Рамна Земја?

Член од
28 јуни 2018
Мислења
745
Поени од реакции
922
Па и во библијата истото го пишува...
Автоматски споено мислење:


Затоа што не постоеле ниту диносауруси,човеколики мајмуни и планети... Затоа не пишува.
Cekaj sea ne postoele dinosaurusite, fosilite se lazni, nema dokazi, zemjata e ramna i slicno...

1. Kolku e stara zemjata?
2. Imas nekoj dokaz deka e postara od 500 godini? Kaj e dokazot? Primer nekoj...
3. Od kaj znaes deka biblijata ne e samo 100 godini stara? Zasto 2000, ima nekoj dokaz? Kniga kolku moze da e stara pred da propadne...
4. Od kaj znaes dali postoi NASA? Mozebi ne postoi i USA - si videl?
5. Za Finska barem znaeme deka ne postoi, mozebi i USA e istoto...XD https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/2qjohv/comment/cn6pn30/
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.541
Поени од реакции
9.097
Cekaj sea ne postoele dinosaurusite, fosilite se lazni, nema dokazi, zemjata e ramna i slicno...

1. Kolku e stara zemjata?
2. Imas nekoj dokaz deka e postara od 500 godini? Kaj e dokazot? Primer nekoj...
3. Od kaj znaes deka biblijata ne e samo 100 godini stara? Zasto 2000, ima nekoj dokaz? Kniga kolku moze da e stara pred da propadne...
4. Od kaj znaes dali postoi NASA? Mozebi ne postoi i USA - si videl?
5. Za Finska barem znaeme deka ne postoi, mozebi i USA e istoto...XD https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/2qjohv/comment/cn6pn30/
1.Никој не знае.
2.Разни ископувања и артефакти докажуваат старост од преку 2000 години.
3. Тоа не би знаел прецизно да ти одговорам но јас лично верувам дека е толку стара. Отвори ја и прочитај па ќе заклучиш. Во неа се спомнува и Александар Македонски.
4. Ако е така според тебе тогаш ќе излезе дека многу организации и држави не постојат што не ми е логично.
5. Не мора да значи... И да е само Финска. Цел свет е погрешно прикажан со големини на континенти и држави плус се крие многу земја.

Делумно си во право скоро за ништо не може со сигурност да се потврди но со тек на време сѐ се дознава.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
745
Поени од реакции
922
1.Никој не знае.
2.Разни ископувања и артефакти докажуваат старост од преку 2000 години.
3. Тоа не би знаел прецизно да ти одговорам но јас лично верувам дека е толку стара. Отвори ја и прочитај па ќе заклучиш. Во неа се спомнува и Александар Македонски.
4. Ако е така според тебе тогаш ќе излезе дека многу организации и држави не постојат што не ми е логично.
5. Не мора да значи... И да е само Финска. Цел свет е погрешно прикажан со големини на континенти и држави плус се крие многу земја.

Делумно си во право скоро за ништо не може со сигурност да се потврди но со тек на време сѐ се дознава.
Togash sto te pravi siguren deka zemjata e ramna?

Moze Aleksandar Makedonski ziveel pred 200 godini, i NASA laze i za toa? Od kade znaes, stom otfrlas normalno obrazovanie i nauka...

Sledno, od kaj znaes dali 2-5=-3 na primer? Toa stom stigneme do 0, nema kaj da odime, nema nisto...
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.541
Поени од реакции
9.097
Togash sto te pravi siguren deka zemjata e ramna?
- Кога стојам мирно во место не чувствувам вртење на земјата.
- Хоризонтот докажува рамна земја.
- Водата секогаш го наоѓа своето ниво. Нема нигде закривена вода во природата.

Итн...
Автоматски споено мислење:

normalno obrazovanie i nauka...
Дали е нормално образование дека земјата е стара преку 4 милијарди години и дека мајмуни ти се предци? Диносауруси пред 70 милиони години?!? Ѕвезди и планети милиони км.оддалечени?!? Тоа ли е нормално образование?
 
Член од
2 февруари 2022
Мислења
77
Поени од реакции
149
Земјата е тркалезна, а луѓето се ебават на секој ќош. Објаснете го ова.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.541
Поени од реакции
9.097
How did You...? ;)
 

Attachments

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.541
Поени од реакции
9.097
Последно уредено:
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Автоматски споено мислење:


:pos:

пошо си почитуваш видевца.
погледни го ова и обиди се да го сфатиш. не знам дали ќе ти се допадне пошо обично глеаш видеа со српски титлови од некои дебилни анонимуси како што и впрочем си самиот ти.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Зурла треба орден да ти дадат, еден по еден се вентилираат на тебе а ти увек со смешка. Туку шо е работава имало некој нови равноземљаши кои па викале дека земјата точно била округла ама мноооогу огромна и флетерт мапата била само мааааааал дел од површината - пример 0,5 % па зато делувала равна. Контам остатокот 99,5% си продужува ледот зидот? Шо се тие, секташи некој?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.541
Поени од реакции
9.097
Сеуште не сме го истражиле доволно Антарктикот но, еј ајде да го истражуваме Марс... Значи кои пациенти сте вие што верувате во овие срања :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom