Пропорции на пенисот - задоволство или болка?

Headroom

Аутсајдер
Член од
11 ноември 2011
Мислења
7
Поени од реакции
3
Дали е големината битна?
- Веројатно да, барем така потврдиле партнерките со кои сум бил и другарки у некои неврзани разговори. Верувам дека повеќе се работи за психолошкиот момент него тоа колку уствари господинот може "да попуни", но нејсе - останува впечатокот дека малото к*ре не врши работа. Ако збориме за екстремни величини, сигурен сум дека и тоа си носи свои проблеми зошто длабоката пенетрација при која доаѓаш до крајот на вагината и удираш у цервиксот е болно за партнерката (не дека ја сум екстремен, but it happens :)).
Е сега доаѓаме до прашањето што многу форумџии веќе го одговорија - дали големината е најбитна?
- Муабетите за техниката и виртуозноста у кревет припаѓаат овде. И одговорот е: веројатно не е. :) Би заклучил дека некои 15-19ки би биле сосема доволни за било која девојка ако над тоа се додадат сите останати потребни фактори за добар секс.

На крај-краева, сексот со ист партнер, на исто место, у исто време, у иста поза знае да варира у квалитет. Пропорциите не варираат никад. :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ако ја контролираш партнерката дишењето и даваш ментални стимулации со тоа што збориш перверзно и плус таа да е развиена кај пелвисот тогаш е убиствена комбинација.Треба да се научите да се контролирате кога давате задоволство,на пример кога си пред ејакулација ја гледаш чорапата и замислуваш колку е гадна и си тераш филм.Тогаш и да го имаш најмалиот пенис и да имаш скриени карти во својата рака секоја жена ќе остане задоволна.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Абе женски како женски сакаат на шо поголем да се наденат :P
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.544
Поени од реакции
30.950
se se dumama imashe edna pesna .,... ma koj kurac vi je shchepaj ga ne daj ga jer je mushkarac.,....;)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Pa i vo vrska so goleminata na penisot si ima pravilo, se sto e vo granici na normalata e dobro! Za mene toa e nekade od 15 do 20 cm, idealno. So ekstremno mal ne sum imala iskustvo, a so golem da, i mozam da kazam deka imav bolki, i za vreme na odnosot i posle toa duri. taka da i toa sto e preterano ne e dobro, zatoa standardnata golemina si e najdobra.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.804
Поени од реакции
12.204
Сите што викаат дека било убаво со мал или имаат мал или никат не пробале таман.
Замисли да пробаат таман или екстра таман која болка во душата ќе никне за изгубените години :(
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.782
Поени од реакции
20.044
Замисли да пробаат таман или екстра таман која болка во душата ќе никне за изгубените години :(
Пораз се вика тоа, да знаеле како било со саглам димензија, немале ни поглед да фрлат ние тие со „техника“ што се :icon_lol:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не ми се отвора темата од вакви жени...:rolleyes:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе биде, оставам период на психичка подготовка за големата средба оти може очобол да фатиш :icon_lol:
Очобол :pos:
Чим е за очобол работава, Алкарина кога ќе видиш па сподели импресии:D
Луси_Лу; да боли бре!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom