Продавам - Купувам - Подарувам (Акваристика)

Член од
2 април 2014
Мислења
22
Поени од реакции
17
Продавам слатководни минијатурни ракчиња Red Cherry Shrimp , одлични чистачи на алги и падната храна на дното , непребирливи и погодни за секој аквариум посебно за оние тревнати ,не преставуваат опасност за никоја риба , живеат на температура од 15 до 30C' младите ги раѓаат живи и лесно и брзо се размножуваат.. 20ден парче.
 

Attachments

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
269
Поени од реакции
110
Ништо, од Прилеп сум... Инаку кажи колку парчиња имаш дали да размислувам со превоз да земам...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.025
Поени од реакции
17.646
Продавам слатководни минијатурни ракчиња Red Cherry Shrimp , одлични чистачи на алги и падната храна на дното , непребирливи и погодни за секој аквариум посебно за оние тревнати ,не преставуваат опасност за никоја риба , живеат на температура од 15 до 30C' младите ги раѓаат живи и лесно и брзо се размножуваат.. 20ден парче.
Ти ги преместив мислењата во соодветната тема (за огласи). Јас би зел 5 парчиња. Каде живееш во Скопје?
 
Член од
2 април 2014
Мислења
22
Поени од реакции
17
Во приватна порака пиши ми ти , и други кој сакаат ќе се договориме како да се најдеме :)
 
Член од
21 август 2009
Мислења
118
Поени од реакции
47
Сакам да купам Mexican Orange Dwarf crayfish мажјак и женка кој има за продавање нека ми пише ПП.:)
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
8
Продавам Аквариум Димензии: 70x30x30 (63 литри)
Со него иде и греач (75W), Воздушна пумпа (500 литри на час)
Риби: 3 рибчиња (циклиди) и еден чистач (за песок)
Термометар за мерење температура на вода
Песокот
Камењата

Цена:4500 ( не е фиксна)
 

Attachments

Член од
21 август 2009
Мислења
118
Поени од реакции
47
Ако продава некој Red chery shrimp во Скопје нека пише ПП :)
 
Член од
18 мај 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Продавам слатководни минијатурни ракчиња Red Cherry Shrimp , одлични чистачи на алги и падната храна на дното , непребирливи и погодни за секој аквариум посебно за оние тревнати ,не преставуваат опасност за никоја риба , живеат на температура од 15 до 30C' младите ги раѓаат живи и лесно и брзо се размножуваат.. 20ден парче.
Гледам дека одамна го имаш пуштено огласот, но ако сеуште ти останало некое пиши. Поздрав
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Go prodavam akvariumot star e samo 5 meseci , 8 staklo , dimezii 80x40x30 sm , komplet so kapak , neonki , kamenja , ribi, filtri , greaci , pesok , toptan i postolje za nego , sliki nemozam da stavam koj e zainteresiran neka se javi u privatna poraka
od ribi iam skalari , beta , cistaci plekustomus 2 kom i nekoja zivorotka
 
Член од
2 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
7
Дали некој продава мали ракчиња (shrimps), пример Red cherry shrimp, Bee shrimp итн. Исто така ако некој продава жолти полжави, и хелена полжави...Пишете ми порака да се дог за цена.
 
На врв Bottom