РК Работнички

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Tomasino, 5 јули 2015.

 1. Tomasino

  Tomasino Дете од старото кино

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.970
  Допаѓања:
  17.400
  Претчуствувам дека во иднина ќе има еден куп нови"заколнати фанови"на овај клуб па добро е да има една тема...
  Мислам дека ќе има голем интерес,со оглед дека (се очекува)да има голема преселба на фановите,од темната страна пред се...:angel:
  Сепак,и покрај помпезните најави за дрим тим и се,и големата фама која се крева околу клубот,сепак заслужува внимание еден ваков клуб, барем се реактивира еден традиционален клуб,со традиција, историја,сепак се работи за најстариот ракометен клуб во Македонија,факт кој заслужува респек,и добро е некој шо ја знае историјата на клубот да ја сподели подетално да се запознаеме со историјата и успесите на клубот...
   
  Последно уредено: 5 јули 2015
  the_kop, arheolog, Џонтра Волта и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ziko bt

  ziko bt Гостин

  Жаре ти си?:icon_lol:
   
  На vlatkobond, Shawn Spencer, Џонтра Волта и уште 10 други им се допаѓа ова.
 3. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.350
  Допаѓања:
  1.735
  Уживај си дека ние ќе се преместиме за Работнички да навиваме :))) тие пластичните може оваа сезона што се преселија,нека си ги бараат ЦПБ нека им навиваат :) ние никогаш 1992 :)
   
 4. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.890
  Допаѓања:
  3.005
  Кој ги „купи“? Ако е вмешана политика (општина) поарно и да не почуваат...
   
 5. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  7.947
  Допаѓања:
  7.298
  Леле не пак :pos:
   
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.999
  Допаѓања:
  148.137
  Нема ракометен тим во светов да не е замешана општина или политика во кој било процент, таков е спортот, непрофитабилен.
   
  На ShakaZulu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.238
  Допаѓања:
  12.373
  Ново дерби на повидок ? :D
   
 8. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.702
  Допаѓања:
  41.222
  Мукаетов ака Алкалоид ака РФМ :D
   
  На ShakaZulu му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.890
  Допаѓања:
  3.005
  Чудно му беше да биди претседател а да нема негов клуб па си има речено ај ќе си играме газди... Ако е вистина голема глупост ќе стани. Од старт за секоја најмала грешка на судија или слично одма ќе се обои поради него и првенството ќе изгуби многу повеќе од колку што ќе добие со „јак Работнички“. Не ни треба нова КФМ во РФМ. Еден спорт асолен имавме како ререзентација и него ќе го запустат...
   
 10. ultras1988

  ultras1988 Anti-Antifa

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.184
  Допаѓања:
  3.592
  Чув дека наводно и Трифун бил вклучен во РК Работнички.Клубот е сираче на СД Работнички , како што е KK Вардар сираче на СД Вардар.До сега оваа е единствена секција на СД Работнички каде што немат освоено никаков трофеј, во ниту една конкуренција.
  Кошарка и одбојка се најтрофејни , фудбал втори а ракометот 0.
   
 11. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.702
  Допаѓања:
  41.222
  Он уште лани си вложуваше таму. Ваљда проба да влезе во Металург со гарнитурата на Чокрев која беше исшутирана од клубот од Левче компани. Се вртеа бајаги муабети, дека Минчо му го нудел клубот на Мукаетов, па дека овој пробувал да влезе, а Минчо не му дозволил, којзнае што е вистина.

  РК Работнички ако не се лажам е првиот тим од Македонија што играл во прва Југословенска лига на времето...
   
  the_kop, kano, Џонтра Волта и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.890
  Допаѓања:
  3.005
  Да се разбереме накратко. Клуб како клуб може да има лична историја каква сака. Може да е основан и во времето на диносаорусите ако сака. Тоа е само сентиментална важност на нив. Во моментов клубот е никој и ништо. Само име на врата што се вика. Обележје на некое место. Тоа што се појавил пред не знам 70 години не значи дека сега треба да е во прва лига и да има загарантирано место во лига шампиони. Ако вредат само напред ама тоа што имале име со историја не е никаква предност и не треба да се чукаат во гради знаеш ние кој бевме пред пола век... Биле завршиле, од нив сега останале само буквите во името...
   
 13. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.215
  Допаѓања:
  3.317
  Има нешто умешано и Жерновски во оваа работа? Се создаде убава традиција во Македонија каде што правам клуб со големи планови па за на крај да се канализираат во политички фрустрации со лош крај и да сјебе таленти и спорт.Да биде некој како Самсоненко,каде ако прави да прави како што треба со сериозна намера со објекти,опреми и школи.Вака само напумпај играчи и Срби од "светска" класа и нишо.
   
 14. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.702
  Допаѓања:
  41.222
 15. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.791
  Допаѓања:
  2.779

Сподели преку: