Разликата во години

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ако одиме по таа твоја логика, тогаш не излегуваат ни сите тинејџери и 20 годишници. Еве на пример јас. Не дека воопшто не сум излегувала, сум излегувала, ама многу ретко.

И уште нешто, зошто да и’ помага за учење и тестови? Мислиш не може сама да научи? И тоа како може. Не си свесна колку паметни, интелигентни и зрели девојки и момци има што се средно или факултет. За помош постојат професори. И исто така и колегите/соучениците си помагаат меѓусебе. Дечкото во случајот 10тина години постар од неа, голема е веројатноста да ги има заборавено поголемиот дел од работите што ги учи таа. Или обратно, ако девојката е постара толку години.
Дека е постар и дека може да и биде брат,татко.... зависи колку се разлика
 
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Дека е постар и дека може да и биде брат,татко.... зависи колку се разлика
Постар =/= дека е попаметен од неа, без оглед на тоа колку години се разлика. Годините не се НИКАКВО мерило за тоа дали тој може да и’ помага за учење. Толку.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.585
21 годишен момак да се плетка со 16 годишни средношколки има смисла или срамота е ?
 
Член од
16 декември 2017
Мислења
9
Поени од реакции
8
Заљубена сум во 16 год. постар дечко и се гледавме некое време. Ми се свиѓаше тоа што е сигурен независен, самоуверен.. Ама сепак има разлика во размислувањата. Максимално гледав да се прилагодам според него и пак не му чинеше, се нешто му сметаше☹
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
А да прашам, зошто на некои девојки им се битни годините на дечкото т.е. ако дечкото е поголем 3-4 години од нејзе и нејќат да се фатат заради тоа... ???[DOUBLEPOST=1522536700][/DOUBLEPOST]
21 годишен момак да се плетка со 16 годишни средношколки има смисла или срамота е ?
Имам другар кој што има 24 што оди со 15 или 16 годишна (тука негде е)... Така да љубовта не бира години, слободно ако си се свиѓате, фатете се.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Заљубена сум во 16 год. постар дечко и се гледавме некое време. Ми се свиѓаше тоа што е сигурен независен, самоуверен.. Ама сепак има разлика во размислувањата. Максимално гледав да се прилагодам според него и пак не му чинеше, се нешто му сметаше☹
Можда треба да пробаш врска со 20+ години постар од тебе, можда ке те разбере. Не си помислиш некад?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Заљубена сум во 16 год. постар дечко и се гледавме некое време. Ми се свиѓаше тоа што е сигурен независен, самоуверен.. Ама сепак има разлика во размислувањата. Максимално гледав да се прилагодам според него и пак не му чинеше, се нешто му сметаше☹
1. Или имате скроз на скроз различни размислувања.
2. Поминал многу за тие +16 и сега е таков каков што е.
3. Карактерно е таков да наоѓа маани, постојано нешто да му смета,
 
Член од
9 април 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не неможат да успеат таквите врски и битни се годините,идеална разлика е 5 години
не се битни годините....јас сум разлика со сопругата 9.5 год. 17години сме во брак и СУПЕР ни оди,до сега не сме имале никакви проблеми, битно ЉУБОВ да има и разбирање
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
не се битни годините....јас сум разлика со сопругата 9.5 год. 17години сме во брак и СУПЕР ни оди,до сега не сме имале никакви проблеми, битно ЉУБОВ да има и разбирање
Е битни се неможе педофил да е со девојче или неој зосрасен маж со 17 годишна девојка
 
M

martin64

Гостин
Јас имам 18 години и имам некои посериозни погледи на животот, ме интересира како да бидам независен и работам со мрежен маркетинг: Ги заинтересирав некои постари девојки кои го работат тоа од 22 до 24 години. Тоа повеќе е како колеги ама ќе искочам утре со една 22 годишна дека се заинтересиравме едни за други и се договоривме тоа да биде дејт.
Многу поинтересни ми се постари девојки бидејќи јас сваќаат мојата вредност и знам како со нив.
А со помали девојчиња ми е досадно. Пред една недела се шетавме со другар и се запознавме со едни 14-годишни девојчиња и ги лапавме двете, игравме вистина или предизвик
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
како што кажува и самиот наслов дали и колку сте разлика со вашиот партнер/ка? и какви се вашите размислувања околу тоа постар помал врсник?
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
5 години. Се океј, некад се приметуе али зависи у која доба на годините.
 
Ф

Флеш

Гостин
Со дечко ми сме 7 години разлика .... Јас 25,он 32 .... Заедно сме 6 години ,,,,, На 29ти ќе праиме годишнина :backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom