Продавам - Купувам

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Ако си од Скопје, јас не сум. Незнам кој е тој :)
Е не го знаеш, го знаеш 100% само не ти текнува :) сигурно си гледал емисии со Мелита, е па дечкото е во секоја нејзина емисија и зборува најчесто за рептили како и останати тропски животињи, а и за некои ретки видови на животињи. Ја од кај него најдов бели белгиски стаорци, перфектни миленици, така да.. пак ќе ти речам, ако не ти најде он.. никој друг не ти наоѓа од ова чудово што го бараш:icon_mrgr:
И не се тепај веднаш, ја само пробав да ти помогнам...
 
B

BrunoFresh

Гостин
Е не го знаеш, го знаеш 100% само не ти текнува :) сигурно си гледал емисии со Мелита, е па дечкото е во секоја нејзина емисија и зборува најчесто за рептили како и останати тропски животињи, а и за некои ретки видови на животињи. Ја од кај него најдов бели белгиски стаорци, перфектни миленици, така да.. пак ќе ти речам, ако не ти најде он.. никој друг не ти наоѓа од ова чудово што го бараш:icon_mrgr:
И не се тепај веднаш, ја само пробав да ти помогнам...
Абе не се тепам хаа :D Само ти кажувам дека ако си од Скопје, јас не сум и не го знам. Сеедно тој дали држи емисија или не. Башка не следам многу такви емисии по нашиве медиуми. Затоа што нашиве емисии се стварно мизерија. Не само за животните туку за се. Посебно таа водителката, за к*р не ја бива. Во се сака успешна да биди. Нема врска како и да е благодарам, али ете ми дадоја број од него и ќе го конктактирам.
благодарам уште една и на тебе :)

П.с. за хрчаци стаорци глувци ме бива чување. цело време со такви миленици се занимавам, али сеа сакав нешто појако и поинтересно да пробам. Па ќе видиме :)
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
43
Поени од реакции
9
Здраво
Знае ли некој дали кај нас има одгледувачница за бордоска дога?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Здраво
Знае ли некој дали кај нас има одгледувачница за бордоска дога?
Познавам еден тип што има мажјак Бордошка Дога од прилично добро легло, па да го видам и да го прашам дал знае сега у моментов дал има или не, па ќе ти пишам. Патем, прекрасна раса...
На линков што ти го поставувам имаш други луѓе кои ги имаат прекрасниве џинови, и можеш слободно да ги исконтактираш.
http://forum.kupimilenik.mk/index.php?topic=25.0

а на овој имаш одгледувачници на повеќе раси низ Мк.
http://www.ksm.org.mk/odgleduvacnici.php
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
43
Поени од реакции
9
Познавам еден тип што има мажјак Бордошка Дога од прилично добро легло, па да го видам и да го прашам дал знае сега у моментов дал има или не, па ќе ти пишам. Патем, прекрасна раса...
На линков што ти го поставувам имаш други луѓе кои ги имаат прекрасниве џинови, и можеш слободно да ги исконтактираш.
http://forum.kupimilenik.mk/index.php?topic=25.0

а на овој имаш одгледувачници на повеќе раси низ Мк.
http://www.ksm.org.mk/odgleduvacnici.php
Фала за инфирмацјата ќе ги проверам линковите па ќе ви пишам што сум направил :X3:
 
Член од
7 октомври 2007
Мислења
43
Поени од реакции
19
Се бара Bullmastiff мажјак за парење (задолжително е да има педигре).
Мојата мазица Bella поседува педигре и тоа доста квалитетно (мајка и е Мина од Тетово - PRM BOB, додека татко и е Максимус - 5xCAC, 4xCACIB, 5xBOB, CH.MKD).
Исто така пожелно е да е покрупен мажјак затоа што и мојава е на самиот максимум на стандардот.
Доколку некој има или познава некого што поседува мажјак од оваа раса, ве молам да ме контактирате или на форумов или на albertopetrov@gmail.com
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Дали може некој да ми даде инфо за активно легло на Германски овчар во Македонија? Заинтересиран сум за купување на машки Г.О.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Имам вреќа Trainer Top Breeder која моментално седи цела отворена, само околу 300 грама е употребено. Храната е за кучиња до 1 година.
Вреќата е 15 Kg, во продавница кошта 3.000 денари вреќата. Формулата е M/M, може да ја видите тука.
Ако има некој заинтересиран нека пише, па за цена ќе се договориме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom