Продавам бизнис план!

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
продавам полу-автоматска мотика ..
ти ја дигнеш, она падне ..

со труд, ќе вратите 1000000000% од уложеното за неполна недела ..

фала :*
Слабо некако ова, тешко да го продадеш, денес е актуелно здрава храна, здрав живот, вежбање итн, поработи малку на маркетинг стратегијата и ќе биде работа. Инаку тешко со труд да продадеш, треба некако, со само 5 минути дневно ќе добиете плочки за неполна недела или така нешто, денес никој не сака да се труди, не ли гледаш сите сакаат на државно за да не работат, труд зборчето многу добро се продава за времето на комунизамот, младите оделе на работа на труд, со многу работа и труд се ќе се постигне, денес не е така за жал.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Пред многу, многу години, некој дал оглас во Американски весник. За 10 долари продавам сигурен начин да се решите од Бубашвабите. Сите оние кои му испратиле 10 долари добиле по пошта дрвено чеканче кое вредело 1 долар...
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Слабо некако ова, тешко да го продадеш, денес е актуелно здрава храна, здрав живот, вежбање итн, поработи малку на маркетинг стратегијата и ќе биде работа. Инаку тешко со труд да продадеш, треба некако, со само 5 минути дневно ќе добиете плочки за неполна недела или така нешто, денес никој не сака да се труди, не ли гледаш сите сакаат на државно за да не работат, труд зборчето многу добро се продава за времето на комунизамот, младите оделе на работа на труд, со многу работа и труд се ќе се постигне, денес не е така за жал.
баш напротив ..
Нова диета?
- Да, да .. Компири, моркови, цвекло ..
Вариш или печеш?
- Копам ..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
баш напротив ..
Нова диета?
- Да, да .. Компири, моркови, цвекло ..
Вариш или печеш?
- Копам ..
Прво правило на маркетингот е најди го животниот стил и неговите недостатоци на целната група и состави реченица на која не можат да одолеат врз база на недостатоците/
Мада не сум маркетинг гуру, ама после толку реклами гледање (не е можно некој да рече не гледам реклами) и нивно слушање се се сведува на тоа, продавање на животен стил
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Многу амерички филмој глеање не е на арно зш после сите се филмаат како пријателов
само не знам како не му е јасно дека ако тој негов план успее не би имало сиромаштија(ако воопшто има план што чисто сумњам)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Многу амерички филмој глеање не е на арно зш после сите се филмаат како пријателов
само не знам како не му е јасно дека ако тој негов план успее не би имало сиромаштија(ако воопшто има план што чисто сумњам)
Образложи економски како е тоа можно?(
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
35% месечно во најлош случај. 12*35%=420% доколку ја повлекуваш добивката секој месец. 1,35 на 12 = 36,64 пати оплодени парите доколку ја реинвестираш. 100 милиони евра стануваат 3,664 милијарди за една година. Ти ни ги реши сите проблеми како држава. Кажи го планов и се собираме група од Кајгана ќе го извадиме Грујо од Илинденска бб. на клоци и ти ја предаваме тебе.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Образложи економски како е тоа можно?(
ШО?????? планот на баткава ич не штима ако мислиш за сиромаштија секогаш ке има тоа нешто не може да се искорени може само да се ублажи да не е до толку изразена т.е секогаш ке има богати и сиромашни како шо имало и има
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.279
Znaci vaka :Razraboten e biznis(legalen) so koj parite koi gi vlozuvate se oploduvaat od 35 do 60% mesecno...Optimalno ako se trudite ke zarabotuvate okolu 50% od vlozenite pari. Idejata t.e za da vi go kazam biznisot bi ve kostala 500 evra,a mozno e da se dogovorime da me plakate 20% od vasata zarabotuvacka.Dovolno e da se vlozat od 5000 do 7000 evra.SIGURNO ISPROBANO. Kontaktirajte me na mail: ntski28@gmail.com .... Celo vreme vie raspolagate so vasiot vlog i nikoj ne moze da ve izmanipulira.Znam deka seto ova zvuci skoro nevozmozno no koga ke slusnite za sto se raboti ke vi bide jasno i ke vlozite sigurno ....
a zoshto taka lesno ja prodavash ideata za brza zarabotuvachka ., obicno vakvi raboti se top sikret ., ako e dobra ti bi se zbogatil zarem si tolkav filantrop i taka lesno i onaka od rakav sakash lugjevo preku nok da gi storish bogati., neshto mi nalikuvash na soros otkako go prochitav negoviot komentar vo dojche cajtung aj prvo upotrebi ja vrz sebe kolku e uspeshna i koga ke ni kazhesh kolku si se zbogatil mozhebi ke razmislime da ti se prikluchime
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Br.1 Nemozam da zemam kredit - ne sum vraboten
Br.2 Nema nikoj kes okolu mene
Br.3 Go prodadov na eden poblizok veke
Па вработи се бе, него од кога почнаа и бизнис планови да се продаваат ако сакаш да ти успее планот почни најди некоја работа било каква нека е, па потоа ќе почнеш да штедеш, ако имаш план а немаш пари тогаш има многу начини како да собереш пари, од ништо нешто можеш да направеш добро ај доста пушувам ти ако имаше план немаше тука да отвараш теми така да знаеме дека си трол.
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Gi pocituvam mislenjata na site na forumot ocekuvav deka ke dobijam vakvi komentari zatoa nema poveke da se trudam ednostavno koj e zainteresiran mozime da kontaktirame po PM .Nikade ne rekov deka brzo nekoj ke se zbogati tuku kazav deka za 5-7 000 evra ke pravi okolu 2-3000 evra profit.Seuste stojam na toa . Normalno deka treba trud i vreme (okolu 5 6 saati dnevno) Pozdrav do site
--- надополнето: 15 февруари 2012 во 16:05 ---
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако е толку оргинална идејата кога ќе ја продадеш на неколку лица нема веќе да е оргинална бидејќи си создал конкуренција помеѓу нив. Потоа планираш да направиш пари од продажба на бизнис планови, има и ваков сајт кој продава бизнис планови. И на крај моментот кој го грешиш е дека ова е Македонија, значи не функционира ни судство, ни наплата, ни курци ни палци, така да кој и да го земе доходовниов бизнис план со толкав обрт ќе се усреќи.
Абе земете работете нешто, аман од овој пирамидален маркетинг нели е досаден веќе? Или почувствувавте дека во Македонија во пораст се глупите луѓе па најдовте простор за вакви финти.
Абадон го спомена примерот со Америка. Имаше уште еден кој направи милион, праќа мејл на Американци и им вели како тебе пушти 10 долари ќе ти дадам бизнис план. И повратно Американците го добиле бизнис планот: Направи исто што и јас :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom