Работа во Малта 2015

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
447
Другар се фали зимал 1800 евра плата, работи на рецепција по 9 саати дневно. Озбилно вакви суми се движат платите или? Иначе со бг пасош е.
чисто сумљам, знам дека многу платена е igaming индустријата, а за ваков тип работа таква плата првпат слушам
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Дали некој беше на саемот да сподели импресии?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.738
Дали некој беше на саемот да сподели импресии?
Jas, ke ti dadam samo eden primer.


Stanot ni go dogovarale tie, ako bil 600e kirja, plakjame 600e depozit, 600 kirija, 300e za agencijata i 18 posto ddv za drzavata, do tuka slusav i si zaminav.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.267
Поени од реакции
15.470
Инфо за некој Максим кој посредувал за работа во Малта?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
447
Инфо за некој Максим кој посредувал за работа во Малта?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
агенција се, како последна опција гледај да ти се пробај директно со работодавец ако успееш прво најубаво
 
Член од
30 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сакав да прашам дали има некој инфо за работа во Малта како медицинска сестра?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.100
Поени од реакции
750
Сите се фини и гoстoпримливи oд мoетo искуствo дo сегa. Мрзливи мaлце. Ич aмa ич не им се брзa :pos: и стиснaти зa пaри
Сите јужњаци се помрзливи од северњаците,едноставно климата ги прави такви,а и на кој би му се работело кога го имаш Медитеранот околу тебе
 
K

Kiko

Гостин
Која корист имаш ако поседуваш бугарски пасош? Сигурно има некоја разлика.
 
B

Bafra

Гостин
Кој има возачка дозвола за Ц категорија и е спремен да работи на Малта нека се пријави. Може и со Македонски пасош :)
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
584
Имаме опција со женската летото да одиме Малта или Дубаи/Доха.Некој да кажи нешто за Малта подетално,искуство?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
2
Заинтересирана сум за работа во Малта. Ве замолувам којшто има искуства за работа таму со македонски пасош да сподели. Најпрво ме интересира како е процедурата со виза и потрага на работодавач? Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom