Проблем со пенисот

Член од
28 септември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
13
Здраво.Имам некоја болка од време на време во тестисите, и истите знаат често да се собираат скроз намалени само кога е топло или се туширам се спуштаат истото и со пенисот кога не е во ерекција се повлекува целосно. Приметив како некоја маса на горниот дел од десниот тестис не е топче и е со мека структура. Во последнава година ми се појави и гинекомастија. Незнам што е причина за овие промени но страшно ме нервираат мислите ми идат на рак на тестиси но се надевам дека не е... ? :(
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво.Имам некоја болка од време на време во тестисите, и истите знаат често да се собираат скроз намалени само кога е топло или се туширам се спуштаат истото и со пенисот кога не е во ерекција се повлекува целосно. Приметив како некоја маса на горниот дел од десниот тестис не е топче и е со мека структура. Во последнава година ми се појави и гинекомастија. Незнам што е причина за овие промени но страшно ме нервираат мислите ми идат на рак на тестиси но се надевам дека не е... ? :(
Низок тестостерон
Проблеми со простата
Пелвична восопалителна болест/уринарна инфекција

Нешто овие 3 најверојатно
 
Последно уредено:

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Брзо на доктор, не си играјте играчки со тие работи сериозни се. !!!!!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
оди кај зелените зачлени се, ќе добиеш фрее су - нет, може има и ласерски сега, безболен... не е заебанција, добра работа е а и евреите практикуваат, они уште на мали деца... мој школски другар во 80-тите поради ФИМОЗА му праеја на клиника на 16г возраст хирупшки зафат ( сунет)...
 
Член од
2 септември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
31
Здраво.Имам некоја болка од време на време во тестисите, и истите знаат често да се собираат скроз намалени само кога е топло или се туширам се спуштаат истото и со пенисот кога не е во ерекција се повлекува целосно. Приметив како некоја маса на горниот дел од десниот тестис не е топче и е со мека структура. Во последнава година ми се појави и гинекомастија. Незнам што е причина за овие промени но страшно ме нервираат мислите ми идат на рак на тестиси но се надевам дека не е... ? :(
Според ова што го опишуваш можно е да се работи за тестикуларен канцер, па затоа посети уролог ако можеш веднаш.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.764
Низок тестостерон
Проблеми со простата
Пелвична восопалителна болест/уринарна инфекција

Нешто овие 3 најверојатно
Без преглед,точна дијагноза,капу скидам.
Автоматски споено мислење:

Здраво.Имам некоја болка од време на време во тестисите, и истите знаат често да се собираат скроз намалени само кога е топло или се туширам се спуштаат истото и со пенисот кога не е во ерекција се повлекува целосно. Приметив како некоја маса на горниот дел од десниот тестис не е топче и е со мека структура. Во последнава година ми се појави и гинекомастија. Незнам што е причина за овие промени но страшно ме нервираат мислите ми идат на рак на тестиси но се надевам дека не е... ? :(
Назима обавезно зиври или 2 пара гаќи за топлина на мадињата,сигурно ја имаш бактеријата ешехорија коли(мислам така се викат),,,ракија не пијај,намали жестоко или ич.......и најдобриот лек е да дупиш од 4до 5 пати неделно(ова не е заебанција )
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
31
Ili da Drka :drk: Mastrubira 4 do 5 pati nedelno za praznjenje na testisite.
Тестисите никогаш не се празнат, драг најубав. А, и за мастурбирањето не е докажано дека го намалува ризикот од тестикуларен рак. :)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Тестисите никогаш не се празнат, драг најубав. А, и за мастурбирањето не е докажано дека го намалува ризикот од тестикуларен рак. :)
Ne se praznat celi no edno 20% so sekoe mastrubiranje se osloboduva prostor vo testisite za proizvodstvo na novi spermatozoidi

Nema nisto loso od mastrubiranje
I urolozi preporacuvaat za mastrubiranje korisno e ne e stetno mastrubiranjeto

Zatoa koga nema putka tuka e mastrubiranjeto so Desanka Sakic
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Периодов ради проблем со грло пиев антибиотици една недела, од коа престанав почнав да осекам чешање и непријатност на главата и кожата, и сеа глеам по малце бело на главата. Ко шо глеам по интернет кандида најверојатно.

Некој да препорача некоја маст од нашиве аптеки шо може да се купи?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Периодов ради проблем со грло пиев антибиотици една недела, од коа престанав почнав да осекам чешање и непријатност на главата и кожата, и сеа глеам по малце бело на главата. Ко шо глеам по интернет кандида најверојатно.

Некој да препорача некоја маст од нашиве аптеки шо може да се купи?
Ако читаш по интернет ќе налеташ и дека лекот е со секирче да го мавниш на пола...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Периодов ради проблем со грло пиев антибиотици една недела, од коа престанав почнав да осекам чешање и непријатност на главата и кожата, и сеа глеам по малце бело на главата. Ко шо глеам по интернет кандида најверојатно.

Некој да препорача некоја маст од нашиве аптеки шо може да се купи?
Kandida se dobiva samo preku nezastiten seksualen odnos so druga osoba koja veke ja ima? Dokolku gresam neka me popravi nekoj. Mij go 2 3 dena so mlaka vida i imas tecnosti za intimna higiena moze da si nabavis.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.174
Kandida se dobiva samo preku nezastiten seksualen odnos so druga osoba koja veke ja ima? Dokolku gresam neka me popravi nekoj. Mij go 2 3 dena so mlaka vida i imas tecnosti za intimna higiena moze da si nabavis.
Грешиш. Најверојатно само-дијагнозата му е точна. Кандидата е распространета габа и многу луѓе ја имаат на кожата, во уста, гениталии итн. Во нормални количини не прави проблем. Кога има услови може да се размножи и да стане проблематична. Со анти-биотици се убиваат бактерии и таа може полесно да се рашири.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
Периодов ради проблем со грло пиев антибиотици една недела, од коа престанав почнав да осекам чешање и непријатност на главата и кожата, и сеа глеам по малце бело на главата. Ко шо глеам по интернет кандида најверојатно.
Некој да препорача некоја маст од нашиве аптеки шо може да се купи?
...затоа требаше да пиеш од „добрите бактерии“ да не збувнат „лошите“, односно требаше пробиотик после 4ч или 4ч пред да го земеш антибиотикот, затоа што тој антибиотик ти ја наруши микрофлората т.е. рамнотежата со што збувнуваат другите микроби/бактерии кои тогаш веќе стануваат патогени и даваат такви несакани симптоми на чешање, црвенило....итн!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom