Реал Мадрид - Барселона 25.10.2014

Победник на Ел Класико ќе биде


  • Вкупно гласачи
    173

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
И пак не ми е јасно зошто толку го баравте Суарез и толкави очекувања имавте од него покрај Меси и Нејмар кој рака на срце моментално ви е број 1. Второво полувреме порутински од очекуваното, среќа од прекин дадовме гол па потоа беше многу полесно. Ко излезе Иниеста веќе прекина да ми чука срцево толку силно, се беше јасно. :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Една од ретките утакмици каде немало катастрофална судиска грешка.Во второ полувреме тотално надиграна Барса,само можам да жалам што не им дадоа уште некој гол.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
krajno vreme e da si priznaat vo barsa deka mnogu VREDESHE Pujol ,kolku samo golovi ima spaseno ,go obozavav ....shto e so nego ima nekoj informacija
 
H

HoT IcE

Гостин
Читам коментари како Ел Класиково било израмнето на фудбалски план Не, не беше. Реал беше за класа подобар од Барселона. Колку во одбрана толку и во напад. Организирани, рутинирани и што е најдоброто се убија од трчање, јас не памтам меч Роналдо да покривал во одбрана како денес што правеше. Бензема е еден од најпотценетите напаѓачи у фудбалскиов свет и целиот хејт што го добива на интернет и општо од фудбалски фанови им го спопикува на секој меч, има одлична завршница и движење Бензема, а одлично се воигра и со Родригез, со Роналдо веќе одамна си газат. Горе долу немам што многу да коментира, Реал изигра мушки и секоја чест за Карло Бос како ја постави играта и тактиката, играат без ЦДМ а не се чувствува во играта. Со Крос и Модриќ кои и двајцата не се физикуси како само се бранат и помагаат во одбрана е само одлика на голем тим и голем тренер, тоа доволно говори за резултатот и зошто сметам дека Реал ќе биде шампион сезонава.

За Барселона нема што многу да коментирам оти ги мразам од душа и ептен ми е ќејф за миџетиве што го изедоа. Но уште помило ми е што нивниот господ Меси беше невидлив мечов, што играа цел меч како да се паднати од Марс, а уште повеќе начинот на кој ги примија головите доволно кажува за најдобрата одбрана у Европа.:pos: ПСЖ, Реал, два сериозни противника - Барслеона не знае кај тера.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.836
Поени од реакции
63.541
Во стилот на @vidooq:
На другиот меч нека играат со Меси и Суарез, вака без нив се слаби.
Не бе, нешто си се заебал.

Ја обично пекам на полувреме да го пуштат во игра играчот кој се изгубил во првото поувреме.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.909
Поени од реакции
24.519
Пепе им го збрца за онака повеќе да ги боли зашто знаеме колку не го сакаат.
Меси ќе си почека за аплаузите од страна на Бернабе, ако некад и доживее такво нешто.
Рутинирана победа. Пак после 4 месеци нека стартува со Суарез.
@Fastforza те чекам тебе на фудбал брат, не тука на форумов! :D
 
H

HoT IcE

Гостин
smajlinjata shto treba da mi kazat ? ne ti se pishuvashe ili neznaeshe shto da pishesh
Дека си глуп како трактор, ај мани тоа па уште и паднат од Марс. Иди гледај некоја Фериде или што ти знам, не прашуј такви прашања веќе. Мани се избаци па уште и си арогантен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom