Ранк или Забава

Ранк или Забава

  • дали играш за ранк

    Гласови: 30 16,1%
  • дали играш за да се забавуваш

    Гласови: 156 83,9%

  • Вкупно гласачи
    186

MaKi-MaKi

МаКи
Член од
21 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Здраво!

Ја отварам оваа тема за да видам дали играчите што играат Counter Strike,играат поради забава или поради ранк.Се пуштија гласници низ форумов дека се крадат никови на одделни играчи кои се на добра позиција на ранк листата со цел да го наруши тој негов успех.Сега пак се поставува прашање „Дали ти би превземал туѓ ник за да нарушиш нечиј успех“ и „Дали ти играш за Ранк или поради Забава“.Мислам темава е поставена добро и во целост се бараат васите мислења.

Поздрав!:helou:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Маки анкетава ти фуче. Иначе не верувам дека некој ќе се изјасни дека игра за ранк тука... сепак има малце позрелите (секоја чест на исклучоци :pos:) се регистрирани, а оние ранкерите се 8-9 годишни дечиња. :)


Иначе, по темава, нит сум играл нит ќе играм некат за ранк. :)


/ранк
 

MaKi-MaKi

МаКи
Член од
21 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Маки анкетава ти фуче. Иначе не верувам дека некој ќе се изјасни дека игра за ранк тука... сепак има малце позрелите (секоја чест на исклучоци :pos:) се регистрирани, а оние ранкерите се 8-9 годишни дечиња. :)


Иначе, по темава, нит сум играл нит ќе играм некат за ранк. :)


/ранк
хаха нека фуче,него ја ја поставив темава за да се изјаснат оние што мислат,а дали ке пише некој или нема да пише тоа си е нивно:smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе играм од шо ми е интересно ама мерак ми праи коа сум појак на ранк! У секој случај значи битен ми е ранкот! Но не до тој степен да крадам друг никнејм за да го симнам играчот. Сакам реално да си видам кој сум! Мада гласав за ранк тука сепак мислам треба да има нешо измеѓу... неможам да играм игра само за ранк ако не ми е интересна и плус ако не ми е интересна као би станал добар? :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Повеќе играм од што ми е интересно одколку за ранк ама на некои сервери играм за ранк како на пример кгн детмеч.. и др
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
да сум напишал во последните 15 месеци ранк, убичу се.
на почеток, кога дознав за кгн нон стоп се шаркаше ранк, ама од кога ми скисна..
растат децата, ама има психи уште. :pipi:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе играм од шо ми е интересно ама мерак ми праи коа сум појак на ранк! У секој случај значи битен ми е ранкот! Но не до тој степен да крадам друг никнејм за да го симнам играчот. Сакам реално да си видам кој сум! Мада гласав за ранк тука сепак мислам треба да има нешо измеѓу... неможам да играм игра само за ранк ако не ми е интересна и плус ако не ми е интересна као би станал добар? :)
Еве пост за пример,реален и искрен.
Сепак,ранкот секогаш нудел некое задоволство и бустање на его,само да не влезете во его трипови,или пак да играте само за ранк,место забава.
Тогаш Кантер ќе ви дојде како штанцање на items за WoW.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
не сум толку јак па да се борам за ранк, па углавно играм за забава!
 

MaKi-MaKi

МаКи
Член од
21 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Metono1[mkd];2068773 напиша:
да сум напишал во последните 15 месеци ранк, убичу се.
на почеток, кога дознав за кгн нон стоп се шаркаше ранк, ама од кога ми скисна..
растат децата, ама има психи уште. :pipi:
hehe ja so tebe se slagam ama ima nekoj koj osven /rank dr nisto neznae da pise ili pak /statsme,/rankstats :S :tapp:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
во последно време не играм многу, а кога играм играм само запади забава или евентуално да се издувам(испразнам) кога сум нервозен:)
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Igrajaah prvo za rank , sega ne ni igram :pipi:
Samo ponekoj pat so drug nick ke flezam za zabava ama nogo retko.:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom