Проблем со пенисот

Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Здраво.. Пред два три дена почнав да осеќам дискомфорт при моркење,т.е пече и кога ке го приберам уште не прекинува.. по ова шо читав ваљда е инфекција.. да зеам бактрим апчиња да видам дали ке помине.. ај нека кажи некој поискусен
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Здраво.. Пред два три дена почнав да осеќам дискомфорт при моркење,т.е пече и кога ке го приберам уште не прекинува.. по ова шо читав ваљда е инфекција.. да зеам бактрим апчиња да видам дали ке помине.. ај нека кажи некој поискусен
Правец матичен, да ти даде упат и на уролог
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Здраво.. Пред два три дена почнав да осеќам дискомфорт при моркење,т.е пече и кога ке го приберам уште не прекинува.. по ова шо читав ваљда е инфекција.. да зеам бактрим апчиња да видам дали ке помине.. ај нека кажи некој поискусен
Оди шибни еден чај 075/594-422 500 ден. може и уште еден за две недели. Не му правам реклама на човекот.

Или земи масло од диво оригано и користи го во комбинација со чај од диво оригано. Од време на време и по еден увин од алкалоид. А може и по еден чај од врбовка(epilobium parviflorum) 1.5 саат пред спиење...го има по аптеки, и тој на алкалоид.
Би требало за месец дена да се оправиш, а во меѓу време отиди си на доктор....проверка за е. коли, ехо на бубрези, простата и се по ред.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
zdr imam crveni sitni tocki na glavata na penisot ne me boli,ni cesa nisto samo taka moze da e nekoja iritacija ili
imav so edna samo oralen sex niso poveke i pred toa sum imal edna a sum nemal seks pa mi rekoa nekoja iritacija a pred toa samo nekolku imav sega 6-7
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.937
zdr imam crveni sitni tocki na glavata na penisot ne me boli,ni cesa nisto samo taka moze da e nekoja iritacija ili
imav so edna samo oralen sex niso poveke i pred toa sum imal edna a sum nemal seks pa mi rekoa nekoja iritacija a pred toa samo nekolku imav sega 6-7
Pojdi na pregled kaj urolog i proveri krvna slika
 
Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Здраво на сите. Дали има некој искуство со фимоза и бил на хируршки зафат за отрстанување на кожата? Ме интересира дали има болка при вршење на процедурата, каков е периодот по зафатот и дали се познаваат лузни подоцна од самите конци? Фала ви однапред.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Здраво на сите. Дали има некој искуство со фимоза и бил на хируршки зафат за отрстанување на кожата? Ме интересира дали има болка при вршење на процедурата, каков е периодот по зафатот и дали се познаваат лузни подоцна од самите конци? Фала ви однапред.
Тоа е релативно рутински зафат, се врши со локална анестезија, при зафатот нема болка, се користат конци со само-распаѓање, не се познаваат лузни, период на закрепнување е месец дена при што земаш таблети за спречување ерекција првите недели (поради страв од кинење на конците) и после тоа следиш упатства од докторот.
Во зависност од спремноста на докторот ќе добиеш на крај орган „за мерак'.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Здраво, имам еден проблем... до пред некој ден немав ништо, ама потоа видов дека на "телото" од пенисот ми се појави како нешто црно-модро, како модрица, како флека, како подкожно крварење, нз што може да биде... некој совет, некоја помош луѓенца....
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Здраво, имам еден проблем... до пред некој ден немав ништо, ама потоа видов дека на "телото" од пенисот ми се појави како нешто црно-модро, како модрица, како флека, како подкожно крварење, нз што може да биде... некој совет, некоја помош луѓенца....
Сексуално активен?
Суво дркање? Сува пенетрација? Повреда?
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Сексуално активен?
Суво дркање? Сува пенетрација? Повреда?
Сепак си мислам дека е повреда, бидејќи пред една недела така нешто ми се случи... можи да е повредата од пенетрација... сексуално активен не сум две недели, дркање секој ден
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.937
Здраво, имам еден проблем... до пред некој ден немав ништо, ама потоа видов дека на "телото" од пенисот ми се појави како нешто црно-модро, како модрица, како флека, како подкожно крварење, нз што може да биде... некој совет, некоја помош луѓенца....
Pojdi na urolog dobri urolozi vo 8-mi septemvri se DR Jovan Ivcev i DR Darko Markovski
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.623
Поени од реакции
34.809
Здраво, имам еден проблем... до пред некој ден немав ништо, ама потоа видов дека на "телото" од пенисот ми се појави како нешто црно-модро, како модрица, како флека, како подкожно крварење, нз што може да биде... некој совет, некоја помош луѓенца....
... си се прегледал дали имаш и на друго место такво подкожно крварење? тоа не мора да биде поврзано со активноста на пенисот, туку такви крварења се појавуваат на „нежни места“ па и кај пенисот, ама причината е од сосема друга природа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom