Проценка на конфигурации и помош за купување

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Член од
27 октомври 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Kupuvam maticna 775 lga nemora da e nova i sto cena odat,ako ima nekoj na staro ili novo neka mi kazat cena :)
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Здраво :).Вака,ми треба матична плоча M2N-MX Se Plus.Дали некој знае каде можам да ја купам во Скопје,или некој дали знае да ја поправи најверојатно дефектот е VBATT Leakage.Поздрав...
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
185
Поени од реакции
1
Читам по форумов и мислам дека можете да ми помогнете .
сакам да купам некоја конфигурација до 20000 и малку +.,ама неможам да се одлучам од каде и која па затоа ако некој може нека ми даде негова препорака за сам да си склопам можеби подобро ке биде.ПЦ го користам за нет,и некоја игрица јас а и синот почнува да ми зазема место.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Читам по форумов и мислам дека можете да ми помогнете .
сакам да купам некоја конфигурација до 20000 и малку +.,ама неможам да се одлучам од каде и која па затоа ако некој може нека ми даде негова препорака за сам да си склопам можеби подобро ке биде.ПЦ го користам за нет,и некоја игрица јас а и синот почнува да ми зазема место.
Здраво, може да ти помогнам да си одбереш компоненти по желба и да склопиме солиден компјутер, еве набрзинка што испланирав, но малку ти го надминува буџетот. Ако си стриктно ограничен до 20.000, може да се исфрлат 4GB RAM, поефтина H81 плоча. Или па да се исфрли напајањево и да се оди со тоа кинеското со куќиштето, што не ти препорачувам :)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
185
Поени од реакции
1
ovaa konfiguracija od kade moze da se kupi

Здраво, може да ти помогнам да си одбереш компоненти по желба и да склопиме солиден компјутер, еве набрзинка што испланирав, но малку ти го надминува буџетот. Ако си стриктно ограничен до 20.000, може да се исфрлат 4GB RAM, поефтина H81 плоча. Или па да се исфрли напајањево и да се оди со тоа кинеското со куќиштето, што не ти препорачувам :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
@aleksandar994

Јас би сменил само напојување, CM G600 на пример.

Хард дискот нема потреба да го менуваш, моментално е најбрзиот диск.

Другото ти е добро избалансирано.
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Што мислите за :
И јас го барав тој рам, мислам дека го немаат на залиха, ќе мораш да го замениш со кингстон рам 2х4 1600 hyper x beast, мислам дека е 4500. Мислам дека на Thermaltake V3 нема да ја собере GTX 760( верзијата на Gigabyte) бидејќи е со 3 кулери и многу е долга, плус на куќиштето, лежиштата за хард дискот не се модуларни и неможеш да ги извадиш за да ставиш подолга графичка карта. Или смени го куќиштето или графичката (ако си со истото куќиште, графичката да не биде подолга од 26цм). Друга моја препорака, ако си на ограничен буџет, за 11000 ден можеш да земеш AMD R9 270X, за 30% помала цена, имаш 7% послаби перформанси од GTX760, што и не е така лошо. Плус се согласувам и ја со одговорот погоре, да се замени напојувањето со Antec Neo 520W
 

Pasha

Сомнително Лице
Член од
17 април 2005
Мислења
157
Поени од реакции
2
Дечки имам ваков лаптоп http://www.amazon.co.uk/Satellite-Pro-Processor-Integrated-Graphics/dp/B009Z8LM82 , сакам да го продам да земам десктоп , го имам година и пол , го зедов од америка, повеќето време го користам без батерија , така да и батеријата е зачувана. Колку пари би можел да го продадам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom