Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

С

сашенко

Гостин
Точно 5 години немам топка фатено :D , играв за школо ракомет тогаш и освоивме прво место на градско тука во Скопје али не сум сигурен дали ги имам уште движењата, може и топката ке ми паѓа од рака сега :pos:...ке дојдам обавезно јас
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Екипа 1:
1. Јас
2. Симон
3. Метла
4. Миле Г.
5. Трн_Во_Око
6. Серпико
7. Тончи
8. КомитаУлтрас
9. TheTrooper

Екипа Драчево:
1. AceMaus
2. Divac
3. Спасе
4. Бојан
5. Жучка
6. Дим4е
7. DracevoTheCity
8. Bogdanco
9. СаШенко (натурализиран драчевец) :pos:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Има нешто ново за сала? :)
абе па ја мислам до сеа си му кажал на метла да проба со овие од кале да договори термин, он е по тие кругови се вртка, пренеси му ако може да стори нешто...ај превземи тоа у твој раце да не ти праам фаул за директен црвен :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Знае Метла, рече дека ќе праша и ќе ми се јави. Ама уште го нема ;)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
За сала ќе видам и јас во ново изградената во 11 Октомври школово денес најдоцна утре и ќе пишам.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
За сала ќе видам и јас во ново изградената во 11 Октомври школово денес најдоцна утре и ќе пишам.
Салата отпаѓа зашто иако е готова и средена нема поминато технички прием и не е примо-предадена од општината на училиштето сеуште.
Друга сала?
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
23
Поени од реакции
12
abe mnogu jaki da ne se ova ekipa 1 so e. tamu toj Simon mnogu jak bil :)
a za sala mozam jas u rasadnik da prasam u kraen slucaj ako nisto ne izleze so drugive
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
abe mnogu jaki da ne se ova ekipa 1 so e. tamu toj Simon mnogu jak bil :)
a za sala mozam jas u rasadnik da prasam u kraen slucaj ako nisto ne izleze so drugive
Ајде, пошто го нема уште Метла со информација за Кале, не е лошо да се праша за Расадник.
Како и да е, гледајте да биде за викенд ;)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ајде до утре да се знае за сала и дали ќе играме викендов.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Абе мамата... Кажете барем дека не сте успеале да договорите за сала, да не чекаме :)
Ќе се обидам јас да закажам неделава. Ако има нешто ново од тие што веќе се нафатија да организираат, нека пишат што поскоро (да не се дуплираме).
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ја ви кажав, ако ви се игра у драчево можеме у секое време да закажеме, еве на пример после од 19 играме во истата сала ракомет со дел од мојава екипа на кајгана (ги тренирам) :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
ја ви кажав, ако ви се игра у драчево можеме у секое време да закажеме, еве на пример после од 19 играме во истата сала ракомет со дел од мојава екипа на кајгана (ги тренирам) :)
Епа ако не ај закажи тогаш за таму за следниот викенд.Ај некако се собравме,за сала ли е проблем :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom