Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ne posle od devojka mi koja raboteshe u MVR na mnogu jako mesto kaj ne se vleguva ko u bunker

a posle so tek kako napreduvav vo sluzbata ... i kako se javuvaa zadachi za razuznavanje mi se ispovedaa lugeto

tezok e zivotot na nas dzems bondovite ama bar e interesno srecavas razni luge
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Dobro be ne mora da veruvas polesno e da se verue deka BC me platil da pocnam vojna tuka neli ?

kako i da e jas informaciite gi kazav koj saka nek verue koj nejke neka ne verue bas me briga
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
hmm pak mi fali epizoda...
znaci isti vidokrug na lugje so pope, najverojatno vraboten vo vremeto koga i istiot pope bil blizok so istite vo sprotivno ne bi pravel muabet so nego, i napreduval vo karierata, imal devojka sto denes ja nema i zivee lagodno vo espaniol otkako prethodno bil vo svedska nekolku godini ...
ne se vklopuva nit vremenskiot interval...
sto se odnesuva do MVR i tesko dostapnosta ima samo eden sektor sto go velat ko bunker ...
povtorno ne se vklopuva...
swe ti brat ovde ne podebnuvas izgleda... ne mozes ti istovremeno na dve mesta da mi bides.. ajde sega bidi malku iskren... ako ne kazuvas od kade ti so pope barem kazi imeto na bivsata tvoja pa da znaeme dali drzi voda ova sto go zboris.. ne mora prezime i nadimak na malata ke bide dovolno.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Majkata pa da ja uapsat ni kriva ni duzna ...aj sto si ti pameten

ko prvo koja kariera ???hint ... koa ke vlezes u taa kariera mozes samo da stanes sleeper privremeno taka da ne e prodavanje jambolii taa kariera

a toa kaj sum bil sto sum prael i kolku vreme sum bil pa kakov karierista bi bil jas ako kazam sve ... ne e profesionalno neli taka ?

BTW moze ne e istiot pope toa moze mu e partizansko ime :)

za koj pope zbboris ti od koja naselba e i kolku god ima ?


Ja koa vi vikam UDBASH sum vie mislite se zaebavam :)
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
pa sto znam koj pope ti go mislis ti go spomnaprijatele... jas mislev toa ti e nekoja udbaska sifrapa ja iskoristiv bi mozelo ad bide sekoj
stoznamkoj bi bil mozda nekoj sto ima 50-ina godini, najcesto nevraboten kako ideoloski nepodoben, ili mozda kratko vreme vozel nekoe kombe i vadel po nekoja para za lebce, mozebi nekoj sto bil zatvaran sto prosvercal tri knigi od bugarija, sto poradi istoto pri krajot na komunizmot bil apsenod 30 udbashi pred zenai deca, mozebi nekoj sto uspeal da zeme so trista maki socijalno stance vo aerodrom, mozebi nekoj sto do den denes se seta so mapi i knigi vo bagaznikot na svoeto bmw.. kojznae
mozebi nekoj sto so dusai telo go branese Ljube Bosovski do samiot kraj..

neznam bi mozel da bide od site ovie pogore sepak ti go spomenati si najpovikan da ni objasnis d-re.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Za nego kur me boli i taka e neprijatel zaednicki

pope dragi moi ima izvadeno preku 5000 pasosi na Makedonci i toa Bugarski...ama glupco imashe spisok od niv koj go cuvashe na odredeno mesto od kade redovno praka izvestai do nadleznite vo Bugarija...

Moja zadacha bese da se infiltriram kaj Pope i ponataka ne kazuem

Sea sto sum rpael dal sum vadel pasos , dal sum se interesiral samo dal sum go spiuniral za mojata kauza moja rabota... ama mnogu dobro mi se poznati kanalite i koj vadel pasosi Bugarski zachudo mnogu vidni Skopjani i clenovi od VMRO DPMNE i segasni imaat vadeno tie pasosi od kaj nego i toa po ekspres postapka... ama vazno NIE znaeme koi se


I da tocno e koga Ljupco se trgna od vlasta , mnogumina od segasnata DPMNE se pravea ne go znaat demek Pope ama toj redovno gi potsekashe koi se sto se od kaj se ... kolku da se znae deka on znae i deka Bugarite znaat...sto bi se reklo gi imaat u shaka

i sea dal del od VMRO e bugarizirano jas ne znam ama znam deka imaat pasosi pa vie procenete sami

PS Pope moze da bide i partizansko ime neli taka koj kako sak verovali ili ne
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
A inace brainbug za toj pope vistinskiot so bmw to znaeme ama toj e zanesenjak i sitna riba ne e opasen ... ovoj moj pope partizanot po manga e !
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сведен, цар си жими се, вака се немам смеено на пишани зборови...па кој знае од кога! :pos:

:zver:
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Epa ako si go znaes pope togas znaes deka ne e vo VMRO-DPMNE od poodamna neli?

Ako si imal uvid vo spisokot ke si znaes i kolku od toj spisok ima clenovi na SDS sto izvadile pasos.

nego ovoj tvojov serijal prijatele mi se cini se pointeresen i pointeresen.. vekje mi doagjas i pred prison break-ot :)..

do sega bese nedvosmisleno jasen deka ne podrzuvas partii, deka davas icno individualni stavovi deka si imun na bilo kakvi propagandi i deka ne si prijatele zastapnik na nitu edna kauza.

Sega ispadna deka za opredelena kauza i si spiuniral, si bil infiltriran si pravel cuda... vo pravo si i ne treba da kazuvas stose si rabotel od profesionalen aspekt ama mozes nesto da kazes za svojata kauza, bi mi bilo drago,!

Samo nemoj istoriski frazi sega za makedonska kauza i nacionalni intresi dokolku si go rabotel toa vekje ke si bil pod politicki cador neli? onaka iskreno da ni spodelis nekoi tvoi cuvstva i razmisluvanja pls
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Aman be me potsekjas na eden prijatel od Amerika. Stalno koga kje se nacukase se pretstavuvase za sleep-er na CIA, duri i poternici raspisuvase po eden Kjuran.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom