Работа во Малта 2015

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
961
За убаво нека е :)

ПС: Планира некој да оди на саемов за работа за во Малта на 12ти ноември во Холидеј Ин ?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.731
Јас, ама некако сум скептик.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
23
Јас испратив ЦВ но немам добиено одговор бидејќи бројот на апликанти ќе бил ограничен
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
961
Јас, ама некако сум скептик.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Исто и јас, се мислам дали да аплицирам, мислам дека сите договори им се за 1 година, некако мн ми се гледа 1 година работа во Малта, до 4-5-6 месеца да беа ајде де.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
За убаво нека е :)

ПС: Планира некој да оди на саемов за работа за во Малта на 12ти ноември во Холидеј Ин ?
Агенција ли е тоа со што се бават? Прати линк да видам ,јас сум тука во Малта
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.731
Платата и сместувањето како се движат?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
Смештајот моментално вон сезона поскап е во централното подрачје поради повеќето работни места и студенти. Понадворешно се наоѓа поефтино зависи што бараш. Платата минимална според закон е 170е неделно, или 4.25 на саат, горе доле претпоставувам ако си преку агенција најчесто даваат минимална плата и најубаво е да ги избегнеш.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.731
Смештајот моментално вон сезона поскап е во централното подрачје поради повеќето работни места и студенти. Понадворешно се наоѓа поефтино зависи што бараш. Платата минимална според закон е 170е неделно, или 4.25 на саат, горе доле претпоставувам ако си преку агенција најчесто даваат минимална плата и најубаво е да ги избегнеш.
Ima nekoj saem vo Skopje za direktno dogovaranje so rabotodavacot.

Jas i drugar planirame, najverojatno za fabrika zatoa sto sakame zaedno da sme, da delime smetki i tie raboti.
A i jas stojam odlicno so angliskiot i da mu pomagam okolu toa.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
Видете опипајте како е со услови и што ке ви бараат од агенцијата тие сигурно за нула ќар не договараат.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
961
Копиран текст од ФБ страната на MM Consulting (@rabotavomalta)


ОТВОРЕНИ ДОПОЛНИТЕЛНИ 60 СЛОБОДНИ МЕСТА ЗА СОБАРКИ ЕКСЛУЗИВНО ЗА САЕМОТ ВО СКОПЈЕ !!!
Екслузивно само преку ММ Consulting работа во Малта како собарки со МАКЕДОНСКИ пасош. ! Бидете и вие дел од ММ Consulting заедно со голем број на други вработени кои веќе се на работа во малта.
#РаботаВоМалта
Пријавувањето е во тек . Биди и ти дел од медитеранската бајка наречена Малта заедно со над 12 000 македонци кои активно работат и живеат во Малта.
****Пријави се со СМС порака на 078/613-409 ( Име презиме и контакт телефон )
МЕСТАТА СЕ ОГРАНИЧЕНИ !
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
23
На крајот на нештата тие кои го организираат саемот немаат лиценца за работа издадена од министерство за труд и социјала и ако тргне нешто низ брдо нема кај да се жалиш :/
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Заедно со сопругот ќе идеме на 12.11. Пратив порака на тел бр.од фб за присуство- Име Презиме и тел бр за контакт. Не стаса никаков одг а мн не интересира што ќе понудат.:sneaky:
Btw со мало дете сме и планираме да идеме:angel:
 
Последно уредено:
Член од
6 март 2012
Мислења
46
Поени од реакции
11
ММ Consulting не се регистрирани ниту во Малта како агенција за посредување при вработување, немаат ниту лиценца ниту дозвола за работа. не си го трошете времето за џабе, кога и самите можете да си најдете работа за повисока саатница за 4.25 не ви се исплаќа !
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.291
Поени од реакции
20.736
Другар се фали зимал 1800 евра плата, работи на рецепција по 9 саати дневно. Озбилно вакви суми се движат платите или? Иначе со бг пасош е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom