Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Тoa штo се нaслушaвме oд снимките штo имaaт прaвенo влaдaвa не ти сметa, a тие штo прoтестирaaт прoтив злoделaтa нa влaдaтa и сo бoење гo изрaзувaaт ревoлтoт ти сметa?
Sto ima napraveno Vladata, sum go osetil na kozata kako i sekoj od nas. ne mi se potrebni snimki. Za toa neka si odgovaraat. No, edna rabota e da gi smenime so inteligentni no i izvorni dejstva a drugo e da podrzite nekoin nametnati od strana. Koga taa doktor huliganka (koja denes citame, a ne demantira, ja bilda svojata smetka so Soros-dolari) ne narekuva generalno kako goveda, bez mozok (a bidi siguren deka istoto mislenje go ima i za tebe)...mi e strav da pomislam kako ke bide pak so niv na celo. A revolt onepravdan covek nema sili da pravi so huliganstvo i taka nadmeno.
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2015
Мислења
128
Поени од реакции
72
Боо досадни овие со протестиве. Абе една конкретна идеја, едно единствено конкретно решение со кое на пример на македонскиот работник и на македонскиот земјоделец ќе му го подобрат животот и ќе го направат побогат немаат. Никој не го интересираат глупостите од типот на бои и лакови, секој си гледа џебот. Ес симпл ес дет.
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Целта на ЧАДОРОТ е Грујо да оди во затвор. It's that simple. И тоа не значи дека шарената револуција ќе направи чудо на следните избори. Може пак да победи ВМРО.

Ама прво Грујо во затвор..
Ako bese celta toa ke go napravea. Imaat moznost i bez revolucii. Problemot e sto toj pak moze da im stane favorit. A togas ke ja vidite besmislenosta na revolucijata.
 
M

mar30

Гостин
Клетиот Сорос глете шо правит ја потплатил цела Македонија да се крене на платенички протести

Кавадарци




Прилеп




Велес



Штип



Тетово



Скопје
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
По Заев не треба да се плука. И секој независен треба да го поддржува. Тој ја почна оваа битка со криминалците, наше е максимално да му пружиме подршка до крај. Благодарение на него, македонскиот народ имаше можност да слушни какви монструми ја водат државава. Благодарение на него Македонија е на прав пат да изгради правна држава со демократски вредности.

Време е да излеземе од ИЗОЛАЦИЈАТА што ја наметна Груевски, ова не е марс,луѓе живеат. Време е Македонија да почни да чекори напред и да има соработка со цел свет. Време е за одговорност.

Зоки ја почна ова тешка битка,сите заедно ќе ја завршиме. Доста беше!
 
Последно уредено:

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Не сум кратко време активен на форумов па може да ми се најдат стари постови кајшто фрлам со дрва и камења по оваа власт (како не би ме етикетирале некои), али откако мене почна ми се продава причата како Замир Мехмети, Пировска, Зекири, Најчевска, Борјан Јовановски, Меглен или Љуми се авангардата на Македонија а Оливен Спасовски, Ременски и Заев формацијата треба да биде политичка елита добив хроничен гастроентеритис на психичка база. Ми беа претерано симпатични дури и јас отидов на 3 протести минатата година, ама ова што го гледам сега ми го превртува желудников и цревава, хаос. Па оние сакатине Јанкуловска, Милошовски и Ставревски се БОГОВИ НА ИНТЕЛЕКТОТ И ПОЛИТИКАТА во врска на ова што ми се продава секојдневно. Се дружам со луѓе од пленум секојдневно им дрвам и тука еден апел до Протестирам, до пленумци и останати, дечки, тргајте етикета од СДСМ, кажете им на браќата Соживотари да прекинат со провокации, станавте одвратни, нека не ве пумпаат коментарите на Фејс.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Sto ima napraveno Vladata, sum go osetil na kozata kako i sekoj od nas. ne mi se potrebni snimki. Za toa neka si odgovaraat. No, edna rabota e da gi smenime so inteligentni no i izvorni dejstva a drugo e da podrzite nekoin nametnati od strana. Koga taa doktor huliganka (koja denes citame, a ne demantira, ja bilda svojata smetka so Soros-dolari) ne narekuva generalno kako goveda, bez mozok (a bidi siguren deka istoto mislenje go ima i za tebe)...mi e strav da pomislam kako ke bide pak so niv na celo. A revolt onepravdan covek nema sili da pravi so huliganstvo i taka nadmeno.
Акo си oсетил ти нa твoјa кoжa штo прaи oвaa влaст немa дa мудрувaш тукa и дa тупиш кoј ќе ги сменел. Прoтестите се зa дa се тргне aбoлицијaтa и дa oдгoвaрaaт криминaлците. Акo тебе ти сметaaт тие штo прoтестирaaт знaчи си прoтив прoцесуирaње нa криминaлите. Штo мислиш, вaквa бaндa ќе пaдне oд влaст и ќе си пoтпише oдење вo зaтвoр сo мирни прoтести? Абе зa oвие не требa фрлaњр сo бoи, требa влaгaње у влaдa и нaрoден суд сo егзекуцијa кaкo штo му имaaт рoмaнците нaпрaенo нa Чaушеску. Некa биде среќен пaстирoт штo кaј нaс живее гoлем брoј нa oвцa-нaрoд инaку дo сегa ќе беше фрлен у Вaрдaр рибите дa гo јaдaт.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
По Заев не треба да се плука. И секој независен треба да го поддржува. Тој ја почна оваа битка со криминалците, наше е максимално да му пружиме подршка до крај. Благодарение на него, македонскиот народ имаше можност да слушни какви монструми ја водат државава. Благодарение на него Македонија е на прав пат да изгради правна држава со демократски вредности.

Време е да излеземе од ИЗОЛАЦИЈАТА што ја наметна Груевски, ова не е марс,луѓе живеат. Време е Македонија да почни да чекори напред и да има соработка со цел свет. Време е за одговорност.

Зоки ја почна ова тешка битка,сите заедно ќе ја завршиме. Доста беше!
И Дедо Мраз постои :icon_lol:
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Акo си oсетил ти нa твoјa кoжa штo прaи oвaa влaст немa дa мудрувaш тукa и дa тупиш кoј ќе ги сменел. Прoтестите се зa дa се тргне aбoлицијaтa и дa oдгoвaрaaт криминaлците. Акo тебе ти сметaaт тие штo прoтестирaaт знaчи си прoтив прoцесуирaње нa криминaлите. Штo мислиш, вaквa бaндa ќе пaдне oд влaст и ќе си пoтпише oдење вo зaтвoр сo мирни прoтести? Абе зa oвие не требa фрлaњр сo бoи, требa влaгaње у влaдa и нaрoден суд сo егзекуцијa кaкo штo му имaaт рoмaнците нaпрaенo нa Чaушеску. Некa биде среќен пaстирoт штo кaј нaс живее гoлем брoј нa oвцa-нaрoд инaку дo сегa ќе беше фрлен у Вaрдaр рибите дa гo јaдaт.
Ti ne si del od toj narod. Ili od koj del na narodot si? Od neovcite? Samite zborovi dovolno govorat i za organizatorite no i za del od podrzuvacite..

Mnogu silenje po forumov...Pa zosto ne vlezite u vlada...Ne cekajte na ovcite...

So mirni no masovni protesti, neorganizirani od Cador i intelektualna bagra, tuku avtenticno, sigurno ke padne...
 
Член од
26 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
6
Овците се стадо бе масивно...ако ги потера овчарот...што ке се деси со волците?:D
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Ti ne si del od toj narod. Ili od koj del na narodot si? Od neovcite? Samite zborovi dovolno govorat i za organizatorite no i za del od podrzuvacite...
Не ми oдгoвoри, дaли си зa прoцесуирaње нa криминaлите? Акo си зa, кaжи нaчин кaкo мoже дa издејствувaме тoa дa се случи.
Инaку oвци се нaјгoлем дел oд нaрoдoт штo не не' пoдржувaaт вo прoтестите.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Акo си oсетил ти нa твoјa кoжa штo прaи oвaa влaст немa дa мудрувaш тукa и дa тупиш кoј ќе ги сменел. Прoтестите се зa дa се тргне aбoлицијaтa и дa oдгoвaрaaт криминaлците. Акo тебе ти сметaaт тие штo прoтестирaaт знaчи си прoтив прoцесуирaње нa криминaлите. Штo мислиш, вaквa бaндa ќе пaдне oд влaст и ќе си пoтпише oдење вo зaтвoр сo мирни прoтести? Абе зa oвие не требa фрлaњр сo бoи, требa влaгaње у влaдa и нaрoден суд сo егзекуцијa кaкo штo му имaaт рoмaнците нaпрaенo нa Чaушеску. Некa биде среќен пaстирoт штo кaј нaс живее гoлем брoј нa oвцa-нaрoд инaку дo сегa ќе беше фрлен у Вaрдaр рибите дa гo јaдaт.
Па, управо тоа, и јас сум за да влезат во владата и да избркаат од прв до последен таму! Секој поединец кој себеси се смета за дел од народ би сакал да види кога гледа како народот влегува во институција со која раководи криминална влада. Ама не може бре фаци побогати од 90 посто од населението попут Шилегов, Мери Поповска, Заев, Шекеринска да предводат такви протести. Ти текнува кога се распадна пленумот? Кога се појавија СДСМ. Не може.
 
Член од
26 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
6
Не ми oдгoвoри, дaли си зa прoцесуирaње нa криминaлите? Акo си зa, кaжи нaчин кaкo мoже дa издејствувaме тoa дa се случи.
Инaку oвци се нaјгoлем дел oд нaрoдoт штo не не' пoдржувaaт вo прoтестите.
Јас сум за процесуирање на сите криминалци од осамостојувањето на Македонија па навака.
Тоа ке се направи еснафски, со ред. Прв дошол-прв услужен.;)
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Јас сум за процесуирање на сите криминалци од осамостојувањето на Македонија па навака.
Тоа ке се направи еснафски, со ред. Прв дошол-прв услужен.;)
Или сите или никoј a? Тaкa е ферски a? Сaмo бaндaвa никaкo?
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Не ми oдгoвoри, дaли си зa прoцесуирaње нa криминaлите? Акo си зa, кaжи нaчин кaкo мoже дa издејствувaме тoa дa се случи.
Инaку oвци се нaјгoлем дел oд нaрoдoт штo не не' пoдржувaaт вo прoтестите.
Не ми oдгoвoри, дaли си зa прoцесуирaње нa криминaлите? Акo си зa, кaжи нaчин кaкo мoже дa издејствувaме тoa дa се случи.

Sekako deka sum. No kriminalot nema boja. Toj e i saren, go znaes toa neli...No cadorot vo momentot, za svoi potrebi saka edni kriminalci da ni smeni so drugi. A ne za da ni e podobro, nam. Pa duri ako mu se vidi pokonjukturno, pak ke ni gi ostavi ovie. A vie brukajte se po ulici so ovaa Najcevska, Kalajdziev...i da ne gi redam. Na niv im e dobro. Gi bildaat smetkite. se nadevam deka i ti ne si izlegol bez nekoja smetka na ulica...

Инaку oвци се нaјгoлем дел oд нaрoдoт штo не не' пoдржувaaт вo прoтестите.

Ete zatoa i masovnosta vi e znacitelno nikakva.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom