Пропорции на пенисот - задоволство или болка?

N

Nessa Alcarin

Гостин
Јас предлагам пред да се погледне да се осветлат прво очите со неонка за да се навикне рожницата. Не сакам да нанесувам болка, задоволството пред се :cool:

П.С. Значи ретки сме ние кои освен физичко предизвикуваме и визуелно задоволство :pipi:
Сакам слика пред пирсот и после пирсот, да видам како ќе ти е поубав. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас предлагам пред да се погледне да се осветлат прво очите со неонка за да се навикне рожницата. Не сакам да нанесувам болка, задоволството пред се :cool:

П.С. Значи ретки сме ние кои освен физичко предизвикуваме и визуелно задоволство :pipi:
Убаво вака од порано што кажа да се подготвиме, ќе ја оставиме првин Алкарина на зрачење една недела пред средбата со Величествениот.
Од кога ќе се врати ќе и баеме:D
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Јас предлагам пред да се погледне да се осветлат прво очите со неонка за да се навикне рожницата. Не сакам да нанесувам болка, задоволството пред се :cool:

П.С. Значи ретки сме ние кои освен физичко предизвикуваме и визуелно задоволство :pipi:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882


Мене вака ми го мерат...покушај и ти повремено и после ни дилбери ни бутури нема да ти пречат:D
ХАХ мене кожичката вака ми ја мерат колку се истегнува .
--- надополнето: 22 ноември 2012 во 12:33 ---
Сакам слика пред пирсот и после пирсот, да видам како ќе ти е поубав. :)
ЖЕНО !! ??? абе зашто вакви работи ми праиш $*&^#$@^$#&&% ^&$^&%$&#$*& !! *&^*&%&*$&$(*))#@!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
абре сам се понуди да ми го покаже... што треба да кажам јас сега, а не, не .... :) на мојот му е најубав?
Вечер не врзувам пешкир така да си знаеш , па ќе видиш тогаш чив е најубав и најсјаен !! Има искри да ти летаат од очи . :pipi:
А богами има и дим низ уши да ти излага,чим не кажуваш чив е најубав .:mad:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Вечер не врзувам пешкир така да си знаеш , па ќе видиш тогаш чив е најубав и најсјаен !! Има искри да ти летаат од очи . :pipi:
А богами има и дим низ уши да ти излага,чим не кажуваш чив е најубав .:mad:
Не си идам дома тогаш, ќе спијам кај мамине.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.602
Абе каква должина, дијаметар и техники.
Се е во потенцијалната енергија.
Нека ви се качи некој со над 150 кг ке видите како таа потенцијална енергија преминува во кинетичка.
И на должина и на ширина и на техника ке заборавите, море очите ке ви испукаат.
Гравитацијата е ептен јака работа:)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мене првпат кога ми се дигна пенисовидниот орган, кактусот у соба ми се расцвета, јас се расплакав дека незнаев шо ми се дешава, надежниот Ристо Самарџиев победи на Макфест, ТАТ банкротираше, се основаа Фолтин, Силекс станаа шампиони,Македонија беше на 75-то место по резерви на злато, Гари Каспаров беше сјебан од компјутерот низаеден, одлетаа принцез Дијана, мајка Тереза, Хачинс:(, Летечката Ружица го извозе своето последно рели,( Ружица Нешковиќ беше најбрзата жена во стара Југославија ја нарекуваа ,,летечка Ружица,, или ,, Летечка Новосаѓанка,, и завидуваа и мажите и жените, и нуделе пари и автомобили да ги пушти да победат, и подметнувале, ја сопнувале, и ставале рицинус во кафето – но Ружица продолжила да победува од инает), Амди Бајрам беше сеуште јупи,во Македонија се појавуваат екстази таблетите, Шеќеринка беше најомразена асистентка на Електро, Хавиер Сола(ј)на долета у Македонија покажувајќи им на браќата Македончиња што е секси браде, Стојан Андов и Петар Гошев за прв пат јавно сексуално општеа, Око Сакато отиде у Кина, Ребека ја пееше Мачо, Еди Марфи ебеше за добротворни цели...

Од тогаш нема ден да помине, а пенисовидниот орган да се дигне без причина. А се дигне, а загине некој низ светов.

Така да девојки на форумов, дајте малку респект за пенисовидниот орган.

И читајќи Ве вака девојки, ми изгледате како да зборите напамет, затоа еве ви малку едукација, да не лутате:

" Пенисот е машки полов орган чија функција е спроведување на спермата и урината и нивна ејакулација, односно екскреција надвор од организмот. Тој е сместен над тестисите, а под карличната симфиза. Кај малите деца пенисот не е развиен и со тек на време се зголемува, а потполно се оформува во текот на пубертотот. Просечната големина на машкиот полов орган, кај возрасен маж, во мирување е од 6 до 10 см, но максималната растегливост е различна и индивидуална кај секој маж. Така на пример, за белата раса, просечната големина на пенисот во ерекција изнесува од 9 до 19 см, односно просечната растегливост е 14, 5 см, промер 4см, а опсегот на коренот на пенисот 12 см.
Пенисот се состои од два дела: тело (corpus penis) и глава на пенисот (glans penis)."

Која комплексност, а ви се трудите све да сведете на сантими? Абе ајде...!
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Сите коментари ги прочитав , дозволете јас да дадам конкретен и ПРЕЦИЗЕН одговор , се надевам дека ке ја погодам ЦЕЛТА точно во СРЕДИНА :D
Вака, девојки, вие можете да сакате и мали и големи пениси, многу ме нервира поговоркана ( мало мало , ама техничарче), звучи како да се теши сам себеси дека му е мал К*урот, и секое негово потсетување на неговиот .!. си ја кажува во себе поговорката со цел да си ја излекува немашкоста во себе.
Значи до кај бев ахам...значи може пенисот да му е голем ама да му е мизерен и никаков, да не му се ни дигне некогаш, исто како овенат каранфил :D ако сака и 50 сантима нека му биде ал јебеш курац кад нема батерије. За куренцињата не би сакал да коментирам , немам намера да трошам мозочни клетки за тоа.
Имам 2 тајни, но ке ви откријам една. Горд сум си на мојот пенис, ке ви ја кажам и должината, т.е едната тајна, должина 21.7cm, тврдост-цименто , прав како снајпер , црна стрела:D многу е важно од каков материјал е, дали е тврд и дали е ПРАВ !
Сакам felacio , ми бараат девојките, но сето тоа да биде во граница на контрола, да не биде без усул да се нема усул, со една реченица , паметни и културни девојки само само за felacio :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom