Продавница за маички и дуксери (онлајн)

Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
Здраво дечки.

Не знам дали има ваква тема, па затоа ја направив оваа. Ако не сум ја приметила, слободно упатете ме таму.
Сакам да ви се пофалам со онлајн продавницата за маички и дуксери што ја направивме јас и дечко ми пред некое време, и пред се ја направив темава за да добијам позитивни и негативни коментари околу сето ова, за да можеме да се подобруваме :)

www.gi-apparel.com
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
Здраво дечки.

Не знам дали има ваква тема, па затоа ја направив оваа. Ако не сум ја приметила, слободно упатете ме таму.
Сакам да ви се пофалам со онлајн продавницата за маички и дуксери што ја направивме јас и дечко ми пред некое време, и пред се ја направив темава за да добијам позитивни и негативни коментари околу сето ова, за да можеме да се подобруваме :)

www.gi-apparel.com
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Дека има тема најверојатно нема но сигурно не е темава за овој дел (ЧДА).
Е сега може да е некаде во Бизнис ако сакаш коментари за биснисот или во Веб дизајн ако сакаш коментари за страницата како сајт.
Верувам ако се произјасниш надлежните форумски органи ќе ја префрлат кај што треба :)

Од друга страна јас да искоментирам онака лаички. Бизнисот мислам е ок, цените не се верувам прескапи за тој стандард во LA така да супер ми личи. За страницата исто е ок, не е нешто пренатрупана и пренакитена што ми се допаѓа. И така. Со среќа во остварувањето на америчкиот сон :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ова само за странство може да е добро кај нас тешко дека некој ќе издвои 1200+ денари за обична маица...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Се слагам со Shaka, доста добро изгледа продавницата. Ако ви треба уште некој кул дизајн слободно контактирајте ме, имам неколку.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Како што кажа @acereal оваа продавница ќе е наменета само за странство изгледа и е супер, во Македонија 1600 денари со се достава за една маичка или 2700 за еден дуксер, многу тешко :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Супер бе само напред. :) Убава идеја ви е и ќе успеете.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Блогот ти е неактивен. Или тргни го или објави неколку постови. На два три дена објавувај по еден (оригинален). Не гледам твитер и фејсбук страна, направи под итно :) Темата е убава и едноставна, веројатно е респонзивна, тоа е плус.
Со среќа.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Да почекаме авторката да се произјасни но јас претпоставувам дека работат само на просторот на ЛА или Калифорнија, не верувам дека се распространети надвор од тој дел но како и да е тоа е население далеку побогато и побројно од македонското затоа цениве ми личат многу добри па ако им се исплати бизнисот здравје може ќе отворат и македонска подружница за МК пазар :D
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
@ShakaZulu ги принтаме маичките во ЛА, инаку правиме "international shipping" во било која земја во светот. @Brutus пред некој ден почнавме со работа, затоа се‘ уште нема ниту фејсбук ниту твитер, само инстаграм. А да, темата е респонзивна, што многу значи во поедноставување на работите. Секоја критика е добредојдена, и мило ми е што ми помогнавте досега, иаку сум сигурна дека има уште недостатоци, ама нели, затоа сме тука, да ги забележиме и одстраниме.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
@ShakaZulu ги принтаме маичките во ЛА, инаку правиме "international shipping" во било која земја во светот. @Brutus пред некој ден почнавме со работа, затоа се‘ уште нема ниту фејсбук ниту твитер, само инстаграм. А да, темата е респонзивна, што многу значи во поедноставување на работите. Секоја критика е добредојдена, и мило ми е што ми помогнавте досега, иаку сум сигурна дека има уште недостатоци, ама нели, затоа сме тука, да ги забележиме и одстраниме.
....страната ти е ептен професионална, нема што...
Кажуваш..печатиш во калифорнија , ако добро разбрав??? дали таму ти е и пакувањето и испраќањето на порачките??? или сеуште си на ниво како би сакала т.е. замислуваш да биде.......???
Во секој случај пример на добро сработена идеа. Останува сега да провериш во пракса дали и ќе функционира , а некоја пара да остане и за тебе....
Се е некако во во зависност од каде , со кој квалитет и под кои услови и цена го набавуваш основниот материјал..и го процесираш низ сите фази...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
@ShakaZulu ги принтаме маичките во ЛА, инаку правиме "international shipping" во било која земја во светот. @Brutus пред некој ден почнавме со работа, затоа се‘ уште нема ниту фејсбук ниту твитер, само инстаграм. А да, темата е респонзивна, што многу значи во поедноставување на работите. Секоја критика е добредојдена, и мило ми е што ми помогнавте досега, иаку сум сигурна дека има уште недостатоци, ама нели, затоа сме тука, да ги забележиме и одстраниме.
И уште една сугестија, идете малку похрабро со пораките на маиците (или можеби не сакате текстуални пораки пошто изгледаат премногу детски?). Баш пред извесно време читав една добра приказна од еден тип што почнал да продава онакви маички со порака "I speak Danish, what's your superpower?" и слично :)
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
....страната ти е ептен професионална, нема што...
Кажуваш..печатиш во калифорнија , ако добро разбрав??? дали таму ти е и пакувањето и испраќањето на порачките??? или сеуште си на ниво како би сакала т.е. замислуваш да биде.......???
Во секој случај пример на добро сработена идеа. Останува сега да провериш во пракса дали и ќе функционира , а некоја пара да остане и за тебе....
Се е некако во во зависност од каде , со кој квалитет и под кои услови и цена го набавуваш основниот материјал..и го процесираш низ сите фази...
Да, да. Се се случува во Калифорнија. Целата финта е во тоа што се‘ се порачува преку нет. Порачката стига до компанијава, се принта и се праќа на одредена адреса. Плаќањето си оди онлјан. Сега за сега оди супер, освен тоа што нема порачки од МК, што е разбирливо. Во Америка екстра фукционира. Квалитетот е профи, затоа и цената е малку повисока. Сега за сега логистиката ни се покажува успешна, па ќе видиме :)[DOUBLEPOST=1459109119][/DOUBLEPOST]
И уште една сугестија, идете малку похрабро со пораките на маиците (или можеби не сакате текстуални пораки пошто изгледаат премногу детски?). Баш пред извесно време читав една добра приказна од еден тип што почнал да продава онакви маички со порака "I speak Danish, what's your superpower?" и слично :)
Таква ми беше и мене идејата, па и почнавме нешто од типот на: "I love cooking with wine and sometimes I put some in the food". На тоа ќе се фокусираме повеќе :D
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
6
Bravo sekoja cest. Od moe licno iskustvo mozam samo da ti preporacam da ne preterate so dizajnite.
Skocentrirajte se na mozebi 10 najbarani i samo usovrsuvajte.
Vi posakuvam se najdobro vo idnina.
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
Bravo sekoja cest. Od moe licno iskustvo mozam samo da ti preporacam da ne preterate so dizajnite.
Skocentrirajte se na mozebi 10 najbarani i samo usovrsuvajte.
Vi posakuvam se najdobro vo idnina.
Ти благодарам @Bogdo , и ние баш сега разговаравме за тоа. Во моментов ги бришеме повеќето дизајни. Сакаме да се сконценцетрираме повеќе на гејмерите искрено, од нив имаме највеќе порачки. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom