Пролетно гласање

жолта дуња зелен бор чекам ваш одговор

  • тото

    Гласови: 9 18,4%
  • петра

    Гласови: 2 4,1%
  • бијонс

    Гласови: 4 8,2%
  • сноу

    Гласови: 5 10,2%
  • рики

    Гласови: 2 4,1%
  • ѓоко

    Гласови: 3 6,1%
  • анчо

    Гласови: 3 6,1%
  • саша

    Гласови: 1 2,0%
  • коцка

    Гласови: 12 24,5%
  • лазарот

    Гласови: 5 10,2%
  • аце

    Гласови: 3 6,1%

  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Не може веќе вака! Отсега, пропишано камшикуење за секоја грешка на темава! И тоа јавно, на Камен мост, кај стражарницата шо ја закрпија!
Патем, јас гласав за Тото
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Не може веќе вака! Отсега, пропишано камшикуење за секоја грешка на темава! И тоа јавно, на Камен мост, кај стражарницата шо ја закрпија!
Патем, јас гласав за Тото
Се согласувам!!! Трошоците за авионска карта ќе ги сноси тој што ќе ме камшикува :rolleyes:[DOUBLEPOST=1523439450][/DOUBLEPOST]Гласав за петра, цело време се навраќам да ја позјапам уште малку фотката
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Јас немам 0 гласови, друго не ме интересира :D
И јас немам 0. Тоа ми е најважно. Пу пу...скраја да е. :ROFLMAO:
На страна тоа што немаме ни врски.... :icon_lol:

Фала на гласот брат, добар вкус имаш.... :pos:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Дечки, сакате ли да замешаме малку како куварите и темите на пример да ги задаваат последниот, третиот, петтиот?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Да ви ги разрешам дилемите јас гласав за AceCaleb :D:D:D
.. а јас за @gjoko-mkd ... не знам кој би гласал за себе самиот :confused:
Дечки, сакате ли да замешаме малку како куварите и темите на пример да ги задаваат последниот, третиот, петтиот?
... како админ на Фото група често одбирам фотки кои имаа најмалку лајкови, а се прекрасни... или ги одбирам најизменично од машко и женско... и секогаш наоѓам причина да не „победи“ тој што има највише лајкови така да сите членови се опуштени, без да фатат врски за лајкување :P и така сите се среќни и во исчекување кој ќе биде победникот ! :aplauz:
Не сум ни видела кога те напаѓале зашо не си знаела да ставиш фотка во галерија, инаку ќе имго пишев истото.


не реков дека ме нападнале, туку дека ме искараја и ми се рече да внесам според правилата инаку не се смета фотографијата во натпреварот ! а правилата се напишани да се почитуваат нели или за сите да важи или за никој, принцип е тоа ...ништо напнато ! :backa:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
.. а јас за @gjoko-mkd


не реков дека ме нападнале, туку дека ме искараја и ми се рече да внесам според правилата инаку не се смета фотографијата во натпреварот ! а правилата се напишани да се почитуваат нели или за сите да важи или за никој, принцип е тоа ...ништо напнато ! :backa:
го нема лет више на жалост, не се караме, ако имаме време се советуваме, ако не..тераме понатаму. и ја сум прашувала, по пораки до душа (зашто ме караа кога отварав теми не знаејќи како, а сум тука долго време). во право си некој требало да му објасни, ама јас еве го ставив сепак во темата зашто прв пат го гледам па да не го бркаме од старт.

Пис? :smirce:[DOUBLEPOST=1523469503][/DOUBLEPOST]дечки каде е бре онаа темата општи муабети за фото натпреварите? имаше или ја откачувам нешто?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
...таман работа коцкичке, па јас воопшто не сум се скрала со тебе па да пис_увам, може така изгледа од другата страна како што изгледа дека ме зезаш од ова страна, ама двете сме ОК ;)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Дечки, сакате ли да замешаме малку како куварите и темите на пример да ги задаваат последниот, третиот, петтиот?
Што знам, најлесно е победникот да отвара тема, не би мењал тоа. Или сега се виде во опасност од победа и те мрзи тема да отвараш :D
Еве т.е. може опција победникот сам да одлучи ако не сака тој, да му ја предаде новата тема на второпласираниот или по своја желба да одбере рандом учесник што ќе смисли и креира нова тема.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Што знам, најлесно е победникот да отвара тема, не би мењал тоа. Или сега се виде во опасност од победа и те мрзи тема да отвараш :D
Еве т.е. може опција победникот сам да одлучи ако не сака тој, да му ја предаде новата тема на второпласираниот или по своја желба да одбере рандом учесник што ќе смисли и креира нова тема.
Најдов сајт со катаљарда теми...ама пак ме мрзи, ме фати

Не знам каде е општата гема фотонатпревар дискусии па еве гинтемите тука
http://www.betterphoto.com/contest/themes.asp
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Ајде бе не и мрчете на девојката, мани ли тема ни отвори па уште илјада замерки најдоа, како да се бира претседател на Америка, а не едно обичен форумски натпревар поради забава
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Ајде бе не и мрчете на девојката, мани ли тема ни отвори па уште илјада замерки најдоа, како да се бира претседател на Америка, а не едно обичен форумски натпревар поради забава
Немој таман решивме проблеми (y)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Ајде бе не и мрчете на девојката, мани ли тема ни отвори па уште илјада замерки најдоа, како да се бира претседател на Америка, а не едно обичен форумски натпревар поради забава
...од сите Ти најде да коментираш ?:sramezliv:
Епа ке сликам денеска нешто пролетно, не ги знам правилата затоа и извинете
правилата секогаш се на прва страница нели, на секоја тема не е проблемот што не ги знаеш, проблемот е што те мрзи да ги прочиташ! ама ај се извинуваш :D
Сликава е одлична ама правилата велат мора да си ја сликал ти за да учествува во натпреварот :D
така да не си ги прочитал правилата ама знајш да постираш туѓа слика, ај се извини ти се простува :)
Закачи ја бе :)
Се извинувам што замарам, дали ке може да учествувам на натпреварот ако сликата ја закачам директно тука, бидејќи не сака да се прикачи во албум. Благодарам на трпението и уште еднаш се извинувам
и пак те мрзи да прочиташ како се поставува фотка преку галерија, па се извинуваш и ОП друг ти ја вметнува преку галерија на готово... што убаво ти оди тоа „извини“ :D ама молим те не оди понатаму во коментирање и споредби зш ќе барам да се избриши првата страна каде се назначени правилата на натпреварот :cool:
Правило бр.2
,,... Фотографиите со кои членовите учествуваат во натпреварите мора да се лично дело и сопственост на членот кој ги објавува истите. Прикачување на туѓи фотографии се казнувава со трајна забрана за учество во натпреварите..,, :D
п.с.
ајде коцкичке постави тема победник си со 10 лајка, а како победник сама одлучи се како ќе измодерираш, сакаш Ти или немаш можност, одреди друг по твој критериум - пиши и готово, ајде петок веќе иде ! :backa:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
...од сите Ти најде да коментираш ?:sramezliv:

правилата секогаш се на прва страница нели, на секоја тема не е проблемот што не ги знаеш, проблемот е што те мрзи да ги прочиташ! ама ај се извинуваш :D

така да не си ги прочитал правилата ама знајш да постираш туѓа слика, ај се извини ти се простува :)


и пак те мрзи да прочиташ како се поставува фотка преку галерија, па се извинуваш и ОП друг ти ја вметнува преку галерија на готово... што убаво ти оди тоа „извини“ :D ама молим те не оди понатаму во коментирање и споредби зш ќе барам да се избриши првата страна каде се назначени правилата на натпреварот :cool:
Правило бр.2
,,... Фотографиите со кои членовите учествуваат во натпреварите мора да се лично дело и сопственост на членот кој ги објавува истите. Прикачување на туѓи фотографии се казнувава со трајна забрана за учество во натпреварите..,, :D
п.с.
ајде коцкичке постави тема победник си со 10 лајка, а како победник сама одлучи се како ќе измодерираш, сакаш Ти или немаш можност, одреди друг по твој критериум - пиши и готово, ајде петок веќе иде ! :backa:
Чекај чекај до недела има уште време...башка мислам теми хаха
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Темата е затворена! Чича мича готова ја прича! ајт сите на пазарче ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom