Радио

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
koe radio najcesto go slusate i koe radio mislite deka e najslusano vo Skopje i Makedonija
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Слушам Антена или broadband на on.net ....
City ич не слушам ради таа типката со еден ептен глуп глас - не знам како се вика ... кога збори мислиш на шоља е :P ... и Борис од Антена ме нервира, али кога е он мењам радио :wink:
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Vo Skopje Antenna ili City(taa sto zvuci ko da e na solja mislam deka e Viki), nekako me se cini deka City stanuva se popopularno od Antenna vo Skopje, site voditeli i Dj-i im izbegaa od Antenna vo City. :cry:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Богами и мене ме нервираат тие дрдорките. Претеруваат со глупости трескање. А на Антена па како ме нервираат со песната што е моментално ПауерПлеј...Кам ин ту мај спејсшип...танананан...
УУУУУ!
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Z100 i K-rock .....gi ima na internet slushajte eptem jako muzice ima
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
101
Поени од реакции
1
jas go sakam A1 radio, ama nemozam na moj kompjuter da go slusam :(
ama go slusam radio ros naj vise :) dobra muzika pustat, i sakam kako covekot ti cita vesti od novina :lol:
a za city radio, isto go sakam, samo ne ja sakam angliskata muzika koi ja pustat....ima nekoi interesni.....poveke mi e interesno kako zborat zhenskite, isto im prativ email na niv, deka super se i sve i go kazale toa na radioto!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
антена 5 - закон
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ke ti najdam link i ke ti kazam...k-rock e zakon
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
јас мислам дека city radio е најдбро и мислам дека дефинитвно најдобрите водител(к)и се кај нив, а штета за Antenna 5 стварно ми е жал, беа добри ама сега... :(
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
Groove Relations на Сити. Го слушам за втор пат (преку интернет) и е стварно јака емеисија. Све друго од Сити- на пасење :lol:
Иначе добри радија - ги има еден куп на винамп, слушам електро, техно, џангл, блуз и џез радија.....
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Dr.Gonzo напиша:
Groove Relations на Сити. Го слушам за втор пат (преку интернет) и е стварно јака емеисија. Све друго од Сити- на пасење :lol:
Иначе добри радија - ги има еден куп на винамп, слушам електро, техно, џангл, блуз и џез радија.....
АБЕ ПА ТИ БАШ ЗА GROOVE RELATION СИ СЕ ФАТИЛ, НАЈТАПА ЕМИСИЈА,ОДМА ЗАСПИВАШ, ПРИ СЛУШАЊЕ НА ПРВАТА МУЗИКА, ЈАС МИСЛАМ ДЕКА СЕ ДРУГО Е СТВАРНО ЕКСТРА, А И ЕМИСИЈАТА НА БАБУРА ИСТО МУ Е ДОБРА, ПЛУС ДАНИЕЛА ОД АНТЕННА ИМ ОТИДЕ ВО СИТИ И НЕЈЗИНАТА ЕМИСИЈА И Е ДОБРА
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мене највеќе ме нервираат "Урбаните Шмизли" на Сити!
У како ме пизди таа емисија. Дај нека ги тргаат, се глупираат само.
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
city напиша:
АБЕ ПА ТИ БАШ ЗА GROOVE RELATION СИ СЕ ФАТИЛ, НАЈТАПА ЕМИСИЈА,ОДМА ЗАСПИВАШ, ПРИ СЛУШАЊЕ НА ПРВАТА МУЗИКА, ЈАС МИСЛАМ ДЕКА СЕ ДРУГО Е СТВАРНО ЕКСТРА, А И ЕМИСИЈАТА НА БАБУРА ИСТО МУ Е ДОБРА, ПЛУС ДАНИЕЛА ОД АНТЕННА ИМ ОТИДЕ ВО СИТИ И НЕЈЗИНАТА ЕМИСИЈА И Е ДОБРА

Груув е добра пошо е понекомерцијална емисија.
За другите не знам, не ги слушам.Воопшто, сити не е тоа шо беше на почетокот, сега е најкомерцијалното радио.Тапа! :)
А за тоа диџејот Бабура не си заслужува и да коментирам.Кај го најде па баш него?!?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom