Проблем со звук на Ubuntu 11.04

W

WildChild

Гостин
Здраво.
Вчера си инсталирав Ubuntu 11.04 и сум презадоволен од него.
Само имам еден проблем:
Кога ќе си пуштам некоја песна (јутуб или што било, нема везе) по најмногу 2мин. гласот го снемува и потоа по 10-15 минути ќе се врати. Потоа пак продолжува истото :(.
Отидов во "Sound Preferences", сменив hardware и пак истото се случува.
Ве молам помогнете ми...
Благодарам!

BTW Инсталацијата е на 4ГБ, и ми е dual boot :)
 
M

Mussolini

Гостин
tipce, instaliraj si linux mint 11 za Gospod da te vide. instalirah ubuntu 11.04 ama sranje e bukvalno za se. sega mi e mn dobro i moram da potenciram oti kom na koj go instalirah linux mint e mn pogolemo sranje od tvojot: 1,6Ghz procesor i 1GB rab
 
W

WildChild

Гостин
Не знам која ми е матичната :(, стар е компјутеров 100 години.
--- надополнето: Sep 23, 2011 6:13 PM ---
Ќе инсталирам и федора, ако не најдам решение за проблемов :unsure:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.001
Поени од реакции
7.601
Не знам која ми е матичната :(, стар е компјутеров 100 години.
--- надополнето: Sep 23, 2011 6:13 PM ---
Ќе инсталирам и федора, ако не најдам решение за проблемов :unsure:
епа ако е стар сто години не ставај линукс
стави XP и терај
 
W

WildChild

Гостин
Еве го преинсталирам, да не е нешто до тоа :)
Сега не преку CD, него преку клиентот за Windows што е за dual boot :)
Се сметнува од нет.. :)
Се надевам дека ќе немам проблем со звукот :)
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Што знаеш за Федора? :)
Федората е толку покварена на моменти шо дури на еден најобичен апдејт знае да се заебе. (Ако прочита Бидиков, осеќам дека ќе ме кара... :ROFLMAO:)
Почетник сум, само малце знам. ;)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Какви решенија понудивте..ѕверови :D
Ако знаете решение за УБУНТУ кажете ако не здравје....
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Кажи звучна каква имаш, матична. Вака темава слепа улица е. :D
 
W

WildChild

Гостин
Кажи звучна каква имаш, матична. Вака темава слепа улица е. :D
И преинсталирањево не помогна :(
Али еве, најдов матична и звучна :D
Матична: 865PE - A
Звучната ми е onboard :)

Благодарам многу!
--- надополнето: Sep 23, 2011 8:59 PM ---
Update: Звучна onboard Realtek AC'97 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom