Регистар на педофили за поголема заштита на децата

Член од
12 март 2009
Мислења
12.127
Поени од реакции
6.086
http://daily.mk/makedonija/falc-pari-kruzhat

Еве еден интересен случај, мајката моли некој ( веројатно полнолетен дечко) да ја расположи нејзината 14 годишна ќерка која била опседната со него ...
Дечкото паметно постапува што се оградува, многу луѓе си имале проблеми... еве сега најавуваат на МРТВ и македонски приказни, нова епизода во Сабота- Маж Будала


МАЈКА МОЛИ ЗА УСЛУГА: ТЕ МОЛАМ БИДИ СО ЌЕРКА МИ, СЕ’ ШТО САКАШ МОЖЕ ДА ПРАВИТЕ…(ФОТО)

Објавено: 24/12/2014 21:29
Мајка моли за услуга: Те молам биди со ќерка ми, се’ што сакаш може да правите…

 

PurplePuma

Somewhere, over the rainbow...
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.063
Поени од реакции
8.177
Ова е престаро, ама и пре fake.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.127
Поени од реакции
6.086
пример за новинарски лаицизам и хистерија..
http://vesti.mk/read/news/4193369/1557512/monstrumot-snimal-maloletni-devojki-i-na-gradskiot-bazen

факт е дека хигиеничарот од салат го злоупотребил работното место, факт е дека сторил и кривично дело, но далеку од тоа дека е монструм... монструми се таксистот кој силуваше 8 годишно дете и родителите кој го дадоа детето во замена за плаќање на такси превозот, пред неколку години (пред Охрид)... монструми се и овие што неодамна утепаа со кабел туѓо дете кое го чуваа и уште не им се суди, игра со адвокати ...
...овој горе ќе биде суспендиран а имаат право да го тужат и тие што ги снимал, и да не се малолетни, посебно ако ги ширел снимките на други лица..
..Патем би го навел случајот од католичка Хрватска, некој чешки турист на јавна плажа наместил камера да снима... узбуна и хистерија кренале родители чии голи деца шетале по плажата ... на крај се се завршило во фиока, бидејќи на јавна плажа снимаат сите, а и кога некој снима свое дете во кадарот често се фаќа и друго, па толкувањето е само дека не смее да се шират и објавуват слики на други лица без нивна согласност.
Но и тука има ситуации, еден дечко, мислам од БиХ отвори профил на ФБ, најголеми дрољи . На неговиот профил 100-ни девојчиња самите поставуваа свои правокативни слики. Бесните родители не можеа да влијаат на своите деца да ги избришат сликите туку се настрвиа на момчето. ФБ одби да го затвори неговиот профил, но мислам по некое врееме тој самиот го затвори...
Патем би отворил една тема која го открива двојниот морал на општеството ( не само кај нас), а тоа е форсирање на хомосексуалноста. Имено поимот машка или женска гардероба или В.Ц. е баш тоа !!. Никој не е должен, ако не сака, да гледа непристојно облечено ( или голо тело) од друго лице , посебно од ист пол. .. А знаеме за случајот со Меркел која влезе во соблекувалната на Баер да им ја честита победата а таму еден од фудбалерите угул гол :icon_mrgr: .. а тоа се повтори со Меркел и истиот фудбалер и на мундиалот во Бразил, ама тогаш тој стигна со пешкир да се покрие... Т.Е. зборот ми е треба да има некој правила за однесување и за гардеробите на училишта, клубови, за самите корисници меѓусебно, посебно каде корисниците се малолетни лица.
 
На врв Bottom