РК Алкалоид

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ништо чудно Галевски да го прекомандуваат во Мултиесенс. Нешто што веројатно ќе се случи со пола од овогодинешната екипа на Алкалоид со оглед на тоа дека носат странци и имаат премногу играчи.
 

and

Член од
21 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
107
GROUP F

Bjerringbro-Silkeborg
HC Alkaloid
BM Logroño La Rioja
HC Vojvodina

Група по мерка за Алкалоид.
Нема екстра екипа со која би немале шанса, со сите може да се надигрува.
Баш да видиме како ќе играат против скандинавска школа. Ќе биде интересно за гледање.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
GROUP F

Bjerringbro-Silkeborg
HC Alkaloid
BM Logroño La Rioja
HC Vojvodina

Група по мерка за Алкалоид.
Нема екстра екипа со која би немале шанса, со сите може да се надигрува.
Баш да видиме како ќе играат против скандинавска школа. Ќе биде интересно за гледање.
Нема голем фаворит (читај екипа од Германија или Франција), ама нема ни слаба екипа од послениот шешир - Војводина реално е еден од појаките што можеа да ги добијат од таму - шампион на Србија + освојувач на ЕХФ купот од минатата сезона.

Ако покажат напредок во однос на лани, може Алкалоид да ја направи групата многу изедначена. Ќе видиме.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: and
Член од
19 август 2010
Мислења
3.571
Поени од реакции
8.211
Кил ќе го користи овој малце за замена, и дур игра ќе праат швабите акции да се отвори простор за он да влезе. Единственото нешто што го знае.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Интересен трансфер. Неочекував вакво нешто, поготово со оглед дека 36 ќе полни скоро, и дека од Динамо го избркаа. Се разбира дека нема да биде во преден план, ама пак, чудно што се одлучиле за него. Најверојатно нема ништо на пазарот.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.747
Поени од реакции
2.669
Џонов растура братот...
Серафимов е катастрофален, не знам што се случува со него.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
640
Поени од реакции
2.641
Џонов растура братот...
Серафимов е катастрофален, не знам што се случува со него.
Најголем напредок има кај Џонов за мене изненадувачки, Серафимов дно пробива нажалост. Најтенки е сме на десен бек. Штета во Пелистер не се изнаиграја Атанасијевиќ и Емилијан се надевам ќе ја добијат заслужената шанса да покажат што знат.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Најголем напредок има кај Џонов за мене изненадувачки, Серафимов дно пробива нажалост. Најтенки е сме на десен бек. Штета во Пелистер не се изнаиграја Атанасијевиќ и Емилијан се надевам ќе ја добијат заслужената шанса да покажат што знат.
Павле нема минутажа во напад но сепак заслужи да добие повик, во одбрана доста напреднат е, колку има досега 6-7 натпревари од лига на шампиони каде што изигра добри минути на позиција 3 и 4.

Незнам Лазаров како не гледа дека браќава ни се со најдобар потенцијал од младиве за да прераснат во играчи какви шо сакаме и никогаш сме немале, добри во два правци, а особено добри во одбрана, ко питбули се двата (тука има голема заслуга Јовиќ).

Мене чудно ми е шо Цветан е прва постава пред Петар во реп, во ситуација кога имаме 2 средни бека Митев и Ѓоргиев кој не можи да играат во одбрана на 5ка, а Петар е роден за таа позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom