Продавам бизнис план!

Дискусија во форумот 'Вработувањa и работа' започната од TrajkovskiN, 14 февруари 2012.

 1. TrajkovskiN

  TrajkovskiN

  Член од:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Znaci vaka :Razraboten e biznis(legalen) so koj parite koi gi vlozuvate se oploduvaat od 35 do 60% mesecno...Optimalno ako se trudite ke zarabotuvate okolu 50% od vlozenite pari. Idejata t.e za da vi go kazam biznisot bi ve kostala 500 evra,a mozno e da se dogovorime da me plakate 20% od vasata zarabotuvacka.Dovolno e da se vlozat od 5000 do 7000 evra.SIGURNO ISPROBANO. Kontaktirajte me na mail: ntski28@gmail.com .... Celo vreme vie raspolagate so vasiot vlog i nikoj ne moze da ve izmanipulira.Znam deka seto ova zvuci skoro nevozmozno no koga ke slusnite za sto se raboti ke vi bide jasno i ke vlozite sigurno ....
   
 2. Strider

  Strider

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  3.234
  Допаѓања:
  4.097
  Still better idea than "sakate lesni pari"
   
  На Huddle, leandra, Кирца и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. deXterche

  deXterche тадаммм

  Член од:
  12 февруари 2006
  Мислења:
  4.920
  Допаѓања:
  936
  Вака не се нуди бизнис план а ако е толку добар како што кажуваш ќе си чутеше и штампаше. Реално ;)
   
  На Huddle, kamikaza88, Miss Paranoia и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.156
  Допаѓања:
  2.268
  а ако е толку добар бизнис планот и се враќаат средствата за брзо време зашо ти не ја реализираш идеата? ова ми личи на продавање муда за бубрези...
   
  На Darklady и Hank Moody им се допаѓа ова.
 5. TrajkovskiN

  TrajkovskiN

  Член од:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Vo pravo si samo NEMAM KES ...eden golem problem neli ???
   
 6. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  3.884
  Ако е така како што викаш ти сега сигурно си милионер.
  Знаеш како викаат. Тешко е да го направиш првиот милион.
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TrajkovskiN

  TrajkovskiN

  Член од:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Najiskreno se nadevam deka ke se javi nekoj avanturist i ke mi pomogni da ja realizirame ideata pa potoa ke vi napisi na temava kako mu se smenil nacinot na zivot ... Nov prihod ;)
   
 8. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.259
  Допаѓања:
  1.400
  А пример, ако сакам да вложам, арно ама од ко ќе ми го кажиш, ако не ме бендиса?
   
 9. Kostur123

  Kostur123

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.830
  Допаѓања:
  2.021
  Поради заминување во странство го продава :pos:
   
  На Кико Д., сончко, leandra и уште 10 други им се допаѓа ова.
 10. TrajkovskiN

  TrajkovskiN

  Член од:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Pa za ova razmisluvav mnogu zatoa ke si platis 500 evra i ke ti go kazam ...ako nejkis da platis kes togas ke go rabotime zaedno i ke mi davas 20 % od zarabotuvackata...
   
 11. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.415
  Допаѓања:
  2.855
  Тогаш како ти е испробан, а немаш кеш?
   
 12. TrajkovskiN

  TrajkovskiN

  Член од:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  ocekuvav vakvi postovi zatoa nemora da se trudis premnogu nikoj nema da navredis !!! Ke si ostanes ist seirdjija i nikogas nema da pravis pari !!!
  --- надополнето: 14 февруари 2012 во 17:53 ---
  Sve e toa matematika my friend !
   
 13. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.259
  Допаѓања:
  1.400
  Како можи море така. Ако не, дај ми мене 100 евра јас че ти кажам бизнис план. Насади тутун 30 декари. Ете го планот.
  Еве сакам пример да видам за што станува збор, па ако ме бендиса че вложам, ако не, не сум будала да фрлам 7000 евра така...
  Кажи од прилика за што се работи..
   
  cYb3rc0re, Lu5, Srcee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  3.884
  А како иде тоа ?
  Ќе ти пишам на маил и после ?
   
 15. galaxy

  galaxy Гостин

  Бизнис планот гласи: Продавајте бизнис планови.
   
  Miss Paranoia, Таруно, Turrican и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: