Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
64 бе според дик(не к*р, комисијата).. Браво народе македонски.
За многу години Македонци.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
64 бе според дик(не к*р, комисијата).. Браво народе македонски.
За многу години Македонци.
nesto na a1 kako da slusnav vcera deka so preglasuvanjevo moze da dojde do mala izmena vo pratenicki mesto odprilika 1-2 mesta na steta na ``za podobra makedonija`` a vo korist na nekoja od albanskite partii
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
абе ви дадов линк, види на претходната страна.
obicen 30 , moz mu e merak na forumdzijata ovde javno da ima pastirani rezultati......rezultatite sekoj sam moze da gi vidi i proveri ama dzabe ako ne mozeme zaedno da im se nasladuvame )))))))
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Ајде јас пресреќен што Македонија победи, малку со задоцнување да Ви ја честитам победата на сите Македонци и да ни е за многу години!

Инаку конечниот сооднос е 2,3 : 1...ЗА ВМРО ДПМНЕ!!!

Патем, поздрав и до лузерите кои учестуваа во оваа кампања:)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Ајде јас пресреќен што Македонија победи, малку со задоцнување да Ви ја честитам победата на сите Македонци и да ни е за многу години!

Инаку конечниот сооднос е 2,3 : 1...ЗА ВМРО ДПМНЕ!!!

Патем, поздрав и до лузерите кои учестуваа во оваа кампања:)
заради афричките избори, повеќе би рекол дека Македонија изгуби, а Груевски победи
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
А да не има некој слика од фацата што ја има направено грчкиот сват, Тито Петковски, кога дознал за 64 пратеници на Грујо??Жалам, но ќе нема телефонски разговори со ваков тек, Цитирам...

„Грујо:Ало!!
Петковски:Ако сакаш да гласаат мојте пратеници за тој закон, стај го Миле Паника директор во водовод во Катланово, Борче во Нискоградба - Битола..и ќе ти се прејавам после за кој друг...“
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А да не има некој слика од фацата што ја има направено грчкиот сват, Тито Петковски, кога дознал за 64 пратеници на Грујо??Жалам, но ќе нема телефонски разговори со ваков тек, Цитирам...

„Грујо:Ало!!
Петковски:Ако сакаш да гласаат мојте пратеници за тој закон, стај го Миле Паника директор во водовод во Катланово, Борче во Нискоградба - Битола..и ќе ти се прејавам после за кој друг...“
Официјално се дознава дека Миле Паника и Борче веќе од вчера станаа членови на ДПМНЕ “до гроб“.:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
............do civ grob ?????
Petkovski go zakopaa...koj ke bide sledniot??? :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
Груевски победи, Македонија загуби!

"Груевски убедливо победи - Македонија уште поубедливо загуби! Накусо, тоа се резултатите од предвремените парламентарни избори 2008. Уште една голема победа на Груевски на домашната политичка сцена, уште еден тежок пораз на Македонија на меѓународната политичка сцена."
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=D61A0DB1CF7FEC4B98E92EDEE57F9304
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
"Груевски убедливо победи - Македонија уште поубедливо загуби! Накусо, тоа се резултатите од предвремените парламентарни избори 2008. Уште една голема победа на Груевски на домашната политичка сцена, уште еден тежок пораз на Македонија на меѓународната политичка сцена."
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=D61A0DB1CF7FEC4B98E92EDEE57F9304
Македонија победи брате. Вмро нема да дозволи обезличување на нашиот народ и држава. Остај ги овие гејољупците што зборуваат, тие си имаат своја платена агенда.
 

LeKi

MacedoniaGFX Дизајнер
Член од
3 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
кој и да победи исто ми е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom