Работа во Авганистан

Член од
2 септември 2015
Мислења
36
Поени од реакции
30
Јас се вратив во Јули од КАФ работејќи за Суприм 2 ипол години. Авганистан полека е завршена приказна мислејки на масовно регрутирање и можност за одење. Секако сеуште има наши по базите, но бројот им е екстремно мал за разлика од порано. Тетовски Еколог моментално работи турбо, превзема голем дел од работата (пример од Суприм го превзема Кетерингот). Затоа и се вратив поради губење на договорот поради малверзации во Фјуел дипартментот на Суприм. Но што е тука е. За повторно помасовно заминување моментално е статус кво и се чека (следи) ситуацијата за раздвижување на Ирак и одобрување за праќање на повеќе НАТО војска, а со тоа нормално и логистика. И политиката има голема улога во сето тоа, па според најавите доколку би се смениле демократите со републиканците би се отворила нова страница....промер ЛОГКАП 5.
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
36
Поени од реакции
30
Ke oтвараат пак работа во Ирак, 100%, и тоа KBR...
Да се зборува за тоа одреден период, како демек сега месецов ќе се донеле одлуки што и како за понатаму околу логистиката за Ирак. Би требало да има и регрутирања од Балканот. КБР има пуштаат понекоја позиција но сеуште ништо посериозно што би довело до помасовно регрутирања. Трпение-спасение ли е работава, ќе се открие наскоро според предвидувањата.
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Momentalno kako stojat rabotite? Primaat li makedonci, treba nekoj da ti gi brka rabotite ili mozes sam da apliciras na net, lesno li se zaminuva, kolku plakaat sega , rizicno e li da se odi? Pozz do site
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
225
Поени од реакции
22
Другар, сеуште примаат, но се преврлија повеке на амери отколку балканци. Нов LOGCAP V се чека да почне наредните неколку месеци. тука ке има доста примања.
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
50
Поени од реакции
10
Здраво дечки, дали знае некој моментално како стојат работите со заминување во базите на блискиот исток?
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
225
Поени од реакции
22
За LCV KBR сеуште е рано, протестите траат до 8ми август. За другите фирми не сум сигурен.
 

mag

Член од
3 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo,
Ke moze li nekoj da mi dade kontakti od regruteri za Irak(pozelno KBR).
Blagodaram odnapred
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.246
Поени од реакции
14.666
Пробајте со овие:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom