на паркет ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.110
Поени од реакции
12.727
Гледам имам овде тема, да не отворам нова.

Знае некој колку одприлика оде цената од квадрат за комплет местење, стругање и лакирање на паркет ?
.. а да си поставиш ламинат над паркетот? супер работа, 8 евра за квадрат со се работна рака!
 
F

Flatter

Гостин
.. а да си поставиш ламинат над паркетот? супер работа, 8 евра за квадрат со се работна рака!
Imam laminat na vilata 90 kvadrata staveno. Laminat i drvo ne e isto. Parketot e cisto drvo imas zivost vo domot so nego za razlika od laminatot koj koga odes tropa kako plastika. Ovde vo stanot imam 25 kvadrata ostanato zdrav parket i kje dokupam uste 25 kvadrata i taka skoro cel stan(osven hodniko i wc) so parket sreden.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
903
Поени од реакции
552
Чаре за дигнат паркет?
И да се спушти после одредено време и на одредени места ќе почнат забрзано да гние паркетот или ќе потемни,кај мен се случи опсел една поплава,мој совет т ие да го смениш паркетот со плочки
 
На врв Bottom