РК Работнички

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Претпоставувам ќе играат во БТ или Кале
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Милан Левов, Никола Маркоски, Велко Маркоски, Мите Стоилов, Вања Илиќ, Ванчо Димовски и Вања Марсениќ се новите ракометари на РК Работнички.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
А Козла кај е?:pos:
Или се чека бате да се врати од кај емирот и да потпишат во пакет::pijani:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Интересно, Станиќ и Вугринец имаа прилично оптимистички изјави за Работнички. Тука некоја тешка пара се крие изгледа, штом се заинтересирани за клуб што не игра европски куп ниту пак Сеха.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Интересно, Станиќ и Вугринец имаа прилично оптимистички изјави за Работнички. Тука некоја тешка пара се крие изгледа, штом се заинтересирани за клуб што не игра европски куп ниту пак Сеха.
Ima teska para normlano.. Alkaloid i Trifun se umesani plus moze i drugi nekoi. Bas drugar me prasa dali Zernovski ima umesano prsti neso posto postiral nesto na fejsbuk za RK Rabotnicki. Cudno... Dali na povidoik e opoziciski tim so nekolku moknici bliski do opozicijata. Ke vidime so tek na vreme so ke izleze od ova
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Ima teska para normlano.. Alkaloid i Trifun se umesani plus moze i drugi nekoi. Bas drugar me prasa dali Zernovski ima umesano prsti neso posto postiral nesto na fejsbuk za RK Rabotnicki. Cudno... Dali na povidoik e opoziciski tim so nekolku moknici bliski do opozicijata. Ke vidime so tek na vreme so ke izleze od ova
Ако е ова точно тогаш некои шпекулации од пред 3-4 месеци стануваат јасни.На повидок се два политички блока спротиставени преку спорт.СД Вардар ( ДПМНЕ) против СД Работнички (СДСМ).
Исто како што ми кажа таа личност МЗТ Скопје ќе стане жртва и можно е да спремат терен да го прекрстат во КК Вардар.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Ако е ова точно тогаш некои шпекулации од пред 3-4 месеци стануваат јасни.На повидок се два политички блока спротиставени преку спорт.СД Вардар ( ДПМНЕ) против СД Работнички (СДСМ).
Исто како што ми кажа таа личност МЗТ Скопје ќе стане жртва и можно е да спремат терен да го прекрстат во КК Вардар.
Ne veruem MZT da bide taka bukvalno kazano unisten... Ali RK Rabotnicki taka go svakam sea za sea a Trifun i kompanija se opoziciski nastroeni. Tretiot biznismen me kopka koj e, se mislam Gusterov deka e
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ако е ова точно тогаш некои шпекулации од пред 3-4 месеци стануваат јасни.На повидок се два политички блока спротиставени преку спорт.СД Вардар ( ДПМНЕ) против СД Работнички (СДСМ).
Исто како што ми кажа таа личност МЗТ Скопје ќе стане жртва и можно е да спремат терен да го прекрстат во КК Вардар.
Прво сами се свесни од СДСМ дека не треба да одат против Вардар, пошо за Вардар навиваат и СДСМ и ДПМНЕ т.е членовите нивни, ФК и РК зборам ова. Освен ако не забегале нешто, па да мислат дека ќе успеат преку ноќ да ги свртат луѓето да навиваат за друг клуб. Секако можда на најтврдокроните членови оние кои би имале корист од тоа може да почнат да навиваат, ама сигурно нема да бидат побројни од Пирати. А и сигурен сум брзо ќе бидат решени.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Прво сами се свесни од СДСМ дека не треба да одат против Вардар, пошо за Вардар навиваат и СДСМ и ДПМНЕ т.е членовите нивни, ФК и РК зборам ова. Освен ако не забегале нешто, па да мислат дека ќе успеат преку ноќ да ги свртат луѓето да навиваат за друг клуб. Секако можда на најтврдокроните членови оние кои би имале корист од тоа може да почнат да навиваат, ама сигурно нема да бидат побројни од Пирати. А и сигурен сум брзо ќе бидат решени.
Не зборам за навивачка база , туку за сопственичка.Значи преку овие клубови ќе си го мерат на кој му е поголем.Сигурно не можеш да ја смениш ситуацијата во Скопје.Имаш членови на СДСМ кои го дават животот за Вардар , како што и членови на ДПМНЕ се хардкор фанови на Работнички.
Ова со политиката може да ги обои таканаречени навивачи од внатрешноста , додека во Скопје нема да се смени ништо :D.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не зборам за навивачка база , туку за сопственичка.Значи преку овие клубови ќе си го мерат на кој му е поголем.Сигурно не можеш да ја смениш ситуацијата во Скопје.Имаш членови на СДСМ кои го дават животот за Вардар , како што и членови на ДПМНЕ се хардкор фанови на Работнички.
Ова со политиката може да ги обои таканаречени навивачи од внатрешноста , додека во Скопје нема да се смени ништо :D.
И тие од надворшеноста што си навиваат за Вардар ќе навиваат и понатаму, меѓуота да тие од надворшенсота што се обични фанови на ракометот, ќе пробаат да ги присоберат, нешто у стилот како Металург што направи со приказките дека они биле усвари македонската репрезентазција.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Од каде тоа дека Мукаетов и Трифун се поврзани со СДС? Мислам дека сепак не е политиката поврзана, можда само Мукаетов сака да почне некој свој проект, што од една страна ќе биде добро, но од друга мислам дека подобро ќе беше да се инвестира по другите градови...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
pa Mukaetov odamna se spmnuvase deka ke vleze u rakometov, odnosno vo Metalurg, ali eve izglea so RK Rabotnicki ke ja redi.
Ali ova e dobro za Vardar, predobro, samo neka se realizira proektov i neka bidne od ovie jaka ekipa, so nadez deka i Pelister eden den ke se vratat na starite dobri pateki, ova do dusha bi bilo najidealno za rakometov vo zemjava ali ajde, otom potom.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Муакетов педер Пелистер але але..:kuracc:
Не да си дојдиш во Битола,да видиш каков"проект"иаме спремено,ти во Работнички парите ќе ги фрлиш....:icon_mrgr:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Не може да е добро ова за Вардар. За таа банда што го дискредитираше Вардар додека бевме на коленё најдобро е венец за последен поздрав Ова зборам од тој чокрев до тие бандитите што се шиткаа за 100 евра како курви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom