Реновирање паркет?

F

Flatter

Гостин
Гледам имам овде тема, да не отворам нова.

Знае некој колку одприлика оде цената од квадрат за комплет местење, стругање и лакирање на паркет ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Гледам имам овде тема, да не отворам нова.

Знае некој колку одприлика оде цената од квадрат за комплет местење, стругање и лакирање на паркет ?
.. а да си поставиш ламинат над паркетот? супер работа, 8 евра за квадрат со се работна рака!
 
F

Flatter

Гостин
.. а да си поставиш ламинат над паркетот? супер работа, 8 евра за квадрат со се работна рака!
Imam laminat na vilata 90 kvadrata staveno. Laminat i drvo ne e isto. Parketot e cisto drvo imas zivost vo domot so nego za razlika od laminatot koj koga odes tropa kako plastika. Ovde vo stanot imam 25 kvadrata ostanato zdrav parket i kje dokupam uste 25 kvadrata i taka skoro cel stan(osven hodniko i wc) so parket sreden.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Чаре за дигнат паркет?
И да се спушти после одредено време и на одредени места ќе почнат забрзано да гние паркетот или ќе потемни,кај мен се случи опсел една поплава,мој совет т ие да го смениш паркетот со плочки
 
Член од
5 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
2
Дали можеби имате информација кој би можел да ми ги реновира дрвените скали. За паркетот сите мајстори се нафатија ама за скалите не можеме да најдеме мајстори. Кој нема машина, кој нема време. Ако имате информација ве молам споделете. Благодарам.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
Здраво сакам да го реновирам подот , и сега би сакал да ставам ламинат врз патосот. Не би сакал да го тргам патосот бидејќи така е многу топло. Некој правел така до сега?
Ваков под, ние во источна го викаме патос, па за да не дојде до недоразбирање еве слика.
 

Attachments

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Здраво сакам да го реновирам подот , и сега би сакал да ставам ламинат врз патосот. Не би сакал да го тргам патосот бидејќи така е многу топло. Некој правел така до сега?
Ваков под, ние во источна го викаме патос, па за да не дојде до недоразбирање еве слика.
Да јас направив така и се заебав што мислев дека ке е потопло, ладно држи ламинатот безразлика што остана испод патосот
Ако ти е монотоно така да го гледаш земи исфарбај го у друга боја одколку ламинат
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тенок ако планираш тој и врз стрипор и врз ова ќе држи ладно.
Ако го фарбаш патосот никако потемна боја, прашина секој ден ќе има.

Јас да сум ќе го извадам ова и ќе ставам 12мм ламинат и тоа бел или нешто сиво ако веќе мора да е ламинат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom