Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
МОЖЕ ТЕМАВА СЛОБОДНО ДА БИДЕ НЕ ПРОБУГАРСКИ ТУКУ БУГАРСКИ КАРАКТЕР,,,, А за сдсм отворете друга тема или спојте ги двете заедно српско бугарски играчи во македонски дрес:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Види во какво време е реактивирана темава. Слатко.

Да им е*бам мајката на сите дебилоидни и шизофренични поддржувачи на шупачката идеологија на СДСМ која во периодот кога 30 илјади луѓе застанаа еден покрај друг да се поддржат меѓусебно наместо да се пикаат по шупи и со ракија да се тапшаат по рамо дека бугарофили и комуњари ни ја уништуваат, рекоа “тој потег не беше исправен“.

Сега откако личните фрустрации кон сините ги исфрлив да ги исфрлами кон овие другите.

Одамна знам за пробугарскиот став на ВМРО и ми пречи исто колку и оној на сините. Дегенски продадени гзови кои се ментално ретардирани бидејќи како деца нивните татковци ги е*еле гледајќи олимпијада каде бугарите сеуште се “наши“, како и словенците впрочем.
За повеќето не знам, но дел од поблиската фамилија на Никола Димитров била во мојот дом за прв и последен пат и сум присуствувал на неуспешен обид за наметнување пробугарски став. Тоа е како јеховин сведок да ти влезе дома 3 недели по неговото преобратување... чуда ќе ти каже од што ќе ти се крене главата. Сер*ње до Ѓуешево и назад.

Од време на време дури и помислувам дека целава оваа наша моментална влада чиј рејтинг е до небо е само дел од вековната бугарска пропаганда која постојано се служи со истите методи, уфрлање на свои играчи во нашите редови, па не ме чуди и целата постава да е бугарска и да работи за исклучиво бугарски интереси.

Гом*а се се` тоа... све им е*ам...
Si gledas mnogu kriminalisticki filmovi.Cela drzava ja napravi kodosi i toa bugarski. Nema druga rabota Bugarija,ke se zanimava so nas.Pa i tie si imaat problemi ama uspesno si gi resavaat.Nemaa leb da jadat i se prodavaa za edna "crvena" ama veke so godini se vo EU i NATO. Aj na zdravje !
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ne bi se ni osmelil da komentiram instalacija na bugarofili po partiive..tuku mene me plasi sto toa navleze VO MAKEDONSKIOT NAROD,imeno gi ima tie i vo SDS a i vo VMRO..ali poso temata e za vmro mislam deka ne e toa samo od ljubco..tuku i prethodno....ovaa pojava vsusnost kaj bugarite donese interes so samoproglasuvanjeto na VMRO-DPMNE na naslednik na Vnatresna Makedonska Revolucionerna Organizacija sto e apsurdno...tuka a i vo krizata vo koja zapadna nasata drzava a i gorespomenatiot veke lik(ne e licnost veke)potpomogna da se rasiri STETA inaku onie vistinski prodadeni se prosek po gradovive ili na 50 iljadi ziteli po 6-7 familii minorni na koi im se SMEAT i TAKA TREBA-nekoi carija nekoi ne ama T**i im go..se se toa likovi...plasi sto IMAME 100 000 i poveke bugarski drzavjani(koi na popisot tvrdat deka se makedonci..i jas ne znam sto se cimpotpises tatko dedo bugarin..ondak odi natamu so likovi na braka na sestri potomstvo) i taka makedonija ke bide zemja od roman:kesa:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Гледајте се : Сите вие предавници на Македонија и на својот македонски народ, да видите колку ве сакаат и колку ве ценат!


Резултат од вашата грижа, сплотеност, единственост !

:dudlac::uvo:
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Едно ме интересира. Тодор Александров тврдат дека бил вмешан во ликвидацијата на Ѓорче Петров. Подоцна се јавува како еден од најголемите борци за Македонија. Што е вистина за него?/??Ако може некој барем у кратки црти.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Едно ме интересира. Тодор Александров тврдат дека бил вмешан во ликвидацијата на Ѓорче Петров. Подоцна се јавува како еден од најголемите борци за Македонија. Што е вистина за него?/??Ако може некој барем у кратки црти.

-- - - --- - - -- -- ---.
Во најкратки црти,
имаш цела тема за Александров во подфорум Историја :smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Едно ме интересира. Тодор Александров тврдат дека бил вмешан во ликвидацијата на Ѓорче Петров. Подоцна се јавува како еден од најголемите борци за Македонија. Што е вистина за него?/??Ако може некој барем у кратки црти.
T.Aleksandrov bil Makedonec koj se borel za nezavisna Makedonija i slobodna od Srpskiot okupator vo koja kje zhiveat,Romi,Vlasi,Bugari,Srbi,Torbeshi itn. se samo Makedonci ne za potoa krajna cel da bide Aneksija so Bugarija.Sanstefanskiot son si go prochital nekade?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom