Работа на брод

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.058
Не мора да плаќаш данок. Кога ќе ти стигне платата на сметка ќе приложиш копија од договорот за да ти ја прокнижат. Во договорот пишува (најчесто) дека данокот за плата е веќе платен во земјата на компанијата.
Јас работев за FireAid и за Park West и ми даваа плата на сметката во НЛБ и не ми стигна ништо од УЈП за данок.
Imas drug problem.. Ako nasata drzhava nema dogovor za odbegnuvanje na dvojno oddanochuvanje so taa zemja od kade shto ti stigaat parite, mozhe da te otepaat od danok. Sekoj najdobro si znae na kraj

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Не мора да плаќаш данок. Кога ќе ти стигне платата на сметка ќе приложиш копија од договорот за да ти ја прокнижат. Во договорот пишува (најчесто) дека данокот за плата е веќе платен во земјата на компанијата.
Јас работев за FireAid и за Park West и ми даваа плата на сметката во НЛБ и не ми стигна ништо од УЈП за данок.
Pa da i mene ne mi stigna nisto a u banka mi baraa samo letter of employment…Ali sega na scenic.eu eve so pisuva , a od agencija vikaat deka se e plateno u svajcarija
Автоматски споено мислење:

Imas drug problem.. Ako nasata drzhava nema dogovor za odbegnuvanje na dvojno oddanochuvanje so taa zemja od kade shto ti stigaat parite, mozhe da te otepaat od danok. Sekoj najdobro si znae na kraj

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Pa da ali ko so gledam imame dogovor so poveketo zemji posebno vo evropa i amerika
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom