Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ти да јадеш таков сендвич:icon_mrgr:

Пак ќе те прашам кој од тие што гласале за ВМРО сега ќе гласаат за СДСМ???

Ќе ти одговорам ниту еден (освен ако не му ветиле нешто), зошто?, оти за обичниот народ СДСМ е поголемо зло!!!

За да ти го урнам штаПскиот сон ќе ти дадам математика за моето мало, по фамилии кој за кого гласа, СДСМ, ВМРО, мешано, мешано, незнам, ВМРО, ВМРО, незнам, ВМРО, ВМРО, СДСМ, СДСМ, СДСМ, ВМРО, ВМРО, ВМРО, незнам , ВМРО, ВМРО, незнам, СДСМ, ВМРО, незнам, ВМРО...
од овие во бројка ВМРО 46 СДСМ 24, незнам за кого би гласале 17 (можеби сум утнал за некоја бројка ама отприлика толку се).
Анализа, оние што гласаат за СДСМ се оние кој имаа корист од СДСМ, оние кој гласаат за ВМРО се оние кој имаат корист од ВМРО, а оние кои не би гласале за ВМРО никогаш не би гласале за СДСМ, оние што јас ги кажувам непознати, немаат никаква корист и од ВМРО и СДСМ, па затоа не излегуваат на гласање или ќе гласаат за помалото зло!!![DOUBLEPOST=1462990087][/DOUBLEPOST]

Јас не би рекол, кажи која категорија на граѓани ќе се преобрати во бројка поголема од 200 илјади за да се смени резултатот, не ми кажувај поедини случаеви, оти колку што губи, толку и добива од глупирањата на Зајко.
Тебе од штаб добро те спастриле, тоа сендвичиве ептен во глава те удариле главен шпијун у мало си еј, колку те плаќаат за овие статистики или доволно е сендвич.Многу големо мало имаш бре сигурно едвај се разминувате :).
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
ДПА влезе на влада затоа што ВМРО така одлучи, мислам дека тоа е многу јасно...[DOUBLEPOST=1462988959][/DOUBLEPOST]


Na vremeto izlegoa karikaturite,kriloto na Dui od Cair izleze na protesti,trgnaa nakaj Danska ambasada,isto i do kancelariite na vesnikot sto gi objavi ..
Kaj novata klucka,do hotel Continental,dojdoa 15 koli predvodeni od Agim i Leka ..site so kalasnikovi ..
Isto taka prethodno imase drugi nastani koi dovedoa do takvo scenario,Dpa da vleze u vlada,so amin na ambasadata .
Situacijata se vzesti koga 'ludakot' od Tetovo go upuka Aljia,i ovie od Dui go iskoristija momentot,za da kontraprotestiraat u Tetovo protiv nasilstvo i radi vleguvanjeto na Dpa u vlada,toa demek bilo protiv voljata na albancite .
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
За да ти го урнам штаПскиот сон ќе ти дадам математика за моето мало, по фамилии кој за кого гласа, СДСМ, ВМРО, мешано, мешано, незнам, ВМРО, ВМРО, незнам, ВМРО, ВМРО, СДСМ, СДСМ, СДСМ, ВМРО, ВМРО, ВМРО, незнам , ВМРО, ВМРО, незнам, СДСМ, ВМРО, незнам, ВМРО...
од овие во бројка ВМРО 46 СДСМ 24, незнам за кого би гласале 17 (можеби сум утнал за некоја бројка ама отприлика толку се).
[DOUBLEPOST=1462990087][/DOUBLEPOST]
.
Чекај чекај чекај малце кочи, може подетално да ме упатиш од кое место/институт е правена анкетава? и каде? ако знаеш да ме информираш секако..
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Na vremeto izlegoa karikaturite,kriloto na Dui od Cair izleze na protesti,trgnaa nakaj Danska ambasada,isto i do kancelariite na vesnikot sto gi objavi ..
Kaj novata klucka,do hotel Continental,dojdoa 15 koli predvodeni od Agim i Leka ..site so kalasnikovi ..
Isto taka prethodno imase drugi nastani koi dovedoa do takvo scenario,Dpa da vleze u vlada,so amin na ambasadata .
Situacijata se vzesti koga 'ludakot' od Tetovo go upuka Aljia,i ovie od Dui go iskoristija momentot,za da kontraprotestiraat u Tetovo protiv nasilstvo i radi vleguvanjeto na Dpa u vlada,toa demek bilo protiv voljata na albancite .
Па беше против војлата на албанците, ДПА никогаш не победила на избори, за ВМРО ДПА беше поконфортна, не беа терористи, а истовремено ја имаа под контрола... тоа се докажа со снимените материјали, Тачи е послушник...
ДУИ ја имаше подршката и од меѓунар. заедн. и од народот.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Па беше против војлата на албанците, ДПА никогаш не победила на избори, за ВМРО ДПА беше поконфортна, не беа терористи, а истовремено ја имаа под контрола... тоа се докажа со снимените материјали, Тачи е послушник...
ДУИ ја имаше подршката и од меѓунар. заедн. и од народот.
Znaes,ne me interesira za toa dali bilo protiv voljata na narodot,i koj narod ??
Albancite?!pa kako koga tamu clenuvaat Lazar,Rafet,cela Sutka i torbesite ?
Moze da se narece protiv voljata na graganite,a ne albanskiot narod .
I dali sega strancite gi simpatiziiraat Dui .
I za ednoto i za drugoto imam sprotivno mislenje od tvoeto,nikade ne pisuva pobednikot od taborot na Albancite da ima zagarantirano pravo da si vleze u vlada,toa se postigna potoa,famozniot Majski dogovor,posle tenzicni nekolku meseci u Makedonija,i nisto od toj dogovor ne se implementirase,ali dzentelmentski dogovor pomegu Aljia i Menduh se postigna potoa,otkako propadna Majskiot dogovor,pobednikot da vleze u vlada,poslem tie nastani koi ti gi nabrojav,a gi preskokna,i se fati za toa dali Menduh bil poslusen,kade i samiot Zaev,na Alsat-M si kaza deka ne bilo taka snimkata sto ja objavile,imas u emisijata Patot Kon ..na poslednoto gostuvanje na Zaev .
Isto zaprasan zasto nieden krimanal na Dpa ne e objaven,prasan u Kosovo,ladno si odgovori,nema takvi .
Znaci glavnata pricina bese tie fundamentalisticki dvizenja koi kruzea okolu Dui,dovedoa do toa da Dpa vleze u vlada .
A dali sega se simpatiziraat Dui od strancite,pogledni gi izjavite na Dui od pred 6 meseca,pa se do denes,kako menuvaa stavovi,znaci deka ne im e isto,
Ke ideme na 24 na izbori,ne na 5ti,ne ako samo bidat ispolneti uslovite,pa u posleden moment,da smenat stav za 360° .
Megunarodnata,od sam start izjavia deka bez uslovi nema izbori,ovie pa Dui bea po betonizirani od Milenko i Pandov .
Ps.ne deka imam nesto protiv nekoja nacionalnost,tuku da ja dolovam poentata .
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Znaes,ne me interesira za toa dali bilo protiv voljata na narodot,i koj narod ??
Albancite?!pa kako koga tamu clenuvaat Lazar,Rafet,cela Sutka i torbesite ?
Moze da se narece protiv voljata na graganite,a ne albanskiot narod .
I dali sega strancite gi simpatiziiraat Dui .
I za ednoto i za drugoto imam sprotivno mislenje od tvoeto,nikade ne pisuva pobednikot od taborot na Albancite da ima zagarantirano pravo da si vleze u vlada,toa se postigna potoa,famozniot Majski dogovor,posle tenzicni nekolku meseci u Makedonija,i nisto od toj dogovor ne se implementirase,ali dzentelmentski dogovor pomegu Aljia i Menduh se postigna potoa,otkako propadna Majskiot dogovor,pobednikot da vleze u vlada,poslem tie nastani koi ti gi nabrojav,a gi preskokna,i se fati za toa dali Menduh bil poslusen,kade i samiot Zaev,na Alsat-M si kaza deka ne bilo taka snimkata sto ja objavile,imas u emisijata Patot Kon ..na poslednoto gostuvanje na Zaev .
Isto zaprasan zasto nieden krimanal na Dpa ne e objaven,prasan u Kosovo,ladno si odgovori,nema takvi .
Znaci glavnata pricina bese tie fundamentalisticki dvizenja koi kruzea okolu Dui,dovedoa do toa da Dpa vleze u vlada .
A dali sega se simpatiziraat Dui od strancite,pogledni gi izjavite na Dui od pred 6 meseca,pa se do denes,kako menuvaa stavovi,znaci deka ne im e isto,
Ke ideme na 24 na izbori,ne na 5ti,ne ako samo bidat ispolneti uslovite,pa u posleden moment,da smenat stav za 360° .
Megunarodnata,od sam start izjavia deka bez uslovi nema izbori,ovie pa Dui bea po betonizirani od Milenko i Pandov .
Ps.ne deka imam nesto protiv nekoja nacionalnost,tuku da ja dolovam poentata .
Ги прескокнав тие случки затоа што воопшто не ги памтам...
А дека ДПА е швалерка на ВМРО тоа е јасно како ден, не знам што се обидуваш да ги браниш. Тачи партијата ја гледа како своја приватна фирма, којзнае колку го плаќал Арбер Џафери да остане претседател на таа партија, а сега 20 год не може да победи на избори и не дава оставка...
Кога почна да флертува со религијата, тогаш ја достигна кулминацијата...
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Ги прескокнав тие случки затоа што воопшто не ги памтам...
А дека ДПА е швалерка на ВМРО тоа е јасно како ден, не знам што се обидуваш да ги браниш. Тачи партијата ја гледа како своја приватна фирма, којзнае колку го плаќал Арбер Џафери да остане претседател на таа партија, а сега 20 год не може да победи на избори и не дава оставка...
Кога почна да флертува со религијата, тогаш ја достигна кулминацијата...
Ja citam temata,i ne komentiram ..
Me mrazi da tipkam na tastura za nesto bezvredno .
I ova ne vodi do nedogled .
Ja pisav samo na clenot,ili pak po ubo kazano,go popraviv,fino lepo si prifati .
I nema sto poeke da krzam zabi .
Ti si pocna da napagas odreden lik,a gi preskoknuvas glavnite vinovnici,koi za ovie 12godini,mame im ebaa na narodot,ili ziviz Svicarska il si u Danska,pa ne go gledas obicniot narod .
Ti se proiznese,ja ti kazav kako stojea rabotite togas,i tamu si zavrsi .
Ne gledam pricina,da se nategame i da ja vodime diskusijata u drug pravec .
Inace za toa,dal ja nekogo branam,eve tuka na forum,na site politicari doma gol da im setam .
Site pari sto gi dobile,vklucitelno i platite za lekovi da gi trosat .
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.146
Поени од реакции
18.054
Ни два посто не се свесни дека тие шетњи до Крушево или бесплатни автобуски карти им се десетоструко наплатени преку миљардате измислени давачки, задолжителни плаќања, драконски казни (селективно применувани) и обавезни услуги кои никој не им ги бара.
ги боли кур нив,ништо од тоа не осеќаат. Цел живот во Југославија,пензија во Македонија.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Чекај чекај чекај малце кочи, може подетално да ме упатиш од кое место/институт е правена анкетава?
Од Институцијата Отворено Општество.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Стефчо го редефинира поимот "понижување". Којзнае со колку милионска рупа е уценет и нема ни грам храброст барем малку да се спротистави, ѓубре подржикоњско.
Пола луѓе им се со превртливи, потплатувачки карактери. Фина некоја екипа, скроз се на браникот на правдата :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ти да јадеш таков сендвич:icon_mrgr:

Пак ќе те прашам кој од тие што гласале за ВМРО сега ќе гласаат за СДСМ???

Ќе ти одговорам ниту еден (освен ако не му ветиле нешто), зошто?, оти за обичниот народ СДСМ е поголемо зло!!!

За да ти го урнам штаПскиот сон ќе ти дадам математика за моето мало, по фамилии кој за кого гласа, СДСМ, ВМРО, мешано, мешано, незнам, ВМРО, ВМРО, незнам, ВМРО, ВМРО, СДСМ, СДСМ, СДСМ, ВМРО, ВМРО, ВМРО, незнам , ВМРО, ВМРО, незнам, СДСМ, ВМРО, незнам, ВМРО...
од овие во бројка ВМРО 46 СДСМ 24, незнам за кого би гласале 17 (можеби сум утнал за некоја бројка ама отприлика толку се).
Анализа, оние што гласаат за СДСМ се оние кој имаа корист од СДСМ, оние кој гласаат за ВМРО се оние кој имаат корист од ВМРО, а оние кои не би гласале за ВМРО никогаш не би гласале за СДСМ, оние што јас ги кажувам непознати, немаат никаква корист и од ВМРО и СДСМ, па затоа не излегуваат на гласање или ќе гласаат за помалото зло!!![DOUBLEPOST=1462990087][/DOUBLEPOST]

Јас не би рекол, кажи која категорија на граѓани ќе се преобрати во бројка поголема од 200 илјади за да се смени резултатот, не ми кажувај поедини случаеви, оти колку што губи, толку и добива од глупирањата на Зајко.
У која вукојебина живееш ти кајшто се броите по куќи кој каде гласа ебаве простите. Презадоволни од градоначалникот сте, а? Паркче, игралиште ви пушти? До смрт сега, нема проблем!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Еве ти поздрав од Мафо... Користи си го многу добро ќе ти стои
Друже ако имаш време и желба напраи повеќе да си ги мењаме на аватар ќе се заебаваме малку :Д

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
D

deli

Гостин
Ексклузивно фото од тајните преговори Груевски бил притиснат од Заев,Ахмети и Тачи

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom