Промашени трансфери

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Бекам во реал!
и би било утнато да иде Кристијано Роналдо таму...... него само Фергусон може да го среди!
united RulezzzzzzzZzZZZ
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Бекам во реал!
и би било утнато да иде Кристијано Роналдо таму...... него само Фергусон може да го среди!
united RulezzzzzzzZzZZZ

Не е провокација ама баш горе болдираниот го испади на Бекам во Реал.
 
А

Адриано

Гостин
Од првокласни ттимови како Реал Арсенал Ливерпул успеал да заврши во ПСЖ во Манчестер сити фенербахче и болтон што јасно говори дека не е тоа што се бара во напаѓач!
Ако се сеќаваш добро Ањелка беше тој што го промаши пеналот за челзи и ги кошташе титула!
 

DARK3R

Македонец
Член од
14 јули 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Шевченко кога отиде у Челзи тогаш се уништи и дефинитивно е еден од најлошите трансфери исто така и голманот Рои Керол пред неколку години кога отиде у Манчестер Јунајтед,па и Едир Гудјонсен што отиде у Барселона...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
исто така и голманот Рои Керол пред неколку години кога отиде у Манчестер Јунајтед,
Рој Керол во Јунајтед дојде од Виган кој во тоа време, 2001 година, играше во втората дивизија. Керол дојде за на клупата, за замена на Бартез, а тоа што потоа му излезе можност да игра во првиот состав и да прави киксови нема врска со промашеноста или не на трансферот.
 
F

fantomX

Гостин
НЕ тее на тебе баш најарно нели?:nesum::nesum:
Филипс не е толку промашен трансфер во смисла на неговата игра, колку во цената шо Челзи ја плати. Не е промашен, но е е преценет.

Од првокласни ттимови како Реал Арсенал Ливерпул успеал да заврши во ПСЖ во Манчестер сити фенербахче и болтон што јасно говори дека не е тоа што се бара во напаѓач!
Ако се сеќаваш добро Ањелка беше тој што го промаши пеналот за челзи и ги кошташе титула!
Анлека лани не се покажа многу во Челзи. Го промаши и пенало.
Ама сезонава е друга приказна. Можи во Реал (мада и таму беше арен) и да беше промашен трансфер, ама во Арсенал, Фенер... а сега и Челзи - не е.

И сега неколку трансфер промашувања, шо попромашени не можи ни да има:

Андриј Шевченко - од Милан во Челзи
Калид Буларуж - од Хамбург во Челзи
Адриан Муту - од Парма во Челзи
Клеберсон - од Бразил (не знам клуб) во Ман. Јунајтед
Луис Саха - од Фулам во Ман Јунајтед
Мајкл Овен - од Ливерпул во Реал Мадрид
Дарко Панчев - од Звезда во Интер (прогласен за промашување на 20 век во Италија.)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Според мене во последните неколку години АНЕЛКА АНЕЛКА АНЕЛКА ТОЧКА.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
да ! за парите + игра4
а не е ни половина од тоа што се очекуваше - (мислам дека има 9 гола во сите конкуренции ) грам мозок нема - незнае гол да даде
... можеби грешам ?
- :nenene:
неможе
да го споредиш со тевез,аде,РвП или рунио ... мислам дека овие се пред него бар со една класа _
корегирај ме ако грешам - говорам за моментна форма ...

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ѕвер си друже....ме насмеа
Инаку промашени според мене се
Савиола,Шевченко(во Челзи),Касано(Реал),Овен(Реал),Џемба Џемба(Манчестер),Рејес(Реал),Кежман(Челзи),Шон Рајт Филипс(Челзи),Ривалдо(Милан),Верон(Манчестер),Подо лски(Баерн),Муту(Челзи),Суазо(Интер,Бурдисо(Интер) ,Креспо(Челзи),Гудјонсен(Барса),Гросо(Интер),Вудге јт(Реал),Емерсон(Реал)....има уште многу ама кој ќе ги пишува а и не ми текнуваат моментално:)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ѕвер си друже....ме насмеа
Инаку промашени според мене се
Савиола,Шевченко(во Челзи),Касано(Реал),Овен(Реал),Џемба Џемба(Манчестер),Рејес(Реал),Кежман(Челзи),Шон Рајт Филипс(Челзи),Ривалдо(Милан),Верон(Манчестер),Подо лски(Баерн),Муту(Челзи),Суазо(Интер,Бурдисо(Интер) ,Креспо(Челзи),Гудјонсен(Барса),Гросо(Интер),Вудге јт(Реал),Емерсон(Реал)....има уште многу ама кој ќе ги пишува а и не ми текнуваат моментално:)
ОФ топик абе што стори тој Џемба Џемба одкако си отиде од Манчестер во Астон вила му се изгуби трага да не знае некој каде игра ако воопшто уште игра фудбал.:salut:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.613
Поени од реакции
43.455
ОФ топик абе што стори тој Џемба Џемба одкако си отиде од Манчестер во Астон вила му се изгуби трага да не знае некој каде игра ако воопшто уште игра фудбал.:salut:
Последно нешто што читав за него , а беше одамна , е дека банкротирал.
 
F

fantomX

Гостин
ОФ топик абе што стори тој Џемба Џемба одкако си отиде од Манчестер во Астон вила му се изгуби трага да не знае некој каде игра ако воопшто уште игра фудбал.:salut:
Оломнани го гледав во Чемпионшип (Англија 2) во еден клуб, после отишол во Катар. Годинава, дали остана во Катар или заминал негде, не знам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Оломнани го гледав во Чемпионшип (Англија 2) во еден клуб, после отишол во Катар. Годинава, дали остана во Катар или заминал негде, не знам.
Во Чемпионшип играл во Брнли, а моментално игра во Оденс (или како и да се вика).

Џемба Џемба
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Овен од Ливерпул у Реал,Шева у Челзи,Вудгејт во Реал,Мендиета у Мидлсборо,Ривалдо у Милан итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom