Продавам бизнис план!

Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Како можи море така. Ако не, дај ми мене 100 евра јас че ти кажам бизнис план. Насади тутун 30 декари. Ете го планот.
Еве сакам пример да видам за што станува збор, па ако ме бендиса че вложам, ако не, не сум будала да фрлам 7000 евра така...
Кажи од прилика за што се работи..
Kaj ke gi frlas tie 7000 evra ...Nekoj ne ti gi pobara,kaj procita deka treba da gi dades ....ednostavno nekoj ako ima pari i se misli sto da raboti jas imam dobra idea da mu dadam da pravi pari...Od druga strana zosto bi mu dal oci na nekoj da progleda a da ne si go naplatam znaenjeto. Tutun :) Dobra idea nikogas samo so ne uspeala
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 17:58 ---
А како иде тоа ?
Ќе ти пишам на маил и после ?
Pa ako si seriozen i zainteresiran mozeme i da sednime da razgovarame i na kraj da se dogovorime !
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Sve e toa matematika my friend !
Математиката дома и на пазар не е иста.

Сигурен сум дека сите имаат правено некои математики и им иделе идеи за започнување на бизнис, али кога се ќе согледаш не е баш така едноставно како ти што викаш.
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Математиката дома и на пазар не е иста.

Сигурен сум дека сите имаат правено некои математики и им иделе идеи за започнување на бизнис, али кога се ќе согледаш не е баш така едноставно како ти што викаш.
Funkcionira sve toa...Matematikata e nepromenliva nauka !
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Funkcionira sve toa...Matematikata e nepromenliva nauka !
Ако ти мислиш така, тогаш зимај кредит и фурај. А мислам дека и од владата има сега некој си сличен проект, па види си. Ако ти е толку сигурен, сигурно нема да бараш „жртви“ низ форумот.
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ако ти мислиш така, тогаш зимај кредит и фурај. А мислам дека и од владата има сега некој си сличен проект, па види си. Ако ти е толку сигурен, сигурно нема да бараш „жртви“ низ форумот.
Me zamaras ...Ne si zainteresiran ? OK
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Me zamaras ...Ne si zainteresiran ? OK
Грејвдигер има право, ако навистина мислиш дека тоа ќе успее:
1) Земи кредит
2) Позајми пари од близок роднина/пријател
3) Продади го планот на некој поблизок

Btw, во форумов членуваат луѓе кои имаат поголема интелегенција од таквите како тебе и од креаторите на така наречениот..мм.. blogger.hr?
Ако успееш некого да залажеш со ова, тогаш навистина ќе ти дадам рака зошто за мене секој вид на труд/мака/криминал мора да е убаво осмислен. Некој ако успее да го спроведе, тоа е плус за него.
Без навреда!
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Грејвдигер има право, ако навистина мислиш дека тоа ќе успее:
1) Земи кредит
2) Позајми пари од близок роднина/пријател
3) Продади го планот на некој поблизок

Btw, во форумов членуваат луѓе кои имаат поголема интелегенција од таквите како тебе и од креаторите на така наречениот..мм.. blogger.hr?
Ако успееш некого да залажеш со ова, тогаш навистина ќе ти дадам рака зошто за мене секој вид на труд/мака/криминал мора да е убаво осмислен. Некој ако успее да го спроведе, тоа е плус за него.
Без навреда!
Br.1 Nemozam da zemam kredit - ne sum vraboten
Br.2 Nema nikoj kes okolu mene
Br.3 Go prodadov na eden poblizok veke
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 18:38 ---
Br.1 Nemozam da zemam kredit - ne sum vraboten
Br.2 Nema nikoj kes okolu mene
Br.3 Go prodadov na eden poblizok veke
I kako be bez navreda a vikas kriminal ???
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Pa za ova razmisluvav mnogu zatoa ke si platis 500 evra i ke ti go kazam ...ako nejkis da platis kes togas ke go rabotime zaedno i ke mi davas 20 % od zarabotuvackata...
а што ако ти дадам ја тебе пари и планот не успее? ке ми ги вратиш ти мене парите? ми гарантира некој за тоа? НИКОЈ - значи ова е како да бутнеш глава у торба. не викам дека нема да успее не викам ни дека ке успее. 50 50 се шансите како и да е. и ако мислиш дека е толку добар планот зашо не појдеш до кај некој роднина кој б имал средства да почне со бизнис кажи му каква е работата шо е планот па ако се нафати нека ти даде некој денар. мислам дека е фер политика ова.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Еве и јас си купив гланц нов бизнис план, им препорачувам на сите да го направат истото.
Вреди за парите, кој нема да купи ќе плаче за леб.

иначе друже дај бар кажи од која област е бизнисов... со што би се занимавал идниот купец на твојот бизнис план ? прозиводство, услуги ... ??
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
а што ако ти дадам ја тебе пари и планот не успее? ке ми ги вратиш ти мене парите? ми гарантира некој за тоа? НИКОЈ - значи ова е како да бутнеш глава у торба. не викам дека нема да успее не викам ни дека ке успее. 50 50 се шансите како и да е. и ако мислиш дека е толку добар планот зашо не појдеш до кај некој роднина кој б имал средства да почне со бизнис кажи му каква е работата шо е планот па ако се нафати нека ти даде некој денар. мислам дека е фер политика ова.
Nema da ti gi vratam parite posto planot nemozi da ne uspee...znaci podetalni informacii bi vi dal lice vo lice inaku nemozam posto znaam kakvi se lugjeto ke mu kazes pa ke te zaboravat !!!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Me zamaras ...Ne si zainteresiran ? OK
Таков сум, замарант и ептен досаден. Убеди ме дека ќе се исплати ако ти го купам бизнис планот?
Ако немаш никој околу тебе, иди во некоја од фирмите... сигурно ќе најдеш инвеститори, штом си толку уверен во твојот бизнис план.

Jas i ti ne napravivme nisto ... ama tie pak ke si ostanat pesimisti i siromasi :)))))
А очигледно и ти си тука некаде, можда и испод сите нас. ;) :*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom