Пропаганден антируски апaртхејд во западните медиуми

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.727
Поени од реакции
26.271
Пропагандното лудило продолжува во западните земји. Се забрануваат Руски книги, се исклучуваат Руски спортски клубови, се отпуштаат Руски спортисти. Во една реченица се сатанизира све што е Руско. Се забрануваат руски телевизиски канали. Барем неколку напади на Руски продавници и на Руси се пријавени низ цел свет.

Западниот свет е доведен во една ситуација која најблиску може да се опише со состојбата на Хитлерова Германија.

Во оваа тема да ги ставаме сите примери на цензура и антируска пропаганда.
Автоматски споено мислење:

Да почнам..

Хистеријата на левел пародија:
Автоматски споено мислење:

Војна на сокови
Автоматски споено мислење:

Слобода на говор и право на став… што беше тоа.
Автоматски споено мислење:

Видела жабата се кое коњот, па кренала ногата. Сервилност и полттонство до даска. Да им дадеме ако не на Русите жолта трака…. Срам ми е што го делам ова парче земја со вакви луѓе. Немора ни да го бараме нацизмот во Украина, кога го имаме дома.
Автоматски споено мислење:

Го покажувавме Лукашенко со прст?

Автоматски споено мислење:

Резултатот подсеќа на кристална ноќ:

 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.962
Поени од реакции
8.474
Видела жабата се кое коњот, па кренала ногата. Сервилност и полттонство до даска. Да им дадеме ако не на Русите жолта трака…. Срам ми е што го делам ова парче земја со вакви луѓе. Немора ни да го бараме нацизмот во Украина, кога го имаме дома.
1646497113583.png
Чија национална опера и балет е ова?
 
Член од
6 јануари 2018
Мислења
128
Поени од реакции
178
Што ве чуди, да продолжеше агендата со вакцинација против ковид19, на останатите невакцинирани ваков таргет ке почнеа да им прават низ светот..
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
920
Поени од реакции
1.506
Mislam ( i se nadevam ) deka ke im se udri po glava. Ova prerasnuva vo rasizam.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.727
Поени од реакции
26.271
Во меѓувреме, Хилари Клинтон ни држи предавање за Советската окупација на Авганистан, и тоа само неколку месеци после срамното повлекување на САД од истото место:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.962
Поени од реакции
8.474
Во меѓувреме, Хилари Клинтон ни држи предавање за Советската окупација на Авганистан, и тоа само неколку месеци после срамното повлекување на САД од истото место:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.727
Поени од реакции
26.271
Има една разлика меѓу Хитлер и овие, Хитлер олимпијада оддржал.
Автоматски споено мислење:

Што би рекол Сталин, список за отстрел:
Автоматски споено мислење:


Имало протести во Керсон, како што гледам никој не ги зпречува... Не повеќе од 500 души.

Значи протести во штотуку окупирана држава:
Треба ли да се подсетуваме на простестите во Канада и нивното задушување

Протести во „слободна“ држава

Да се запраша човек каде е демократијата, а каде е тоталитаризмот.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.622
Поени од реакции
23.600
Вчера на Лајв Скор идам да проверам резултати у фудбал и ми искача порака како нешто вика дека поради солидаризација со Украина, резултатите од натпреварите од Руските лиги нема да ми бидат прикажани. Листам надоле и гледам тргнат е табот за Русија и руските лиги.
Говнарска инстаграм страница (нешто Јунајтед Јуроп и такви глупости) вади карта од САД и вика ова е САД, карта од ЕУ и вика ова е ЕУ, карта од Русија и вика ова е Русија и карта од Украина и вика ова не е Русија. Одоздола 100000 коментари што викаат дали интервенците на САД на други држави се територии на САД.

Тоталитаризам и дискриминација од највисок ешалон пропратена со двојни стандарди.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Има една разлика меѓу Хитлер и овие, Хитлер олимпијада оддржал.
Автоматски споено мислење:

Што би рекол Сталин, список за отстрел:
Автоматски споено мислење:


Имало протести во Керсон, како што гледам никој не ги зпречува... Не повеќе од 500 души.

Значи протести во штотуку окупирана држава:
Треба ли да се подсетуваме на простестите во Канада и нивното задушување

Протести во „слободна“ држава

Да се запраша човек каде е демократијата, а каде е тоталитаризмот.
Everything is upside down.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Кои вели дека Гебелсова пропаганда е мртов ?! Сигурно северќаните?

 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Не знам дали е во линија со темата ама интересни се говорите на еден ирски политичар (говор во парламент) и едно лице кое искрено не знам кој е и што е.


Ова е видео од француската новинарка Бонел која документирала информации за југот на Украина од 2015 наваму и е критикувана од западните држави. Нејзиниот документарец е со назив Донбас од 2016 година (не Донбас од 2018, тоа е игран филм).


 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.727
Поени од реакции
26.271
Еве го филмот со англиски превод. Погледнете го:

Petro Poroshenko:

We will have work, not them.
We will have pensions and they will not.
We will have benefits for pensioners and children, they will not.
Our children will go to school and kindergardem, their children will stay in cellars!
Because they can't do anything.
And that's how, precisely that, we will win this war.Anne-Laure Bonnel:

December 2014, I discover Ukranian President Petro Poroshenko speech about the population in eastern Ukraine. I leave Paris on 15 January 2015 to meet the inhabitants on Donbas and hear what they have to say.

Погледнете го филмот, да дознаете за кого ние добивме поскап бензин и станавме легитмна воена цел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom