Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
Мислам дека ако одиграме како што знаеме победуваме и таму, најголем противник на нашата репрезентација се самите репрезентативци, ќе биде паклено али мора да гледаме оптимистички.
http://balkan-sport.net/2012/06/makedonija-pred-plasmanom-na-sp-u-rukometu/
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
54
Поени од реакции
5
Дали може некој да најде стрим од Австриската ORF Sport+ затоа што Собранискиот канал го нема никаде?
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Мислам ќе изгубиме 8 разлика
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Пред секоја побитна утакмица иста песна е... Прво ќе ги кренат до небо играчите потплатените новинарчиња, и во случај да изгубиме одма го вадат ѓубрето од под тепихот, и 2-3 дена ќе плукаат по сите. :cautious:

Која жешка атмосфера кој бакрач... Со оние пластичните што шлукаат е жешка атмосфера? :LOL:
По безвезна репрезентација од Австрија времиња не сум видел, за нив огромен резултат е шо изгубија само 5 разлика.
Никакво објаснување ќе нема ако не ги поминиме австријците, во Скопје требаше да ги наполниме барем 10 разлика, така да во секој случај ако испадниме самите си сме криви и ќе мора да летаат глави итоа од врвот на федерацијата.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Стравувам да ви кажам право од судиите, се знае како е во Австрија барем ние знаеме како оди тоа. Ама пак во квалитет имам класи разлика па не би требало судиите да дозволиме да го решаваат натпреварот. Знам дека ќе изгубиме ама 5 разлика мораа да се задржат. Едноставно ова може да биде последно големо натпреварува за оваа генерација, пласманот мора вечерва да се обезбеди!!!!!!
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.584
Поени од реакции
35.003
Денес сум некако премногу оптимистички расположена, имам голема верба дека момците ќе дадат се од себе, ќе ја остават душата и срцето на терен, дека ќе играат за сите нас, со ладни глави, со добра и црвста одбрана и со добар и изграден напад, резултатот е неминовен.
Очекувањата ни се големи, со право, имаме можност да одиме чекор понатаму, и ќе биде жално да не ја искористиме таа прилика.
Австрија не е некоја си ракометна велесила, но ќе дадат се од себе (домашен терен) да изманипулираат на сите можни начини, ме плаши единствено да не направат некој инцидент (минатиот пат малку фалеше за настане поголема гужва).
Искрено се надевам дека вечерва и покрај поразот ќе издвојуваме голема победа;)

ЗА КОГО,,,
ЗА МАКЕДОНИЈА!!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.070
Поени од реакции
7.673
Tepame denes 100% go vrvime barazot koga mozeja kosrkarite da gi skinat na gosti litvancite sigurno i rakometarite ke pominat so bi rekle zvezdite ni se nakloneti ;)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Е ако успееме да се квалификуваме конечно ќе врземе две првенства едно по друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom