Релација Скопје - Провинција

  • Креатор на темата Забавата е во Кругот
  • Време на започнување
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Владееме. Најубави сме. Најпаметни сме.
Сон ви е да доете во Скопје и за прв пат во својот живот да видите домофон. Да видите трговски центар. Се подмочуете у гаќи коа јадете у McDonalds. Женките голтаа сперма за да се испоштуваат барем еден викенд во Скопје, да бидат видени во B2 на Жаре Бербер. Да се трескаат од земја на Браво Бенд. Скопје е поим, вие сте доле во кал до колена.

Изнесов факти, не пробувај да ме цитираш пошто ќе бидеш изигнориран. И не ти се заблагодарувам на разбирањето. Јасно ми е, тешко ќе ме разбереш.

Домофон бе???????? Хаххахахахахххаа :pos: јас знам скопјанки што голтале сперма, за еден шопинг у Солун. Единствена разлика, е што тие ,,провинцијалки,, што се палат на домофони , ги оставаат парите у Ск. додека тие скопјанки у Гејлада. Пак ке кажам, како можеш да генерализираш бе? Факти камо??? :icon_lol:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=11291373868&id=12&prilog=0&setIzdanie=23040
- Ние излегувавме од дискотека, а во исто време со нас излегоа уште четири момчиња, за кои подоцна разбравме дека се од Пробиштип. Кај хотелот „Холидеј ин“ тие се поздравија со група момчиња што доаѓаа од спротивниот правец. Непосредно потоа момчињата веќе лежеа на земја. Претпоставувам дека беа претепани затоа што зборуваа на дијалект, затоа што еден од тепачите им врати дека тој не е од провинција, дека со него не може да разговараат така - сведочи очевидецот на настанот.

Уште 3000 земјотреси да ве здрмат , ебаве скопските копиљиња !

 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=11291373868&id=12&prilog=0&setIzdanie=23040
- Ние излегувавме од дискотека, а во исто време со нас излегоа уште четири момчиња, за кои подоцна разбравме дека се од Пробиштип. Кај хотелот „Холидеј ин“ тие се поздравија со група момчиња што доаѓаа од спротивниот правец. Непосредно потоа момчињата веќе лежеа на земја. Претпоставувам дека беа претепани затоа што зборуваа на дијалект, затоа што еден од тепачите им врати дека тој не е од провинција, дека со него не може да разговараат така - сведочи очевидецот на настанот.

Уште 3000 земјотреси да ве здрмат , ебаве скопските копиљиња !
Го разбирам твојот револт, но ова е поединечен случај каде сторителите се откриени и ќе бидат судени
Затоа непотребно е да ги обвинуваш сите Скопјани
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
T'ga za Skopje, 2014

Karta u edén pravec ja da si zaveram
I páto' nakaj SkopÍje ja da go usmeram,
Pa ubavi kafići ja da si idam,
da vidam Kapitol, Siti Mol da vidam,
U dvokaten na sprato ja da si sednam
Makar udaral glavata u tavano, ama ne ja vednam
Ne, ja ne možam više tu'a da sedam,
Ne, ja ne možam žrtvi na ranio' mraz da gledam.
Makar cela zima imalo magla,
Ali so plata od 9 iljadi ke živeam saglam.
Tam deka nikoj u dvoro ne čuva biše,
Tam deka sekoj gleda š'o diše,
Tam deka možeš slobodno da gi nadeneš,
Bez obaveza za 9 meseci da gi oženeš.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Да прашам,кај е Министерството за образование?Како да стигнам до таму,бидејќи сум од Велес и ќе идам со кола.Во која населба-општина спаѓа?Стварно немам поим.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Да прашам,кај е Министерството за образование?Како да стигнам до таму,бидејќи сум од Велес и ќе идам со кола.Во која населба-општина спаѓа?Стварно немам поим.
Ако нешто не е сменето после Рекорд према Кузман кајшто беше Мекдоналдс... до него.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ако нешто не е сменето после Рекорд према Кузман кајшто беше Мекдоналдс... до него.

Го најдов на гугл мапс,околу рамстор било.На Кирил и Методиј,таа улица.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Го најдов на гугл мапс,околу рамстор било.На Кирил и Методиј,таа улица.
преселено е во зградата кај што беше Нова Македонија, мислам дека уште е таму. Од Рамстор ќе возиш до раскрсницата (што оди лево за државна и Водно), ќе продолжиш право. Одма после семафорите од десна страна е зградата на Н. Македонија.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
во зградата кај што беше Нова Македонија. Од Рамстор ќе возиш до раскрсницата што оди лево за државна и Водно, ќе продолжиш право. Одма после семафорите од десна страна е зградата на Н. Македонија.

Аха,епа добро.Го најдов ја,ќе ја оставам колата околу паркингот кај рамстор,и ќе шибам пешки.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Да, градат нешто кај што беше министерството, не знам што е. И други министерства преместија во Н Македонија ама да немав случајно работа таму ни ја немаше да знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom